• Ukwiecamy otoczenie

          •  Wspaniała akcja sadzenia kwiatów odbyła się w Zespole Szkół w Klęce. Wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne zaangażowały się w tworzenie pięknych aranżacji kwiatowych, które nie tylko będą ozdobą naszej szkoły, ale także będą promować ekologię i dbałość o otoczenie. Dzieci poznały tajniki sadzenia kwiatów, które będą zdobiły wejścia do szkoły i przedszkola.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, a także nauczycielom za zaangażowanie w tę inicjatywę! 

          • Piękna ekologiczna akcja

          • Nasi Uczniowie w ramach Dnia Ziemi wzięli udział w sadzeniu drzewek w swoim otoczeniu. Szkoła otrzymała drzewka, które zostały rozdane wszystkim dzieciom. Projekt ten ma za zadanie uzmysłowić młodemu pokoleniu i calemu społeczeństwu, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska- pielęgnując otrzymane drzewko, które zapewne będzie pomagało w oczyszczaniu naszej zadymionej spalinami Planety Matki Ziemi. To przesłanie EKO Ciekawych ze szkoły w Klęce.

          • Uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym roku szkolnym przygotowała klasa IV z wychowawcą p. Maiolą Dzierla oraz chórem szkolnym z p. Joanną Borkowską. 

            Konstytucja 3 Maja

            była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Była ostatnią próbą ratowania Rzeczypospolitej. Dawała nadzieję na wzmocnienie państwa polskiego, w którym przez wieki dominowała zasada "liberum veto".

            Uczniowie przekazali społeczności szkolnej istotę patriotyzmu oraz jak bardzo ważne dla każdego Polaka są wartości: wolność, naród, ojczyzna. Swoją postawą i prezencją podkreśli wartości patriotyczne i szkolne.

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich! 📚📖 To idealna okazja, aby odwiedzić naszą poMOCną bibliotekę szkolną i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności czytelnicze. Niech książki staną się dla Was nie tylko przyjaciółmi, ale również inspiracją do rozwoju i spełniania marzeń. Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty książek i materiałów edukacyjnych.  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat Dnia Książki i Praw Autorskich, do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych przygotowanych w poMOCnej  bibliotece szkolnej oraz do interaktywnej zabawy:

            Jak powstaje książka?- quiz Quiz

            Quiz na temat książki.   Użyj kodu 9ee62 na tej stronie

            ZAWODY ZWIĄZANE Z KSIĄŻKĄ ( 3 gry) Użyj kodu 9eeab na tej stronie

            Prezentacja: Swiatowy_Dzien_Ksiazki_.pptx

          • Mali aktorzy z wielkimi talentami

          • Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział w dzisiejszym przedstawieniu teatralnym, które  odbyło się 23 kwietnia i zostało przygotowane przez Uczniów klas 1-3. Jesteśmy ogromnie dumni z naszych małych aktorów za ich zaangażowanie i kreatywność.

            Dziękujemy za możliwość podziwiania talentów naszych uczniów i wspólną radość związana z przedstawieniem. Cieszymy się, że mogliśmy razem spędzić ten wyjątkowy czas.

            Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości i inspiracji. 

          • Dzień Ziemi w przedszkolu

          • Tak nasze przedszkolaki  pracowały przy projekcie związanym z  Dniem Ziemi. W Zerówce natomiast ciąg dalszy obchodó Dnia Ziemi. Melania wykonała w domu piękny plakat o ochronie naszej planety.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Publicznym Przedszkolu w Klęce

          • Drodzy Rodzice dzieci przedszkolnych - zachęcamy Was do aktywnego uczestnictwa w akcjach oraz do współtworzenia BIBLIOPRZESTRZENI poMOCnej biblioteki szkolnej dla Waszych Dzieci. 

            Czekamy na Wasze pomysły, sugestie i oczywiście na Was, bo Wy także możecie korzystać ze zbiorów naszej biblioteki.

            Dlaczego warto?

            Wspólnie możemy rozwijać zainteresowania i pasje MAŁYCH CZYTELNIKÓW - biblioteka szkolna oferuje wybór książek oraz innych materiałów, które pomogą maluchom odkrywać świat w ciekawy sposób, ale to Rodzice znają potrzeby swoich pociech najlepiej. Twórzmy wspólnie księgozbiór dedykowany Waszym dzieciom.

            Biblioteka szkolna to doskonałe miejsce do wspólnego spędzania czasu - przytulna atmosfera i fachowa pomoc nauczycielki bibliotekarki sprawią, że korzystanie z tej przestrzeni staje się przyjemnością.

