Dzień Kobiet w 2 klasie. Dla dziewczynek i pani Uli kwiatki, upominki, a dla wszystkich pyszne czekoladowe babeczki. Wesoło, kolorowo i pysznie było.
Dzień Kobiet w 2 klasie
Girl power!
Oto efekty naszej akcji: Girl power! Wypełniamy nasze serca solidarnością i empatią. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich KOBIET !
Dzień Kobiet :)
Czym byłby świat bez kobiet – matek, babć, żon, córek, koleżanek, przyjaciółek? Każdy z nas wiele im zawdzięcza. Dlatego 8 marca, w Dzień Kobiet, warto pokazać, że o nich pamiętamy. Na pewno ucieszą się z drobnego podarunku, uśmiechu, miłego gestu, a życzenia płynące prosto z serca – będą bezcenne.
Plakat na temat Dnia Kobiet- źródło: www.kropki i kreski
Nasze hasło szkolnych obchodów Dnia Kobiet to „ Dzieci kwiaty ”- każdy z nich o tajemniczych mocach.
To niesamowite ile pięknych kwiatów rozkwitło dziś w naszej szkole:)
Włożyliście wiele trudu, by wyszukać stylizacje z epoki. Super wyglądacie - postawiliście na indywidualność i odzwierciedlenie Waszych artystycznych dusz. Brawo!
Każda Kobieta ( i ta mała i ta większa) otrzymała dziś małą niespodziankę.
Kwiatek z życzeniami od SU i serduszkowy lizak to miły akcent dzisiejszego dnia.
Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za zasponsorowanie niespodzianki:)
Należy się również szczególne podziękowanie dla naszych wspaniałych Mężczyzn, którzy sprawdzili się dizś na medal!
Ekipa od zadań specjalnych :)
Święto wszystkich Kobiet
Kobiety to również pisarki. Zgodnie z zapowiedzią proponujemy święto Kobiet z książką.
Każda Czytelniczka i każdy Czytelnik oprócz super książki - może w bibliotece wykonać samodzielnie niepowtarzalną przypinkę.
To pierwsza tego typu akcja promująca czytelnictwo :)
Efekty akcji:
Klasa 2 - wszyscy Uczniowie wypożyczyli dziś książki. Brawo!
Nie wszyscy Czytelnicy, którzy postanowili uczcić święto Kobiet z książką są uwiecznieni na fotografii, ale najważniejsze, że zabrali dziś do domu niesamowity skarb: " książkę " ( i nie była to lektura ).
" Zaczytanego dnia :) "
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Wiedza o teatrze w kl. 2
Przygotowujemy się nie tylko do przedstawienia sztuki teatralnej na Przegląd Teatrów Dziecięcych, ale również poznajemy zawody związane z teatrem. Dzisiaj staliśmy się projektantami i scenografami w teatrze lalek. Popatrzcie na damy dworu, królowe, księżniczki, Pipi, Jasia tego od Małgosi, mamusię i dziewczynki. Wykorzystaliśmy różne materiały, zadanie wcale nie było trudne.
Wspieramy i pomagamy
Pierwszy transport żywności oraz innych potrzebnych rzeczy zapakowany i przygotowany do obioru.
Brawo nasi Uczniowie!
Opisanie paczek z darami w języku ukraińskim - jak się okazało nie jest takie trudne.
Wystarczyło tylko - chcieć.
Bądź eko! To takie proste! Posłuchaj "Klimatycznych bajek"
Bycie eko i dbanie o klimat – to tematy i trendy, które od lat mamy na ustach. Co ważne, nie są tylko kolejnymi modami, które szybko przeminą. To przede wszystkim postawy, które mają wpływ na naszą przyszłość.
Ważne jest, aby zaszczepić je naszym dzieciom, bo to właśnie one powinny być najbardziej świadomymi odbiorcami ekologicznych idei. Pozostaje więc pytanie, od czego zacząć?
Biblioteka szkolna poleca - koniecznie sprawdźcie, czym są "Klimatyczne bajki"
„Klimatyczne Bajki” to pełne ciepła i humoru opowiadania, które nie tylko bawią, ale również uczą, jak ważna jest troska o środowisko. Głównymi bohaterami słuchowiska są 6-letnia Ela, jej brat Aleks oraz ich rodzice. Dzieciaki z entuzjazmem poznają otaczający ich świat, wielokrotnie popadając w niemałe tarapaty. Ela i Aleks lubią zadawać dużo pytań. Są jak mali detektywi, ciekawi ich dosłownie wszystko. Ze wsparciem rodziców wyrabiają swoją wrażliwość ekologiczną i dowiadują się, jak dbać o planetę i jej zasoby.
Lista odcinków:
- Domowe poduszkowce
- Nocny biwak
- Ratowniczka woda
- Tajemne przejście
- Wakacyjna podróż
- Urodzinowa kolacja
Więcej o akcji dowiecie się TUTAJ.
WEŹ UDZIAŁ W TARGACH EDUKACYJNYCH W POZNANIU!
Zapraszamy na Targi Edukacyjne, które odbędą się 11-13 marca w Poznaniu pod hasłem #ŚwiatEDUkacji.
To wydarzenie organizowane z myślą o uczniach, których czeka wybór nowej szkoły, a także nauczycielach i opiekunach, dla których przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty dydaktyczne.
DLACZEGO WARTO?
- Prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych - kilkadziesiąt placówek z Wielkopolski i nie tylko!
- Dostępne bezpłatne konsultacjez doradcami zawodowymi.
- Wystąpienia znanych gości, np. Katarzyny Bosackiej z TVN.
