• Naturalne otoczenie naszej szkoły

• Otoczenie naszej szkoły obfituje w różnorodne rośliny, które sadziliśmy przez wiele lat, po to by stworzyć jak najbardziej naturalne miejsce. Prócz roślin celowo posadzonych znajdują się też drzewa, które same się tutaj zadomowiły, właśnie brzoskwinia pokazała nam swoje owoce.

Wakacyjne pozdrowienia przesyłam na koniec mojej funkcji dyrektorskiej wraz z podziękowaniami za współpracę Róża Doerffer - Jambor

• Ogólnopolska promocja biblioteki szkolnej

• Chciałabym serdecznie podziękować za zaproszenie do Łodzi na spotkanie w dniach 20 - 22. 08. zorganizowane przez Wikimedia Polska. Tym razem byłam ambasadorką i liderką projektu Wikiteka. To dla mnie ogromny zaszczyt, a także radość, by móc uczestniczyć w tak wspaniałej inicjatywie, która pozwoliła mi promować poMOCną bibliotekę szkolą Zespołu Szkół w Klęce, poznać wspaniałych ludzi, zdobywać nową wiedzę oraz dzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami kolejnejnych edycji Wikiteki. Wierzę, że wspólnie stworzymy inspirującą przestrzeń do nauki i twórczej wymiany myśli!

Jestem wdzięczna za wszystkie cenne lekcje, które wyniosłam z tego spotkania. Wspólnie tworzymy wyjątkową społeczność, która daje siłę i motywację do działania!

Czym jest WIKITEKA? "To projekt Wikimedia Polska realizowany od 2022 r. w ramach wieloletniego programu WIKISZKOŁA. Ten Ogólnopolski projekt skupia nauczycielki-bibliotekarki i nauczycieli-bibliotekarzy do wspólnego tworzenia nowych przestrzeni edukacyjnych, do wspólnego poszukiwania nowego paradygmatu dla biblioteki szkolnej jako miejsca wyrównywania szans edukacyjnych, tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych, miejsca inicjowania projektów społecznych." źródło: Wikiteka – Wikiszkoła (wikiszkola.pl)

• Przypominamy o szkolnym konkursie fotograficznym

• Wakacje są doskonałym czasem na poszukiwanie inspiracji i tworzenie pięknych fotografii. Każdy dzień może być okazją do uchwycenia interesujących momentów, pięknych krajobrazów czy zabawnych sytuacji. Nie ma ograniczeń, więc wykorzystajcie ten czas, aby rozwijać swoje umiejętności.

Pamiętajcie, że szkolny konkurs to nie tylko okazja do wygranej, ale również do poznania nowych technik fotograficznych, inspirowania się innymi uczestnikami i poszerzania swojej wiedzy na temat sztuki fotografii.

Nie czekajcie, zacznijcie robić zdjęcia już teraz! Każdy z Was ma potencjał, aby stworzyć coś wyjątkowego i zaskakującego. Pamiętajcie, że ważne jest nie tylko to, co fotografujemy, ale także jak to robimy. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

• Sukces zawodowy

• Składam serdeczne gratulacje Pani  Izabeli Zwierzchlewskiej z okazji  uzyskania  Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Pani Izabela systematycznie podejmuje działania związane z realizacją projektów edukacyjnych, w tym europejskich. Przedstawiała  własne osiągnięcia na konferencjach, warsztatach i szkoleniach,  przyczyniając się tym samym do promocji  naszej szkoły. Dzięki Pani zaangażowaniu uczniowie szkoły w Klęce coraz częsciej zaglądali do biblioteki szkolnej. Projekty, które Pani realizowała przyciągały uczniów,  a tym samym  biblioteka  stała się miejscem, w którym rozwijają się czytelnicze zainteresowania.

Życzę dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej

Róża Doerffer - Jambor

Dyrektor Zespołu Szkół w Klęce

• Sukces zawodowy

• Mamy przyjemność poinformować, że Pani Ania Kordus - Gościniak uzyskała 09. sierpnia po rozmowie kwalifikacyjnej awans zawodowy nauczyciela dyplomowego.

Gorąco gratuluję  tego osiągnięcia zawodowego. To już mój jeden z ostatnich sukcesów dyrektorskich w ZS w Klęce. Pozdrawiam Róża Doerffer - Jambor