• ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY

          • W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w  ogólnopolskim konkursie artystycznym  " ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY"  pod  honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. Na zwycięzców czekają nagrody! Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie.

            Regulamin i ważne informacje znajdują się:Ogolnopolski_konkurs_plastyczny_2023.pdf

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Dziś  29. 09. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dziś też przypada Światowy Dzień Serca . W trosce o nasze zdrowie połączmy te święta, bo głośne czytanie ma same zalety, m.in.: pogłębia wiedzę, rozwija pamięć i wyobraźnię, redukuje poziom stresu i dotlenia,  zwiększa zasób słów, podnosi efektywność pracy mózgu, a także pogłębia relacje i wzmacnia więź

            Czytajmy dzieciom i sobie na zdrowie, najlepiej codziennie! 

            Zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej nie tylko od święta :)

          • Szkolny Dzień Chłopaka

          • Każda okazja do świętowania jest dobra. Wrzesień to trudny miesiąc, wszyscy po wakacjach wracają do szkół, by przez następne 10 miesięcy ciężko pracować, dlatego też dobrze jest zakończyć go w dobrych nastrojach. Mimo, że Dzień Chłopaka w tym roku jest w sobotę, postanowiliśmy uczcić go wcześniej i na sportowo. Wszyscy chłopcy z klas 1- 8 opuścili szkolne mury i wybrali się na szkolną wycieczkę do kręgielni. Wspólnie spędzony czas w męskim towarzystwie okazał się bardzo dobrym pomysłem na nawiązanie relacji i  poprawę współpracy. Starsi koledzy pomagali młodszym, a rozgrywki sportowe były oparte jedyne na zasadzie fair play. To był dobrze spędzony czas.

            Wszystkim Chłopcom z naszej szkoły życzymy wykorzystując rysunek zaczerpnięty ze strony RYSOPISY, tego czego sobie sami życzą i potrzebują. (Słowa na rysunek przełożyła pani Ewelina Protasewicz – myśląca wizualnie logopeda i pedagog).

            Dziewczynki z klasy VII w tajemnicy przed kolegami z klasy od tygodnia przygotowywały dla nich słodką niespodziankę.

            Chłopaki na medal. W tym roku dziewczynki z klasy 2 samodzielnie przygotowały prezenty dla swoich kolegów. Wszystkiego najlepszego Chłopcy. Brawo Dziewczyny.

            Chłopcy z klasy 3 otrzymali życzenia i prezent niespodzieankę.

            A do takich super poduszek - będą przytulać się Super Chłopcy z klasy 5.

            Dziewczyny z klasy 4 przygotowały dla swoich chłopaków, aż 3 "rodzynków" wspaniałe życzenia i prezenty.

          • NOC ZAWODOWCÓW 2023 Edycja 6.0 "HUB KOMPETENCJI"

          • Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w naszym cyklicznym wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2023 Edycja 6.0 „HUB KOMPETENCJI”.

            Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie młodzieży klas 7 i 8 Szkół Podstawowych w ich przyszłych wyborach edukacyjnych. Zapraszamy zainteresowanych do udziału.

          • Zaproszenie do udziału w konferencji naukowej 

          • Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Średniowieczne miasta i siedziby rycerskie w 740-lecie lokacji Nowego Miasta nad Wartą", która odbędzie się 7 października 2023 roku o godz. 10.00 w Nowym Mieście nad Wartą. 

          • Olimpijska Liga Astronomiczna

          • Mamy zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, inicjatywie organizowanej przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Jest to wydarzenie edukacyjne, które ma na celu rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy w dziedzinie astronomii, fizyki i matematyki. Olimpijska Liga Astronomiczna jest skierowana do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej lub 8 klasy szkoły podstawowej. To doskonała okazja dla Państwa uczniów, aby pogłębić swoją pasję do nauk przyrodniczych i uczestniczyć w konkursie, który może być inspiracją do dalszej edukacji i rozwoju

            Aby zgłosić się do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, uczestnicy powinni przesłać podpisany regulamin i zgody RODO na adres mailowy liga@almukantarat.pl. Załączniki oraz dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: https://almukantarat.pl/liga-astronomiczna/, a także na facebooku Ligi: https://www.facebook.com/LigaAstronomiczna.

          • Plenerowe zajęcia Klubu Włóczykija

          • Ile radości niesie przebywanie blisko natury!

            Podczas pierwszych zajęć Klubu łapiemy promienie słoneczne i uważnie obserwujemy otaczające nas środowisko naturalne. Spacer po całym dniu nauki to czysta radość i odprężenie dla całego organizmu.

