• Kolejny etap szkolnego konkursu fotograficznego

          • Dziękujemy za przesłanie zdjęć do styczniowej edycji naszego konkursu. Czekamy na Wasze prace - tym razem tematem głównym są : Koty, kocury, kocięta.

            Przypominamy- podczas sesji zdjęciowej nie może ucierpieć żadne zwierzątko, a ponieważ koty lubią psoty- nie możemy doczekać się Waszych wspaniałych zdjęć.

          • Warsztaty międzypokoleniowe

          • W dniu 05. lutego w Biblioprzestrzni szkolnej odbyły się warsztaty międzypokoleniowe. To wspólna inicjatywa biblioteki  szkolnej i Samorządu Uczniowskiego. Tym razem spotkaliśmy się, by stworzyć ROBACZKAPOCIESZACZKA. Zajęcia te, to propozycja akcji społecznej mającej na celu zainspirować zmiany społeczne oraz zachęcić do wspólnego działania Społeczności Uczniowską wraz z Seniorami z gminy Nowe Miasto nad Watą. To chęć pokazania, że każdy bez względu na wiek może dobrowolnie i bezinteresownie udzielić wsparcia przy okazji zdobywając nową wiedzę i umiejętność praktyczną. To także okazja do zjednoczenia się i współpracy nad wspólnym projektem, dzięki czemu budujemy więzi społeczne i poczucie wspólnoty.  Uczennice Nikola Kaczmarek z kl. 4, Nikola Gmerek z kl.6 oraz Pani Danuta Guszczak - fachowo pomagały w wykonaniu ROBACZKAPOCIESZACZKA.  PoMOCna biblioteka szkolna to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To tutaj eksperymentujemy z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury, pamiętając, że każdy drobny gest może mieć dużą wartość dla innych. Wystarczy tylko podjąć aktywne działanie. Nasz pomysł to- wspólne szydełkowanie. Jak widać-na zajęciach  wiek uczestników nie grał roli, a instruktorką może być młodsza koleżanka. Głównym zadaniem było nauczyć się wykonywać na szydełku ROBACZKAPOCIESZACZKA- co nam się udało. Wykonane prace przekażemy do wybranych przez uczestników projektu instytucji zajmujących się pomocą i wparciem dla dzieci. To dopiero początek naszych działań - w szydełkowe czwartki będziemy dalej szydełkować, tak by rodzina robaczków systematycznie się powiększała. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej nauki.

            Zajęcia prowadzone były przez nauczycielkę bibliotekarkę Izabelę Zwierzchlewską oraz opiekunkę SU Mariolę Dzierla pro bono publico.

            Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania na szkolnym fb. Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w aktywny przebieg warsztatów składamy serdeczne podziękowania i oczywiście zachęcam do częstych odwiedzin poMOCnej biblioteki szkolnej.

          • Na sportowo

          • Dnia 02. 02. 2024r. klasy 1 - 3  z Zespołu Szkół w Klęce wyjechały na wycieczkę do Jump Park Trampolin w Środzie Wielkopolskiej. Było dużo śmiechu, zabaw ale też skakanie na trampolinach. 

          • Spotkanie z KULTURKĄ

          • Dnia 30. 01. 2024r. odbyło się spotkanie z KULTURKĄ klas 1-3 i zerówki pt. "Fuzjo-iluzja". Magia jest wszędzie, trzeba ją tylko dostrzec. O ile łatwiej będzie ją nam zobaczyć dzięki iluzjoniście. Z takim, to nigdy nie wiadomo, czy on tak na poważnie, czy na niby. Czy to, co widzimy , jest tym, na co wygląda. A może nieoczekiwanie stanie się czymś zupełnie innym? Usiądźcie wygodnie, wytężcie wzrok i patrzcie uważnie. 

          • Kim jest Pan Stop?

          • Pan Stop na lekcjach techniki w klasie IV. W przestrzeganiu zasad właściwego zachowania na drodze pomoże dzieciom ich własnoręcznie wykonana praca techniczno - plastyczna Pan Sop. Pan Stop jest wstępem do poznawania zasad ruchu drogowego i znaków, których dzieci będą uczyły się przygotowując sie do egzaminu na kartę rowerową.

