• Pożegnanie Pani Elżbiety

          • Panią Elę zna każdy absolwent Publicznego Przedszkola w Klęce. 

            W życiu najtrudniejsze są pożegnania. Dziękujemy Pani za wiele lat współpracy,  za dobre serce                  i uśmiech. Życzymy odpoczynku, relaksu przy filiżance kawy i dobrej książce.

            Mamy nadzieję, że nie będzie brakowało Pani czasu, chęci i ochoty na wykorzystanie tego etapu na spędzenie jak najwięcej czasu z bliskimi, z rodziną czy z przyjaciółmi, by móc pokazać im jak wiele dla Pani  znaczą.

          • DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI

          • Zachęcamy do zapoznania się z broszurą  „Dzieci w wirtualnej sieci”.

            Z wielu badań wiemy, jak duże spustoszenie w psychice i rozwoju emocjonalnym dzieci powoduje nieograniczony dostęp do Internetu i świata wirtualnego za pośrednictwem smartfonów, tabletów         i komputerów, które są tak popularnym prezentem. Rodzice i krewni są często nieświadomi tych zagrożeń. Urządzenia te, wprowadzone w świat dziecka bez zasad i wsparcia ze strony dorosłych – otwierają dzieciom dostęp do świata pełnego hazardu, gier komputerowych, pornografii, przemocy i kolejnych uzależnień dewastujących nieodwracalnie psychikę i mózg młodego człowieka. 

            Broszura „Dzieci w wirtualnej sieci”, adresowana jest do rodziców dzieci w wieku 7-9 lat, ukazuje wspomniane zagrożenia oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.

            Jest ona szczególnie aktualna w czasie gdy dzieci mają za sobą niemal rok nauki przez Internet. Był to niestety również czas, gdy dzieci – bez kontroli rodziców – miały dostęp do szkodliwych treści znajdujących się w sieci. W konsekwencji, dzieci poprzez zetknięcie się z destrukcyjnymi treściami płynącymi z wirtualnego świata mają później olbrzymie trudności w relacjach z rodzicami czy rówieśnikami, a także doświadczają problemów z rozwojem osobowym.

            Broszurę można pobrać w formacie *.pdfDzieci-w-wirtualnej-sieci_v20_internet.pdf

          • Informacja

          • Informujemy że do dnia 31 lipca br. można składać wnioski na uzyskanie świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom pobierającym naukę na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą. 

            Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:Stypendium

          • Pożegnanaie Pana Wiesława i Pani Anity

          • W tym Roku Szkolnym kończą pracę Pani Anita Cugier - Bartkowiak oraz Pan Wiesław Krzykos.

            Jesteśmy wdzięczni za trud włożony w pracę w naszej szkole.

            Życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

            Pożegnanie Pana Wiesława odbyło się podczas uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego.

            Panią Anitę pożegnaliśmy podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej.

          • Realizacja wywiadów bezpośrednich w terenie

          • Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

            Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu sięz osobami fizycznymi objętymi spisem.

            Obowiązek udziału w spisie powszechnym zapisano w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).

            Ze względu na sytuację epidemiczną, jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie, pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.

            Wywiady bezpośrednie prowadzone będą przez rachmistrzów spisowych

            z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych i dystansu społecznego.

          • " DOBRY START "- INFORMACJA DLA RODZICÓW

          • Program „ DOBRY START ”
            https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start


            Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów.

            Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

             

             

            Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

            Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start.

            Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu "Dobry start".

            Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

            Wnioski drogą online będzie można składać, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

            Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

            Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

          • Tegoroczni ABSOLWENCI

            Nagrodzeni Absolwenci: Weronika i Franciszek.

            Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców  tzw. „NOBEL SZKOLNY” 

            GRATULUJEMY!

            Nagroda ufundowana przez zakład Phytopharm Klęka S.A. dla Uczniów z najwyższą średnią.

            Brawo dla Wiktorii, Franciszka oraz Adriana. 

            Nagrody dla Absolwentów za osiągnięcia sportowe. 

            Brawo dla  Zuzanny, Mai, Norberta oraz Oliwii.

            Nagrody dla Absolwentów  za uczestnictwo w zajęciach Tenisa.

            Brawo dla Weroniki i Oskara

            Nagroda dla Absolwenta za udział w akcji charytatywnej.

            Brawo dla Franciszka.

          • Prezentacje mini projektów

          • 23 czerwaca podczas prezentacji efektów prac projektowych Uczniowie kl. IV- VIII podzielili się zdobytą wiedzą na temat pszczół.