            Pamiętajcie, aby ruch towarzyszył Wam każdego dnia !

          • Warsztaty kulinarne w klasie 3

          • Dnia 22. 09.  klasa 3 miała bardzo "smaczne  zajęcia " kulinarne. Na stole pojawiły się pyszne i kolorowe owoce, które dzieci musiały samodzielnie pokroić. I tak powstała pyszna sałatka owocowa pełna witamin, potrzebnych do budowania naszej odporności. Mali kucharze wspólnie przygotowali, a potem ją w miłej atmosferze zdegustowali swoje dzieło kulinarne.  Smacznego.

          • Prezentacja kandydatów do SU

          • Już we wtorek 26. 09. odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. To doskonała okazja do pierwszego demokratycznego doświadczenia. Wybory to możliwość poczucia wpływu dla uczniów i uczennic poprzez wybór swoich reprezentantek i reprezentantów  w szkole, tych którzy będą ich głosem. Podczas spotkania przedwyborczego- cała społeczność uczniowska miała możliwość usłyszeć prezentacje naszych wspaniałych kandydatów. Pamiętajcie- każdy głos się liczy i każdy z Was ma możliwość dokonania własnego wyboru. Życzymy powodzenia podczas wyborów.

          • Uwaga konkurs plastyczny dla klas I-VIII

          • Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was do udziału w konkursie plastycznym „Bioodpady zielone i kuchenne są bardzo cenne”

            W konkursie chcemy poruszyć ważny temat, którym są bioodpady zielone i kuchenne – poprzez prace plastyczne, chcemy zachęcić dzieci i młodzież z klas I – VIII do zapoznania się z istotną rolą bioodpadów w gospodarce odpadami.

            Nagrody zostaną przekazane w 3 kategoriach:

            Kl. I – III – 3 nagrody

            Kl. IV – VI – 3 nagrody

            Kl. VII – VIII – 3 nagrody

            Przewidujemy również przyznanie 4 dodatkowych wyróżnień.

            Ważne daty:

            Termin zgłoszenia szkół: do 27 września 2023  - zgłoszenia proszę przesyłać w formie skanu na adres: w.nowak@wcr-jarocin.pl

            Termin nadsyłania prac: do 16 października 2023 – prace można przekazywać osobiście lub za pomocą poczty na adres spółki z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY

             

            Z prac wyłonionych w konkursie zostanie stworzony kalendarz na rok 2024.

            Regulamin konkursu:1.__Regulamin_do_konkursu_plastycznego

          • Narzędzia interaktywne w poMOCnej bibliotece szkolnej

          • Cieszymy się bardzo, ponieważ mamy już w szkole sprzęt zakupiony dzięki uzyskaniu grantu z projektu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Organizatorem Programu wspierającego rozwój wspólnej przestrzeni publicznej są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A.

            Podczas spotkania ze społecznością szkolną Pani Izabela Zwierzchlewska- pomysłodawczyni i koordynatorka szkolna poinformowała, że w poMOCcnej bibliotece szkolnej mamy następujące narzędzia interaktywne: monitor interaktywny SMART SBI-MX265-V4 wraz ze stojakiem, 4 tablety APPLE iPad 10.2 oraz laptop DELL Vostro 3510Win 11 Pro.

            Biblioteka szkolna, jako miejsce angażujące środowisko nauczania i uczenia się - powinna łączyć świat książki ze światem nowych technologii, w którym Uczennice i Uczniowie czują się dobrze i bezpiecznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego czytelnika chcemy zaproponować nowe spojrzenie na szkolną bibliotekę, która nie tylko daje dostęp do książek i lektur szkolnych w wersji papierowej, ale jest miejscem zorientowanym na Czytelnika, który świadomie korzysta z mediów, nowych technologii i multimedialnych projektów.  Zdobyte umiejętności praktyczne uczestników projektu będą wykorzystywane z pewnością przez wiele lat od zakończenia projektu dzięki aktywnemu wsparciu ideii uczenia się przez całe życie poza klasą.

            Pozyskany interaktywny sprzęt będzie wykorzystywany nie tylko podczas zajęć bibliotecznych, ale także podczas różnych projektów szkolnych. Już niedługo odbędą się pierwsze bezpłatne warsztaty, na które serdecznie zapraszamy. Zajęcia związane z wykorzystaniem nowej technologii  skierowane są do Uczniów, Nauczycieli, Rodziców oraz Seniorów z naszej gminy.