            Dzięki współpracy z poMOCną biblioteką szkolną, możemy wspólnie wspierać rozwój czytelnictwa i edukacji dzieci.  To inwestycja w ich przyszłość i umiejętności, które przydadzą się przez całe życie.

            Zachęcam Was do aktywnego uczestnictwa w naszym projekcie promującym czytelnictwo wśród przedszkolaków! W bibliotece- można więcej!

            Zachęcamy do kontaktu: pomocnabibliotekazskleka@gmail.com

            Tato - dowiedz się Co? Jak? i Dlaczego? warto czytać z dzieckiem.

            Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku 3 lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy! Czytanie wpływa na rozwój, stymuluje życiowe sukcesy. Pozwala zrozumieć siebie i innych; zdystansować się wobec trudów dorastania. Daje wiedzę, która idzie w parze ze sprawczością. Pobierz e-booka Supermoc książek #TataTeżCzytaTTCZ24_broszura_pl_www.pdf

          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2024

          • 19 kwietnia nasza Szkoła dołącza do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Cała Społeczność Szkolna przypina  żonkile na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim. Nosząc je, pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących, a także około pięćdziesięciu tysiącach cywilów ukrywających się w ruinach getta w 1943 roku. Nie mają one na celu wyrażania poparcia dla jakichkolwiek ideologii, państw czy narodów, są wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.

            foto: Akcja Żonkile 2024, M. Jaźwiecki

            Podczas spotkania 19. 04.  ze Społecznością Szkolną poruszony został bardzo ważny temat rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Była to okazja do wspólnego przypomnienia sobie historii i refleksji nad tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w naszej historii. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoliło nam lepiej zrozumieć znaczenie pamięci historycznej oraz podkreśliło wagę szacunku dla ofiar tych tragicznych wydarzeń.

            Dziękujemy Społeczności Szkolnej za aktywne uczestnictwo. Mamy nadzieję, że ta rocznica będzie dla nas wszystkich przypomnieniem o konieczności pielęgnowania pamięci o historii i przeciwdziałania wszelkim przejawom nienawiści i nietolerancji.

          • Czy książki są tylko do czytania?

          • Zajęcia dla dzieci z oddziału "0" w naszej poMOCnej bibliotece szkolnej w ramach spotkań promujacych czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  Mali Czytelnicy uzyskali odpowiedź na pytanie: czy książki są tyl­ko ­do czytania? Dowiedzieli się co to jest audiobook i wysłuchali uroczej bajki edukacyjnej w specjalnej strefie relaksu. Uważne słuchanie rozwija umiejętność koncentracji i pozwala oderwać się od ekranów i spędzić czas w ciekawy i edukacyjny sposób. Dzieci uczą się skupiać uwagę na treści zawartej w audiobookach, co może być przydatne w szkole oraz w życiu codziennym. Było fantastycznie! 

            Pani Izabela pokazała także dzieciom specjalną zakładkę na stronie internetowej szkoły, gdzie można znaleźć propozycję linków do audiobooków. 

            Polecamy każdemu rodzicowi zapoznać swoje dziecko z audiobookami i zachęcić je do słuchania. To nie tylko świetna forma rozwoju, ale także doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu i budowanie relacji rodzinnych.

            Na koniec spotkania w poMOCnej bibliotece szkolnej każdy z naszych maluchów wypożyczył książkę, którą będzie mógł poczytać w domu.

            Zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej dzieci oraz rodziców.

          • Wycieczka do Warszawy

          •  17. 04. uczniowie Zespołu Szkół w Klęce odwiedzili stolicę. Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy na trasie Sportowe emocje, podziwialiśmy piękne widoki panoramy Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zachwyciły nas zabytki Warszawy: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza i wiele innych ciekawych miejsc. Wycieczka bardzo udana, humory dopisywał, uczestnicy zadowoleni. Trochę pogoda spłatała nam psikusa i padało, dlatego też Łazienki Warszawskie zostawiliśmy na następny wyjazd do Warszawy. Zachęcam do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb.

          • Kubistyczny Czytelnik

          • Z okazji Światowego Dnia Sztuki w poMOCnej bibliotece szkolnej uczniowie klasy 4 poznali fascynującą postać hiszpańskiego malarza, rzeźbiarza, rysownika, grafika, ceramika oraz poety uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku- Pabla Picassa. Oprócz zdobycia informacji na temat  światowej sławy artysty, uczestnicy zajęć poznali informacje na temat kubizmu. Inspirując się dziełami Picassa każdy mógł odkryć w sobie talent, tworząc kubistyczny portret Czytelnika. Oto efekty prac warsztatowych naszych artystów.