            Pszczoły to o wiele więcej niż pszczoła miodna. W Polsce mamy kilkaset przeróżnych gatunków tych owadów. Wszystkie żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, jednocześnie zapylając odwiedzane rośliny. Umożliwiają w ten sposób roślinom zapłodnienie, a w rezultacie powstanie owocu (więcej o zapyleniu przeczytasz poniżej). To właśnie pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. Owadom tym zawdzięczamy aż 4 000 odmian warzyw. Dzięki temu, że ich gatunki są tak różnorodne, mogą zapylać różne rodzaje roślin i działać w różnych warunkach. Tego oraz wielu innych ciekawostek mogliśmy dowiedzieć się podczas prezentacji mini projektów związanych z pszczołami.

            Efektem naszego szkolnego projektu dotyczacego pszczół jest kilka poidełek dla owadów zawieszonych w naszym Ogrodzie zmysłów. Dziękujemy serdecznie wszystkim aktywnym uczniom. ​​​​​​​

          • Rajd pieszy kl. 8

          • Klasa 8 we wtorek 22 czerwca podziwiała piękno naszej przyrody - łąki nad Wartą. Udaliśmy się pieszo nad starorzecze Warty, a potem weszliśmy na Kopiec w Nowym Mieście.

            Zakończyliśmy naszą pieszą wędrówkę zjadając pizzę w Laskówce i wróciliśmy do Klęki. 

          • Rekreacja na basenie

          • 22 czerwca -  w Dniu Kultury Fizycznej- Uczniowie klas VIIa, IV oraz kilka uczennic z klasy V miło spędzali dzień na basenie w Jarocinie. Była to nagroda za całoroczny trud nauki.

            Aktywność fizyczna wpływa zbawiennie na cały organizm. Dzięki niej jesteśmy zdrowsi, silniejsi, pewniejsi siebie, weselsi. Prywatnie warto więc to święto obchodzić przynajmniej trzy razy w tygodniu – wyjść na rower, basen albo choćby długi spacer.

          • Pierwsza wycieczka rowerowa klasy IV

          • 21 czerwca klasa IV po otrzymaniu karty rowerowej była na pierwszej klasowej wycieczce rowerowej. Trasa wycieczki: Klęka - Wolica Kozia - Dębno - Klęka. Uczniowie mimo upału dzielnie znosili trudy wyprawy. Zrozumieli, że nawet w trudnych warunkach należy sobie radzić i dbać o nawodnienie organizmu. Podziwiali piękno nadwarciańskiej okolicy oraz przyrody.

            W roli przewodnika doskonale odnalazł się pan Tomek Jagiełka, który zna te tereny jak własną kieszeń.

            Po powrocie do szkoły z niecierpliwością czekaliśmy na zasłużoną nagrodę - pizzę.

          • 1000 DRZEW - podsumowanie międzynarodowego projektu

          • Dzieci w wieku przedszkolnym oraz ze szkół podstawowych  ( w sumie z 50 placówek )  z południowo tyrolskiej doliny Puster ( Włochy), Austrii, Niemiec oraz z naszej szkoły przystąpiły do realizacji projektu  pt. : „1000 DRZEW”, który w znacznym stopniu realizowany był podczas nauki zdalnej.

            Celem projektu było :

            • podnoszenie świadomości dzieci w zakresie ochrony środowiska
            • znaczenie drzew i lasów
            • wzmocnienie poglądu na zdrowe środowisko
            • promowanie twórczych talentów w pisaniu i malowaniu

            Każdy uczestnik mógł zwrócić szczególną uwagę na otaczające go najbliższe środowisko, zatrzymać się na chwilę i spróbować dostrzec piękno przyrody. Na podstawie swoich obserwacji powstały różne prace: prace plastyczne ( różne techniki) prace literackie ( krótkie formy wypowiedzi), prace multimedialne ( zdjęcia własnego autorstwa i  prezentacje multimedialne).

            Oto krótka prezentacja podsumowująca i przedstawiająca efekty pracy Uczniów.

            Zapraszamy do zapoznania się:)

            Prezentacja wyników pracy klasy 3 Projekt__1000_drzew.pptx

            Prezentacja wyników pracy klasy 6

          • Sukces Macieja

          • Maciej z kl. V otrzymał nagrodę za udział w powiatowym konkursie na prezentację multimedialną pt.: " Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

            Gratulujemy!