             

            Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej programu: Wzmocnij otoczenie.pl

            oraz Partnera programu: Energetyczny kompas.pl

          • "Sowy" obserwują najbliższe otoczenie

          • Pragniemy poinformować, że oddział przedszkolny "Sowy" przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  "Klasa w terenie". Z 10 zaproponowanych zadań w ciągu roku będziemy wybierać w dowolnej kolejności i działać.

            We wrześniu zrealizowaliśmy zadanie nr 1 - Obserwacja przyrody. Podglądaliśmy ją za pomocą lup w najbliższej okolicy - wokół szkoły oraz w ogrodzie zmysłów. Była to bardzo ciekawa wyprawa.

          • NOC NAUKOWCÓW

          • Serdecznie zapraszamy na wydarzenia przygotowane przez Wydział Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach Nocy Naukowców 2023! W dniu 29.09.2023 (piątek), w godz. 16:00 - 18:00 w holu Collegium Novum (al. Niepodległości 4, Poznań) czekać będą cztery stanowiska z grami językowymi i zajęciami plastycznymi związanymi z tematem przyrody i ochrony środowiska. 

            Pracownicy Wydziału Neofilologii opowiedzą, jak w różnych językach opisywana jest przyroda i pokażą, jak zapisywać nazwy zwierząt i roślin w różnych alfabetach. Słowa opisujące naturę brzmią inaczej, ale idea wspólnej pracy na rzecz ratowania naszej planety jest taka sama! Zapraszamy do uczestnictwa!

          • Kredkobranie

          • Nasza Szkoła włącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Organizatorem akcji jest krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem „Korzenie”.

             

            Co zbieramy - nowe: kredki, farby, zeszyty, bloki, długopisy i przybory szkolne i materiały plastyczne, egzemplarze lektur szkolnych oraz wpłaty pieniężne. ZRZUTKA: KREDKOBRANIE

          • Święto Kropki w przedszkolu

          • Dzieci z grupy przedszkolnej oraz oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Kropki. Wszyscy byli odpowiednio ubrani w tym dniu, pokropkowani, a także zaangażowani w prace techniczno-plastyczne. Pojawiła się kolorowa dżdżownica i wesołe sówki.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Międzynarodowy Dzień Kropki stanowi przede wszystkim przypomnienie, że każdego dnia możemy być odkrywcami i artystami. Poprzez kreatywność rozwijamy nasze umiejętności, uczymy się wychodzenia poza schematy i inspirujemy innych do działania. To święto kreatywności jest także wezwaniem do codziennego wspierania Uczennic i Uczniów w przełamywaniu schematów i czerpaniu radości z własnych pomysłów. 

            Każdy z nas ma szansę stać się przewodnikiem małych twórców, pokazując im, że niepozorna kropka pozostawiona na kartce papieru może stać się początkiem wspaniałej przygody. Wspólnie możemy rozpalić chęć do poszukiwania twórczych działań, pobudzając kreatywność na każdym kroku - nie tylko w Dniu Kropki, ale przez cały rok!

            W Dzień Kropki uczniowie klas VII i VIII pracowali z tekstem, w którym nie było znaków interpunkcyjnych, tylko duże litery, ciągi liter, tasiemce słowne. Ich zadaniem było: wydzielić wyrazy, uporządkować je w zdania, sprawdzić pisownię, wstawić brakujące znaki interpunkcyjne. Materiał do zajęć znaleziono na stronie skokiporozum.blogspot.com

             "Od wyboru do koloru"- każdy chętny mógł wybrać aktywność dla siebie. PoMOCna biblioteka szkolna przygotowała 20 stacji z zadaniami z okazji 20- lecie książki pt.: " Kropka" Petera H. Reynoldsa.  Był to dla wielu z nas pracowity dzień:) Każdy mógł wyturlać własnego Kropersa- dziękujemy autorce kropki@kreski za udostępnienie planszy do tej kreatywnej zabawy. Kody qr, interaktywne zadania lub uważna obserwacja najbliższego otoczenia, to zaledwie kilka propozycji, które czekały na nasze szkolne Kropeczki:)

            W Królestwie Kropki .- w drugiej klasie każdy został królową lub  królem kreatywności.

            Również na zajęciach angielskiego uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki!  

            Uczniowie klas I-IV przygotowali wykropkowane dzieła sztuki: sówki i tęcze, przy czym utrwalili nazwy kolorów w języku angielskim. 

            Dzień Kropki to wspaniała okazja do mówienia o swoich mocnych stronach. Uczniowie klasy VI napisali klika zdań o swoich umiejętnościach w języku angielskim.