-
Koncerty i wystawy, goście zagraniczniz Rumunii.
- Liczne atrakcje dla nauczycieli: wykłady i warsztaty dydaktyczne> ZAPISY<
- Szeroka oferta warsztatów dla rodziców i opiekunów > ZAPISY<
- Stoiska naukowe, np. nauka bukieciarstwa.
- Możliwość udziału w akcji charytatywnej dla chorej Ani #AktywnieDlaAni
WSTĘP BEZPŁATNY!
"Piosenka w teatrze"
24 lutego odbyło się kolejne spotkanie z muzyką dla klas 1-3 oraz grup przedszkolnych.
Tym razem tematem była "Piosenka w teatrze".
Sukcesy naszych Uczniów
Podczas dzisiejszego apelu 03.03. zostali wyróżnieni Oliwier, Stanisław i Amanda. Chłopcy za podjęcie się napisania propozycji hymnu szkoły, a Amanda za napisanie własnego wiersza.
Gratulowanie sukcesów i dziękowanie za dobro, którego doświadczamy od innych staje się naszym codziennym szkolnym nawykiem.
Brawo ! Gratulujemy ! Mamy nadzieję, że wasza aktywność pozytywnie zarazi innych.
DZIEŃ KOBIET- świętujemy razem
PI-ątek z matematyką
12 marca to Dzień Matematyki, a 14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby PI.
W związku z tym ogłaszamy, że 11 marca będzie w naszej szkole " PI-ątkiem z matematyką".
Będzie wiele atrakcji i łamigłówek matematycznych. Jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawa nauka przez zabawę.
Wspieramy i pomagamy
Dziękujemy za wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość - bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.
Przypominamy zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy trwa do 05. 03. 2022r.
Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficznym "(Pod)różne historie"
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież z Polski do udziału w Ogólnopolskim konkursie literacko-fotograficznym "(Pod)różne historie".
Tematem konkursu jest podróż we wszystkich jej aspektach, zarówno pojmowana sensu stricte jako wyprawa, zwiedzanie jak i wędrówka symboliczna, podróż przeżyta w wyobraźni.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach:
- I kategoria: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej
- II kategoria: uczniowie klas VII - VIII szkoły podstawowej
- III kategoria: uczniowie szkół ponadpodstawowych, młodzież do 26 roku życia.
Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 19.03.2022 r.
Formularz zgłoszenia na konkurs literacki
Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 2.04.2022 r.
Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79a. W przypadku zmiany obostrzeń sanitarno-epidemicznych uniemożliwiających organizację wydarzeń kulturalnych podsumowanie konkursu odbędzie się on-line, o czym laureaci zostaną powiadomieni odpowiednio wcześniej.
Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie oraz na stronie internetowej MDK: https://www.mdk.bialystok.pl/index.php/interdyscyplinarne/3438-ogolnopolski-konkurs-literacko-fotograficzny-pod-rozne-historie
Zachęcamy do wzięcia udziału i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.
"Mała książka - wielki człowiek"
-
Przypominamy, że Bibliotece szkolnej możena odebrać pakiet promujący projekt: "Mała książka wielki człowiek"
Wyprawka Czytelnicza: ·
- Książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·
- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
- Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
-
Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza
Pierwszego marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. W czasie pandemii nie jest to możliwe, ale można przesyłać wirtualne uściski:) W ten szczególny dzień polecamy lekturę publikacji przedstawiającą bibliotekarza jako agenta swojej instytucji :) Być może stanie się ona inspiracją do Waszych prac konkursowych?
Zapraszamy w imieniu pani Izabeli do wzięcia udziału w konkursie szkolnym pt.: Stereotypy o pracy bibliotekarza, a rzeczywistość.
Źródło: Bibliotekarz : krótkie wskazówki dla pracujących w bibliotekach (1912 r.)
Stereotypy o pracy bibliotekarza, a rzeczywistość - KONKURS
Zawód bibliotekarza wiąże się z wieloma stereotypami:
- wygląd – nadal wielu osobom bibliotekarz kojarzy się z panią w średnim wieku ze starannie upiętym kokiem, której obowiązkowym elementem garderoby jest zapinany sweterek i długa spódnica koniecznie w stonowanych barwach.
- Zakres obowiązków – uważa się, że osoby na tym stanowisku niewiele robią, a ich zadanie polega głównie na wydawaniu i układaniu książek oraz ścieraniu kurzu z półek. Ma dużo czasu na picie kawy i przeglądanie prasy lub czytanie książek.
- Postawa – powszechna jest opinia, że panie bibliotekarki są zazwyczaj niesympatyczne i krytyczne w stosunku do czytelników.
A jak Wy postrzegacie waszą szkolną bibliotekarkę?
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla Uczniów klas I - VIII pt.: Stereotypy o pracy bibliotekarza, a rzeczywistość - czekamy z niecierpliwością na memy, rysunki i karykatury :) od Was.
Technika pracy oraz format - dowolna, jedyny wymóg - to praca nie może być plagiatem - szanujemy prawa autorskie.
Na prace czekamy w Bibliotece szkolnej do 11.03. - zostaną one wykorzystane podczas szkolnych obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Uważny marzec
Przyjazny luty zakończył się wieloma gestami przyjaźni skierowanymi do osób dotkniętych wojną na Ukrainie.
A kalendarz marcowy zachęca nas do kontynuowania tego dzieła. Do bycia uważnym na drugiego człowieka, na to, co nas otacza, a co najważniejsze: na nas samych. Nie zapominajmy zadbać o siebie. Bez tego trudno o potrzebne siły do bycia i do pomagania.
żródło:Aktion for happiness
Zielona szkoła
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie