• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Autobus rano wg rozkładu obowiązującego w zeszłym roku szkolnym. Powrót ok. godz. 9:00.

            Uwaga rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola!

            W dniu 4 września nie będzie odwozu po zajęciach.

          • Giganci Programowania bezpłatne zajęcia dla ucziów z klas 4-8

          • Giganci Programowania Jarocin ruszyły zapisy na ogólnopolskie bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci  młodzieży " Koduj z Gigantami", a motywem przewodnim będzie w kr(AI)nie przyszłości. ​​​​​​​​​​​​​​

            To już 13. ogólnopolska edycja, która odbywa się w 100 największych miastach i online w całej Polsce, a zajęcia są całkowicie darmowe! 

            Przygotowaliśmy zajęcia specjalnie dla klas 4-8 (szkoła podstawowa) oraz dla szkół ponadpodstawowych.

            Akcję honorowym patronatem objęło: MEN, Microsoft, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK oraz prawie 100 prezydentów miast w całej Polsce. 

            Lokalnie patronatem zajęcia zostały objęte przez: Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego, Jarociński Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Gazeta Jarocińska oraz investIT Systems Sp. z o.o.

            Na warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 19 roku życia. Warsztaty odbywać się będą w dniach 9 i 10 września 2023 w Kamienicy Kultury w Jarocinie. 

            Zapisy są już dostępne na naszej stronie - www.kodujzgigantami.pl

            ZAPISY OBOWIĄZKOWE ! 

            LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

            Semestralne kursy programowania startują 26 września, przy zapisie do końca sierpnia obowiązuje bonus - darmowy miesiąc zajęć gratis. Grafik i ceny zajęć znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej  www.giganciprogramowaniajarocin.pl

          • Omdlenia- sposoby na zmniejszenie ryzyka

          • Zachęcamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Pamiętajmy- należy i warto dbać o zdrowie własne oraz innych, dlatego tak ważna jest edukacja.

            ULOTKA: ulotkaomdlenia.pdf

          • Wykład laureata Nagrody Nobla

          • W imieniu Zarządu Powiatu Średzkiego mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli fizyki na wykład prof. Klausa von Klitzinga - fizyka, laureata nagrody Nobla, urodzonego w Środzie Wielkopolskiej.

          • Podtrzymanie tradycji Gminnej wymiany młodzieży

          • Dzięki uzyskaniu dotacji z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz wsparciu finansowemu partnerskich gmin Vestenbergsgreuth i Nowe Miasto nad Wartą mogło dojść w te wakacje do organizacji Gminnej wymiany młodzieży. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż ze względu na wcześniejszą sytuację związaną z COVID 19 wspólne spotkania zostały zawieszone. Tym bardziej jest to dla nas ogromny sukces, że dzięki naszym wspólnym inicjatywom udało się zorganizować wymianę młodzieży, która kształtuje postawy tolerancji, empatii i współpracy.

            Spędzanie czasu wolnego rówieśników z gmin partnerskich stwarza wiele okazji do rozmów, refleksji i współpracy w grupie, a także łączy przy tym pokolenia – co jest głównym celem tego projektu. Wspólne aktywności, zajęcia, praca w grupie oraz wycieczki to doskonały sposób na poznanie podobieństw i różnic kulturowych, a także na nawiązanie nowych przyjaźni i naukę języka. Dlaczego organizacja wymiany młodzieżowej jest tak ważna? Od wielu lat w naszej gminie dążymy do tego, aby młodzież z Polski i Niemiec mogła spotykać się regularnie, poznawać i budować trwałe relacje oparte na zaufaniu i przyjaźni. Dzięki temu burzymy utarte stereotypy i przekraczamy granice kulturowe i historyczne, pokazujemy, że jesteśmy jedną rodziną, która potrafi współpracować i budować przyszłość wspólnie. W tym roku opiekunami uczestników Gminnej wymiany młodzieży są nauczyciele Zespołu Szkół w Klecę - Lidia Chwiołka- Baczyńska, Szymon Cypryan oraz Magdalena Jakubowska.

            Kolejne dni Gminnej wymiany polsko - niemieckiej upływają pod hasłem lepszego poznawania się i dobrej zabawy. Aktywny udział uczestników wymiany gminnej w kreatywnych warsztatach, wspólnych wycieczkach oraz zabawach sportowych oparte są na szeroko rozumianej współpracy. Praca w mieszanych grupach pomaga w nawiązywaniu relacji i przełamywaniu wielu barier.

            Wymiana była bardzo udana, odbyła się w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy wymienili się adresami do korespondencji. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia tego projektu, w szczególności Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz władzom partnerskich gmin. Należy podkreślić, że Gminna wymiana młodzieży polsko - niemieckiej przyczynia się do zbliżenia polsko- niemieckiego i wspiera integrację europejską, co w obecnych czasach ma bezcenną wartość.