• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - Publiczne Przedszkole w Klęce 1 września 2021 r.

• Do godz. 8:00 należy przyprowadzić dzieci do przedszkola wejściem od strony placu zabaw.

Rodzice przekazują dziecko opiekunowi przy drzwiach, zgodnie z zasadą zachowania bezpieczeństwa. Prosimy zaopatrzyć dzieci  w obuwie zmienne oraz worek z rzeczami na przebranie.

Zaleca się, aby w okresie adaptacyjnym (w miarę możliwości) dzieci, które pierwszy raz przychodzą do przedszkola odbierane były o godz.11:00.

Informacje dotyczące spotkania z rodzicami otrzymają Państwo 1 września 2021r. Wykaz potrzebnych przyborów dzieci otrzymają od swoich wychowawców.

Autobus szkolny kursuje tak jak w roku ubiegłym.

1 września nie ma odwozów, rodzice odbierają dzieci we własnym zakresie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą 61 2874074 ( w godzinach pracy szkoły).

Do zobaczenia

Róża Doerffer- Jambor

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - Szkoła Podstawowa w Klęce 1 września 2021 r.

• Inauguracja roku szkolnego odbędzie się  o godz. 8:00 w salach lekcyjnych – nie będzie wspólnego spotkania wszystkich uczniów.

Autobus szkolny przywozi uczniów  zgodnie z harmonogramem z ubiegłego roku szkolnego.

1 września odwóz dzieci do domów ok. godziny 8.40

W autobusie uczniowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Dowozy:

Autobus 1:                                                                      Autobus 2 :

Aleksandrów 7: 03                                                         Radliniec 6:50

Klęka 7:10                                                                        Dębno 6:57

Wolica Kozia 7:15                                                           Wolica Nowa 7:05

Nowe Miasto 7:20                                                          Klęka 7:10

Piaski 7:30                                                                       Wolica Pusta 7:20

Klęka 7:35                                                                        Klęka 7:30

Do szkoły uczniowie wchodzą głównym wejściem z zachowaniem dystansu (odstęp co najmniej 1,5 m.) i postępują zgodnie z informacjami podanymi przez nauczycieli i opiekunów.

Rodzice do budynku szkoły nie wchodzą.

Pamiętamy o  maseczkach do zastosowania w przestrzeni  publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.

Plan zajęć lekcyjnych,harmonogram odbioru podręczników oraz zasady funkcjonowania szkoły zostaną przekazane uczniom 1 września 2021 r.

Do zobaczenia

Róża Doerffer- Jambor

• Ten, kto próbuje- wygrywa!

• Od dłuższego czasu poszukiwałam książki  dostosowanej do wieku naszych małych i dużych Czytelników na  temat cukrzycy, by móc dzięki niej pokazać, że o sprawach trudnych i ważnych należy wiedzieć i je oswajać.  Powodem tych poszukiwań był fakt, iż w szkole mamy ucznia, który ma stwierdzoną cukrzycę , a w bibliotece szkolnej nie ma książki na ten temat.  Na poszukiwania wpłynęły również rozmowy z Czytelnikami, którzy martwili się, że u ich najbliższych  w czasie pandemii stwierdzono  „ słodką chorobę” , o której tak mało wiedzą.

To niesamowite, ale pewnego dnia natknęłam się na konkurs ogłoszony przez warszawskie wydawnictwo Ładne Bebe pt.:  Czytamy na wakacjach! Konkurs polegał na wybraniu  nowości książkowej do plecaka na wakacje. Nie sposób było nie podjąć  się tego zadania.   I ….udało się!

Dzięki wygranej w konkursie- biblioteka szkolna wzbogaciła się o 19 nowości o wartości rynkowej  ponad 700 zł.

Wygrana to:  idealna książka na temat cukrzycy pt. „ Wyspa diabetyków ”, w której opisana jest ta powszechna choroba, z której dowiadujemy się od głównych bohaterów Franka i Hani, jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu, ćwiczeniom fizycznym, a przede wszystkim pozytywnej postawie – można  prowadzić aktywne życie. Oprócz tego nasz księgozbiór wzbogacił się między innymi o następujące pozycje:

1. Dobry pies

2. Ania z Zielonego Wzgórza                                                                      11. Wyspa diabetyków

3. O ósmej na arce                                                                                     12. Kto to? Co to?

4. Łatwo być miłym                                                                                     13. Kto to? Gdzie to?

5. Poradnik hodowcy aniołów                                                                     14. Sen o Wenecji

6. Zaginiony obraz                                                                                      15. Nigdy nie dorastaj

7.  Bez liczeni i ważenia. Zdrow(sz)y styl życia na własnych zasadach     16. Niegrzeczne książeczki. Błoto

8. Koniberki. Powrót na łąkę                                                                       17. Niegrzeczne książeczki. Smok

9. Dlaczego rośliny rosną?                                                                          18. Niegrzeczne książeczki. Łobuz

10.Królowa kolorów                                                                                     19. Niegrzeczne książeczki. Rosół

Książki te na pewno będą  cieszyć się  zainteresowaniem wśród naszych Czytelników.

Dziękuję w imieniu własnym oraz Czytelników za tak wspaniałą nagrodę Wydawnictwu Ładne Bebe.

Mając na uwadze, że KSIĄŻKA to ( zwłaszcza dla młodych ludzi) - jedna z dróg rozwoju i samorealizacji,    a także przyjemny sposób na poszerzanie horyzontów i spędzenie wolnego czasu, bowiem jak mawiała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - zapraszam do biblioteki szkolnej -  do zapoznania się z nowościami już w nowym roku szkolnym.

Nauczyciel bibliotekarz Izabela Zwierzchlewska