            Nie zapominajmy, że szkolna biblioteka to również Centrum Informacj. W poMOCnej bibliotece szkolnej można nie tylko czytać książki, ale także uczyć się obsługi różnego rodzaju dostępnych dla każdego sprzętów biurowych. Podczas zajęć uczennice i uczniowie nauczyli się obsługi kserokopiarki, ta  praktyczna umiejętność może pomóc dzieciom w zdobyciu podstawowych umiejętności technicznych, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Tego typu zajęcia w bibliotece mogą być dla dzieci okazją do samodzielnego działania i radzenia sobie z różnymi sytuacjami. To  także świetna okazja, aby lepiej przygotować się do pracy w przyszłości!

            Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej biblioteki szkolnej. Zapraszamy każdego dnia. 

          • Rekrutacja 2024 powiat średzki

          • Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej informuje, że od tego roku rekrutacja do klas I szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Średzki jest organem prowadzącym odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

            Link do strony „Rekrutacja Powiat Średzki”:

            https://ponadpodstawowe-powiat-sredzki.nabory.pl/

            Rekrutacja zostanie otwarta zgodnie z harmonogramem postępowania rekrutacyjnego dnia 20 maja 2024 r.

          • Bezpieczny Internet w naszej Szkole każdego dnia

          • Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza Szkoła otrzymała zaświadczenie z organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. To wyróżnienie dla naszej placówki i dowód na to, że dbamy o bezpieczeństwo i dobre praktyki korzystania z Internetu.

            Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom za zaangażowanie i wysiłek w propagowanie bezpiecznego korzystania z Internetu. Razem tworzymy lepsze i bezpieczniejsze środowisko online dla całej Społeczności Szkolnej.

            Gratulujemy wszystkim za wkład w to osiągnięcie i zachęcamy do dalszej współpracy w propagowaniu bezpiecznego Internetu w naszej Szkole.

          • Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 16 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół w Chociczy odbył się Gminny Konkurs BRD. W konkursie brały udział uczniowie z Zespołu Szkół w Klęce, Zespołu Szkół w Chociczy, Zespół Szkół w Nowym Mieście nad Wartą i ze Szkoły Podstawowej w Kolnczkach. Uczestnicy wspaniałe poradzili sobie z rozwiązywaniem testów o tematyce ruchu drogowego.

            Grupa młodsza w składzie:Filip Gmerek, Lena Guszczak, Nikola Kaczmarek i Wojciech Walenciak zajęła II miejsce na Gminnym Konkursie BRD, natomiast grupa starsza w składzie: Nikola Drzewiecka, Krzysztof Kaczmarek i Stanisław Wolski zajęła IV miejsce w konkursie.

            Możemy pochwalić się wysokim wynikiem indywidualnym Leny Guszczak, która zdobyła 31/34 punkty w teście dzięki temu zdobyła  I miejsce z indywidualnym wynikiem w grupie młodszej.

            Opiekun konkursu szkolnego: Mariola Dzierla 

            Dziękujemy organizatorom Zespół Szkół w Chociczy na czele z koordynatorem konkursu Joanną Borkowską. 

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Brawo!

          • Uważność w życiu prywatnym i zawodowym nauczycieli

          • Jest nam miło poinformować, że Pani Izabela Zwierzchlewska została zaproszona do wzięcia udziału jako ekspert w warsztatach stacjonarnych w Piotrkowie Trybunalskim 

            "Słowa. Dźwięki. Emocje". Dla nauczyciela bibliotekarza dzielenie się wiedzą z innymi pedagogami jest niezwykle ważne. To świetna okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności i inspiracji.

            Bardzo ważne jest, aby wspierać innych w rozwoju świadomości i umiejętności mindfulness, ponieważ może to przynieść wiele pozytywnych zmian zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Biblioteka, w której no co dzień pracuje Pani Izabela, jest miejscem, które może być centrum wartościowej wiedzy i inspiracji dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym oraz szeroko pojętym dobrostanem.

          • Wycieczka do kina Echo w Jarocinie

          • Dnia 12.04.2024r. klasy 1-3  i zerówka z przedszkola wybrały się na wycieczkę do kina Echo w Jarocinie na film pt. : "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona." 

            Przed Lassem i Mają wyzwanie godne największych detektywów. Zbliża się wielkie święto – obchody 500-lecia Valleby, jednak przygotowania przerywa seria zuchwałych kradzieży. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców Valleby uroczystość nie doszła do skutku. Lasse i Maja bez wahania angażują się w sprawę i z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie próbują wpaść na trop złodzieja. Ale kim tak naprawdę jest ten przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy Lasse i Maja zdołają rozwiązać zagadkę i powstrzymać rabusia przed zrujnowaniem święta Valleby? Była to kolejna niesamowita przygoda, którą mogły przeżyć dzieci z klas młodszych.