• Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

          • Do 30 grudnia 2020 r. w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej.

            Jedna rodzina rolnicza może otrzymać wsparcie w wysokości 1500 zł. Dofinansowanie pokrywa koszty zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem (np. pakietem biurowym) oraz z akcesoriami takimi jak: mysz, klawiatura i ładowarka.

            Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

            -w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;

            -w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;

            -w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;

            -w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielonyna rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie; (ważne: dochód z 1 ha przeliczeniowego=3244 zł)

            – która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

            Formularz wniosku o przyznanie pomocy można pobrać ze strony internetowej Agencji www.arimr.gov.pl

            Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

            -kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;

            -kopie zeznań podatkowych za 2019 r.

            -kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką– w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.

            Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia2020 r. do 31 marca 2021 r. Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

          • Ferie po Królewsku online

          • Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży.

            Rezydencje zapraszają do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy zaskoczą „Zamkowymi Trendami”. W świat tańca i muzyki przeniosą „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”,                            a na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy, aby rozpalić ich wyobraźnię lekturą „Królewskich bajek”. Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy z nagrodami - zawsze aktualne informacje, online na stronach Rezydencji.

            Znajdź nas #FeriePoKrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

            Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci imłodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.

            Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

            Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

            Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

            Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

            Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

            Zamek Królewski w Lublinie www.mnwl.pl

            Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

             

          • Dyktando zimowe - sposób na nudę w czasie ferii

          • Ideą Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono pierwiastek rywalizacji o nagrody rzeczowe. ZACHĘCAMY do wzięcia udziału i sprawdzenia własnych umiejętności.

            Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie ze startem świątecznej przerwy w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich sto!               Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

            Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów.

            Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

            Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

            Konkurs odbywa się w całości przez internet, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

          • CHALLENGE KSIĄŻKOWA CHOINKA

          • Hubert, Oliwier, Konrad, Stanisław, Aleksandra, Nikola D., Krzysztof, Zuzanna W., czyli ośmioro uczniów klasy IV podjęło wyzwanie pod nazwą CHALLENGE KSIĄŻKOWA CHOINKA.

            Gratulujemy Wam, podziwiamy inwencję twórczą.

            Choinka wszystkim kojarzy się z iglastym drzewem sięgającym pod sam sufit, obwieszonym światełkami i ozdobami:)  Choinka z książek- super pomysł, ale jeszcze lepszy to - książka pod choinkę:) ​​​​​​​

          • Moc świątecznych życzeń

          • Dzieci z przedszkola wraz z paniami oraz pracownikami szkoły przygotowali niesamowitą niespodziankę.

            W tym szczególnym czasie-  moc świątecznych życzeń nabiera zupełnie innego wymiaru.

            Dziękujemy za zaangażowanie i życzenia skierowane dla całej społeczności szkolnej.

          • Projekt- życzenia dla kolegów

          • Uczniowie z klasy V na zajęciach języka niemieckiego wykonali min-projekt związany z życzeniami          w języku obcym. Życzenie innym tego, co najlepsze, jest wyrazem naszych dobrych intencji, życzliwości oraz przyjaźni.  Projekt zakładał samodzielne zrobienie kartki z wybranym tekstem życzeń w języku niemieckim dla losowo wybranej koleżanki lub kolegi z klasy.

            Niezależnie od umiejętności, które zdobyli uczniowie podczas tego zadania - dodatkowym celem było zrobienie przyjemności adresatowi.  Do momentu publikacji kartek- kto komu będzie składał życzenia- było tajemnicą:)

            FROHE WEIHNACHTEN!

          • Życzenia świąteczne

          •  

            Radosnych świąt Bożego Narodzenia,

            ciepłych, wypełnionych życzliwością i radością,

            satysfakcji oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym,

            harmonii we wspólnym działaniu na rzecz naszej szkoły, a także zadowolenia

            z naszych edukacyjnych wysiłków.

             

            Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce

          • Uczniowie z kl. VIIa pomagają "Braciom Mniejszym"

          • Uczniowie klasy VIIa pomagają schronisku w Radlinie. Jest to wspaniały przykład uwrażliwienia uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz na chęć kształtowania gotowości niesienia pomocy bezbronnym         i skrzywdzonym zwierzętom.

            Pomoc schronisku rozwija również umiejętności pracy zespołowej, jak również uwrażliwia uczniów        na sprawy społeczne. Uczniowie z kl. VIIa pokazali, w jaki sposób sami mogą pomóc i jak mogą wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt- jest to bardzo ważna umiejętność.

            Pamiętajmy, że zwierzę to nie rzecz, że czuje, boi się i kocha bezwarunkowo swojego opiekuna. Świadomość potrzeby pomagania oraz kształtowanie odpowiednich postaw jest bezcenna.                     Może w okresie przedświątecznym warto o tym szczególnie pomyśleć-  nie da się całkowicie wyeliminować zjawiska bezdomności zwierząt, ale można pomóc ( na różne sposoby).

            GRATULUJEMY POSTAWY!

          • Zmiana terminu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • Szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak poinformował o zmianie terminu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał został przeniesiony na 31 stycznia. Decyzja została podjęta w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. Jerzy Owsiak powiedział: "Zróbmy wszystko, aby hasło "Wygramy", było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie" - zaznaczył.

            Cieszymy się, że nasi Uczniowie przyłączą się do akcji, jako wolontariusze- wspierając zbiórki uliczne.

          • Nagroda dla biblioteki szkolnej

          • Bibliotek szkolna wzbogaciła swoje zbiory o pakiet składający się z 11 książek ufundowanych przez firmę Platon. Jest to nagroda związana z akcją Nocy Bibliotek.                                                                                          Dziękujemy.

            Są to nowości wydawnicze, które z pewnością przypadną do gustu naszym Czytelnikom.

          • Choinkowe szaleństwo

          • Uczniowie z klasy I podczas lekcji online wykonali takie oto choinki.

            Oto pomysły "małych artystów" na kartki  bożonarodzeniowe.

          • Konkurs „Moja świąteczna matematyka” dla uczniów szkół podstawowych

          •  Jeśli potrafisz dostrzec piękny, matematyczny świat, który wszędzie nas otacza – to ten konkurs jest dla Ciebie! Popatrz okiem matematyka na choinkę – czy wiesz, jaki ma kształt, ile tam wisi odcinków, figur płaskich, brył?  Może je sam zrobiłeś? Jak długie mogą być girlandy rozświetlające Twój dom? Ile ziarnek maku jest w Twoim makowcu  a ile  łusek na wigilijnej rybie? Ile pierników zmieści się w piekarniku? Czy 100 pierogów zrobisz w czasie 100 minut? Czy każdy prezent zmieści się pod choinką? Jak długo spada gwiazdka z nieba? Czy każdy płatek śniegu ma oś symetrii?  Dlaczego podajemy dwanaście potraw na wigilijnym stole?

            A może w Twoim domu obchodzi się inne święta?

            Możesz je samodzielnie opisać albo zrobić zdjęcie, prezentację lub nakręcić film.

            Pokaż piękną matematykę ukrytą w Twoich świętach.

            Najpiękniejsze prace będą nagrodzone w pięciu  kategoriach:

            • plastyka
            • literatura
            • fotografia
            • prezentacja
            • film

            Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 2 swoje prace                                                (prezentacja-maksymalnie 10 slajdów, film - 3 minuty, literatura- 1 strona A4, maksymalnie  2 fotografie prac plastycznych).

            Wszystkie prace należy czytelnie podpisać (imię, nazwisko, klasa, nazwa i adres szkoły) oraz przesłać razem z oświadczeniem opiekuna prawnego w formie elektronicznej na adres:

            wlkpo.snm@gmail.com

            Na prace czekamy do 8 stycznia 2021 roku.

            Chętni uczniowie proszęni są o zgłoszenie się do Pań: Katarzyny i Agnieszki po oświadczenie.