          • Karnawał w przedszkolu

          • Karnawał w przedszkolu! 02.02. w przedszkolu był dniem wspaniałej zabawy. Na balu przebierańców pojawiły się rozmaite postaci z bajek, baśni, filmów i legend. Wszyscy doskonale się bawili podczas wspólnych tańców i śpiewu.

          • Dzień Pozytywnego Myślenia

          • Nasza noblistka Olga Tokarczuk napisała: "Jeśli potrafisz myśleć, że będzie dobrze już jest dobrze".

            Życzymy każdemu  w tym szczególnym dniu 02. 02. - Dniu Pozytywnego Myślenia - zdrowych myśli.

            Życzymy Wam, aby Wasze myślenie Was wspierało, chroniło, pozwalało się rozwiajać, pchało do przodu i sprawiało, że rozkwitacie! Myśl pozytywnie każdego dnia!

          • Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

          • 29. 01.  w klasoe 8 na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa gościliśmy Pana Szymona Janiszewskiego, strażaka z OSP w Klęce, który przeprowadził szkolenie z resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

            Pan Szymon (absolwent naszej szkoły) przedstawił uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie Little Anne QCPR - RKO osoby dorosłej z aplikacją.

            Na kolejnym spotkaniu uczniowie będą mieli możliwość poznania Defibrylatora AED oraz przyrządowe techniki udrażniania dróg oddechowych.

            Dziękujemy za poświęcony czas oraz za praktyczne przekazanie tak ważnej wiedzy.

          • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • Finał WOŚP to jednodniowa akcja publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 32. Finał WOŚP odbył się 28 stycznia 2024 roku.

             Kolejny raz nasi uczniowie brali aktywny udział w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ​​​​​​

            Wolontariuszki ze szkoły w Klęce Amelia Nagła, Oliwia Nagła, Kornelia Stanisławiak i Katarzyna Węclewska zbierają na WOŚP w Klęce - dziękuję za zaangażowanie i zrozumienie pomocy dla innych. To ważne, tak rozumiemy społeczeństwo obywatelskie, pomagamy z całego serca, bezinteresownie. Cieszę się, że nasze uczennnice na terenie naszej gminy zbierały datki na rzecz tej niesamowitej akcji.

            Pozdrawiam i serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję.  To wielka sprawa.

            Powodzenia Róża Doerfer - Jambor.

            Podsumowanie WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą – wolontariuszki wraz z opiekunką Panią Maiolą Dzierla.

            Dziękujemy za każdą złotówkę oraz za zaangażowanie.

          • Wycieczka do kina Echo w Jarocinie

          • W dniu 26. 01. 2024r. klasy 1-3 i dzici z oddziału " zerówka"  wyjechały do kina Echo w Jarocinie na film pt."Jak ocalić smoka". 

            "...W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?"    źródło" nowehoryzonty.pl

            Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

          • Biblioprzestrzeń poMOCnej biblioteki szkolnej łączy pokolenia

          • Z szydełkowaniem jest jak z każdą nauką nowej umiejętności: na początku zaciekawienie i ekscytacja. Później nadchodzi moment zwątpienia, że może jednak nie... i frustracja, że nie wychodzi, jak chcesz, że od razu nie udaje się zrobić wybranego wzoru. I tu dopiero zaczyna się wyzwanie. Narzekać, to żadna sztuka, ale pokonanie początkowych problemów, to wielki sukces. Szydełkowanie, to zajęcie dla każdego,  wiek nie gra roli - wystarczy dać sobie czas i pamiętać, że każdy ma własne tępo nauki.

            Radość z wykonanej własnoręcznie robótki jest bezcenna. Dzisiaj do poMOCnej biblioteki szkolnej przyszła poMOCna Pani Danusia, której pasją jest szydełkowanie. Pokazała dzieciom kilka swoich prac, chętnie odpowiadała na pytania Uczestniczek i Uczestników naszego bibliotecznego szydełkowego spotkania. Pani Danuta Guszczak zgodziła się podzielić się wiedzą i umiejętnościami z naszymi Uczennicami i Uczniami. Będzie nas odwiedzała w Szydełkowe Czwartki oraz zgodziła się na wspólne zajęcia warsztatowe 05. 02. 2024r. - podczas których nauczymy się "Robaczków pocieszaczków".

            Wspaniale, że biblioprzestrzeń poMOCnej biblioteki szkolnej łączy pokolenia.