• Wyniki szkolnego etapu konkursu KRUS

• Ogólnopolski Konkurs Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu jest m. in. zintegrowanie prowadzonych działań prewencyjnych KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników pod jednym wspólnym hasłem i logotypem oraz zainteresowanie rolników i członków ich rodzin problematyką bezpieczeństwa pracy na wsi. Praca plastyczna ucznia kl. VI Zespołu Szkół w Klęce Michała Borysiaka została wybrana w drodze elimninacji do dalszego etapu i została przekazana do Oddziału Terenowego KRUS w Środzie Wlkp.

Opiekun konkursu szkolnego Mariola Dzierla.

Gratulujemy zaangażowania i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursowym. Brawo!

• Wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego dla klas V

• XXIV edycja konkursu pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, który skierowany był do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów klasy V Zespołu Szkół w Klęce: Filip Gmerek, Lena Marcinkowska, Maja Kownacka, Klaudia Brzeska, Barbara Burdelak, Filip Witasik i Amanda Roszyk. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczestników komiksu przedstawiającego historię dotyczącą przyczyn sięgania przez młodzież po papierosy, e-papierosy lub inne wyroby tytoniowe oraz wskazującą na powody dla których nie warto z nich korzystać.

Wyniki konkursu oraz praca, która została wybrana w drodze konkursu szkolnego do etapu powiatowego już w piątek 5. 04. na porannym apelu szkolnym.

Opiekunowie konkursu: Mariola Dzierla i Anna Kordus - Gościniak.

Gratulujemy uczniom zaangażowania i kreatywności! Brawo!

I miejsce Filip Gmerek kl. V

II miejsce Lena Marcinkowska i Maja Kownacka

III miejsce Klaudia Brzeska i Barbara Burdelak

Amanda Roszyk i Filip Witasik - nagrody za udział w konkursie.

Praca ucznia Filipa Gmerka została przekazana do dalszego etapu.

• Wiosenne obserwacje najbliższego otoczenia szkoły

• Do Tajemniczego Ogrodu Zmysłów zawitała z całą okazałością w tym roku przedwcześnie wiosna. Cieszy nasze oczy swoim urokiem a ptaki dają o sobie znać przepięknym śpiewem. Zwróćcie uwagę na piękno naszego otoczenia. Z wiosennym pozdrowieniem autor zdjęć

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2 kwietnia 2024r. -  ponieważ wypada on w wiosenną przerwe świąteczną- z tego powodu, szkolny Dzień Świadomości Autyzmu przenosimy na najbliższy czwartek - 4 kwietnia. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w akcji  "Zaświeć się na niebiesko" i założenia tego dnia ubrań w niebieskim kolorze.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:- oświetlenie domu na niebiesko;- nałożenie ubrania w kolorze niebieskim;- dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.

Bądźmy w tym dniu razem!