Zachęcamy uczniów kl.8 do zapoznania się z ofertą Branżowej Szkoły I stopnia w Nowym Mieście nad Wartą
Nabór do Branżowej Szkoły I stopnia
Pamiątkowe medale dla uczestników programu "Umiem pływać"
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem promującym podsumowanie programu "Umiem pływać".
Wyzwanie czytelnicze dla każdego
W związku ze zbliżającym się Dniem Bibliotekarza i Bibliotek- zachęcamy do podjęcia wyzwania czytelniczego.
Każdą przeczytaną książkę opisz według wzoru. Na koniec - z wykonanych recenzji stworzysz niepowtarzalną książkę pt. " Moje wyzwanie czytelnicze". Na gotowe projekty czekamy w bibliotece szkolnej do 30. 04. 2021r.
Zachęcamy do podjęcia wyzwania:)
Czytanie w liczbach
DODATKOWO DLA CHĘTNYCH ZADANIE MATEMATYCZNE- ile stron można przeczytać (czytając 1 h dzienne- biorąc dane z powyższego plakatu ) od 22.02.2021r.- do 30.04.2021r. Odp. proszę przesłać do Pani Izabeli do 25.02.
Konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”
Konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
Zadanie konkursowe polega na samodzielnym przygotowaniu prezentacji multimedialnej pod hasłem „Palić, nie palić – o to jest pytanie?” na temat szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów. Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia papierosów i używania e-papierosów, promowanie niepalenia i nieużywania e-papierosów, kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących tytoń i inhalujących e- papierosy.
Partnerami przedsięwzięcia na etapie wojewódzkim są Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii. Ostateczny termin nadsyłania prac oraz wszystkich dokumentów do 06. 04. 2021 r.
Zachęcamy do wzięcia udziału.
Regulami: REGULAMIN_Palic_nie_palic_2021.pdf
KODUJ_PRO. NAUCZ SIĘ PROGRAMOWANIA!
Nowomiejska biblioteka przystąpiła do projektu KODUJ_PRO. NAUCZ SIĘ PROGRAMOWANIA!
Zachęcamy do udziału uczniów klas 7 i 8, którzy chcą uczyć się za darmo języka SQL i/lub Phyton?
Wraz z Fundacją Liga Niezwykłych Umysłów serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w projekcie Koduj_Pro! Biblioteka bezpłatnie udostępnieni czytelnikom kursy podstaw programowania w SQL oraz Pythonie na platformie internetowej Liga Niezwykłych Umysłów (LNU).
Osoby zainteresowane proszę o osobisty kontakt w bibliotece.
Koduj_Pro realizujemy dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Soft Power sp. z o. o., producent platformy Liga Niezwykłych Umysłów - są to organizatorzy projektu Koduj_Pro, w ramach którego, czytelnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych kursów programowania i obsługi baz danych SQL na platformie LNU.
Pomoc pedagoga i psychologa szkolnego
Zapraszamy do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Oferta pomocy
14. 02. Walentynki
Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie wierszy.
Atrakcją tegorocznych Walentynek dla klas I-III była fotobudka
09.02. Międzynarodowy Dzień Pizzy
Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzimy 9 lutego. I choć wszystkim potrawa ta kojarzy się przede wszystkim z kuchnią włoską, to nie wywodzi się z tej kultury.
Pizza uchodzi za kultową potrawę kuchni włoskiej. Tymczasem pierwsze dania tego typu zaczęli serwować nie Rzymianie, a starożytni Grecy. Wprawdzie pieczony placek polany oliwą i zapiekany z ziołami serwowano na terenie Italii, jednak oficjalnie to Grecy są autorami tego niezwykłego przysmaku.
Eksperci kulinarni zwykli nazywać pizzą zapiekany placek na bazie sosu pomidorowego, a to z kolei znacznie skraca historię pizzy. Pierwsze pomidory przyjechały do Europy dopiero w XVI wieku. Zanim jednak mieszkańcy Neapolu przyzwyczaili się do smaku pomidorów, upłynęło sporo dziesięcioleci. Pizza z dodatkiem ziół i sosu pomidorowego zdominowała tamtejsze tereny na dobre dopiero w XVIII, stając się kultową potrawą Neapolitańczyków, a następnie całego Półwyspu Apenińskiego.
W 2009 roku pizzę neapolitańską, decyzją Komisji Europejskiej, uznano za wyrób tradycyjny i przyznano jej certyfikat TSG. Przysmak ten doczekał się także swojego dnia. Święto pizzy 9 lutego obchodzi się w Polsce, Rosji i i Włoszech. W Wielkiej Brytanii natomiast obchody tego święta odbywają się 1 lipca. Z kolei w Brazylii Dzień Pizzy przypada na 14 lipca.
W tym roku wizyta w prawdziwej pizzerii była niemożliwa, więc nasi Uczniowie sami przygotowali pizzę.
Mniam, mniam- palce lizać:)
17. 02. Dzień Kota
A oto koty, które można spotkać w naszym przedszkolu:)
„… Bo koty są dobre na wszystko,
na wszystko co życie nam niesie.
Bo koty to czułość i bliskość, na wiosnę, na lato, na jesień…”
Uczniowie klasy I na zajęciach bibliotecznych po wysłuchaniu opowiadania "Kicia Kocia w bibliotece" autorstwa Anity Głowińskiej- wykonali niesamowite obrazy kotów.
Zapraszamy do obejrzenia "kociej" galerii prac.
A na zajęciach świetlicowych powstały takie piękne koty:)
Informacje o zasadach rekrutacji dla uczniów kl.8
-
W związku z ograniczoną działalnością szkół przedstawiamy informacje dotyczące możliwości zapoznania się przez uczniów klas ósmych oraz ich rodziców z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie na rok szkolny 2021/2022:
1) Na stronie internetowej szkoły https://zsp2jarocin.pl w
zakładce REKRUTACJA uczniowie znajdą wszelkie informacje dotyczące
kierunków kształcenia, harmonogramu rekrutacji, kryteriów przyjęć do
poszczególnych typów szkół oraz oferty miejsc praktyk dla kandydatów do
branżowej szkoły I stopnia.
2) Zachęcamy młodzież do odwiedzin szkolnej galerii
(https://zsp2jarocin.pl/fotogaleria) oraz archiwum:
- https://zsp2jarocin.pl/rok-szkolny-2017-2018
- https://zsp2jarocin.pl/rok-szkolny-2018-2019
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami:
Projekt ,,Bezpieczni w sieci"
Zimowe inspiracje
Oto efekty pracy uczniów, będących uczestnikami zajeć kółka plastycznego.
Każdy może być twórcą oraz odbiorcą sztuki. Zapraszamy na wirtualną wystawę prac.
Projekt "Ten cytat jest dla Ciebie!"- zakończony
Na przełomie listopada 2020r. i do końca stycznia 2021r. realizowaliśmy projekt akcji społecznej z Uczniami naszej szkoły. Projekt ten był nagrodzony grantem Programu Asy Internetu. Dzięki temu zakupiono maszynkę do robienia przypinek wraz z niezbędnymi komponentami. Wszyscy uczniowie oraz każdy pracownik Zespołu Szkół w Klęce mają niepowtarzalną przypinkę z wyszukanym cytatem na temat życzliwości. Pomysł ten z założenia jest wyrazem życzliwości (wobec siebie oraz drugiego człowieka).
WARTO BYĆ ŻYCZLIWYM W ŚWIECIE ONLINE I OFFLINE.
PRZYPINKA Z CYTATEM- to tylko gadżet, ale wierzymy, że wpłynie on na to, że każdy, kto przeczyta pozytywny cytat- (pozna jego autora)- poczuje się lepiej, uśmiechnie się do siebie lub do innej osoby i być może wykorzysta go w relacjach z innymi.
DzIękujemy wszystkim, którzy wspierali projekt:)
Dodatkowo powstała interaktywna rulatka, która zawiera cytaty wyszukane przez uczestników projektu.
Każdego dnia można wylosować cytat, zastanowić się nad przesłaniem jakie ze sobą niesie i....zastosować go we własnym życiu.
Zapraszamy do interaktywnej zabawy: CYTAT DNIA
Fabryka przypinek- prace przy produkcji własnej przypinki idą zgodnie z planem:)
Okazało się, że praca w szkolnej fabryce jest świetną zabawą i nowym doświadczeniem.
Oprócz indywidualnej przypinki, każdy uczestnik projektu otrzyma zakładkę z logo projektu i z cytatem.
Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w projekcie.
Życzymy wszystkim uczestnikom projektu, by wybrany cytat towarzyszył im każdego dnia
wnosząc pozytywną energię oraz wiarę w to, że każdy z nas może zmieniać świat na lepszy:)
Kiermasz książek dla dzieci
Projekt ,,Bezpieczni w sieci"
Zaproszenie do udziału w konferencji dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Rejestracja: https://meeting15.com/pl/join-event/fundacja-szkola-z-klasa-i-google-konferencja-asow-internetu
2
Sukces czytelniczy uczennic z kl. I
Gratulujemy Lenie, Anastazji, Nikoli, Zosi oraz Nikoli uzyskania Dyplomu Sukcesu w akcji edukacyjnej "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" Dziewczynki przeczytały jako pierwsze dziesięć książek wybranych do akcji z serii „Czytam sobie”. Projekt ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.
Czekamy na kolejnych SUPER CZYTELNIKÓW!
„Czytanie to jak podróż w nieznane krainy, piękne światy pełne tajemnic, emocji i odkryć. Dzieci uwielbiają tajemnice, a dzięki książkom zabierzemy je w nieznane krainy. Nawet jeśli będzie to literatura dotycząca najbliższego otoczenia, to zawsze ten świat będzie inny od tego, który dzieci znają z własnego doświadczenia.” Ambasador akcji Jolanta Okuniewska
"Bezpiecznie na wsi"- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Zachęcamy uczniów klas 0-III oraz IV- VIII do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt.: Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat wypadkom zapobiegamy.
Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do Pani Marioli Dzierli- szkolnego koordynatora konkursu.
„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu
Święto obchodzone od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, w Polsce organizowane od 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Silę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.
Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.
O Internecie każdy wie sporo, ale może warto przeczytać opowiadanie „Za ścianą” z książki Anny Onichimowskiej „10 stron świata” o uzależnieniu od Internetu. Natomiast w książkach Joanny Jagiełło „ Zielone martensy”, nagrodzonej w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, oraz „Jasne dni, ciemne dni” Katarzyny Ryrych pojawiają się wątki niebezpiecznych internetowych kontaktów dziewczynek z pedofilami. Publikacja " Asy Internetu - Turniej" to opowiadania o zwykłych-niezwykłych dzieciakach napisał Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018. Ci superbohaterowie bez peleryny, sprawnie poruszając się w świecie internetu, jednocześnie pokazują, jak ważne są relacje z samym sobą i z drugim człowiekiem, rozmowa, empatia. Opowiadają m.in. o emocjach, także tych niełatwych, i poruszają tematy trudne, o których często wstydzimy się lub boimy mówić. Są tak zwykłymi dziećmi, że nie sposób się z nimi nie utożsamiać. Każdy i każda znajdzie w nich jakąś cząstkę siebie. Nie należy unikać trudnych tematów, trzeba przestrzegać dzieci przed niesprawdzonymi znajomościami z Internetu i uczyć je zasad bezpieczeństwa internetowego- również książki mogą nam w tym pomóc.
Oprócz oferty książkowej, w bibliotece szkolnej przygotowano gry online- zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Internetu.
Pierwsza gra to: JA I INTERNET- WIEDZA OGÓLNA
kod dostepu: 7453ena
Druga gra: Ja i Internet- Podstawowe pojęcie
kod dostepu: 74551
Ja i Internet- Podstawowe pojęcie
Ostatnia propozycja to : Ja i Internet - Co powinniśmy wiedzieć
kod dostępu:kod: 74584
Ja i Internet - Co powinniśmy wiedzieć
ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY:)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie