• 30. 09. DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Podczas dzisiejszego " szczególnego " apelu - tylko dla CHŁOPCÓW- nasi wspaniali bohaterowie dnia- oprócz życzeń złożonych przez Panią Dyrektor, dowiedzieli się od kiedy świętowane są obchody Dnia Chłopaka w innych krajach: 7 lutego – Malta, 5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia,  5 maja – w Japonii, 15 lipca – Brazylia,   7 października – Norwegia, 19 listopada – Indie, Meksyk, 25 listopada – Kanada. Każdy SUPER CHŁOPAK otrzymał kartkę z życzeniami oraz zostało zrobione wspólne zdjęcie.

            Dołączamy się do życzeń złożonych przez Panią Dyrektor- wykorzystując rysunek zaczerpniety ze strony RYSOPISY. Słowa na rysunek przełożyła pani Ewelina Protasewicz – myśląca wizualnie logopeda i pedagog.

            SUPER DZIEWCZYNY:)

            Tak klasa pierwsza świętowała Dzień Chłopca. W tej klasie są tylko: Michał i Filip.

            Każdy chłopiec z 3a piękny kubek ma:)

          • Spotkanie z doradcą zawodowym

          • Dnia 28 września uczniowie klasy VIII spotkali się z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Środzie Wielkopolskiej- z Panią Ewą Barczyńską. Było to pierwsze spotkanie z zplanowanego cyklu spotkań, podczas których uczniowie dowiedzą się co warto uwzględnić dokonując wyboru kolejnej szkoły oraz zdobędą wiedzę gdzie szukać informacji na temat zawodów i szkół, a także będą mieli okazję na indywidualne konsultacje, które z pewnością pomogą w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest wybór dalszej drogi kształcenia. 

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.  Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole postanowiliśmy również uczcić ten dzień. Uczniowie z klas IV- VIII otrzymali jedno wybrane opowiadanie ze zbioru 15 opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat – o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata. Wyzwanie czytelnicze wymagało również umiejętności matematycznych- uczniowie musieli podzielić ilość stron przez liczbę lekcji- tak by podczas każdych zajęć odczytać na głos fragment opowiadania. Dzień Głośnego Czytania to okazja do promocji czytelnictwa oraz do zapoznania uczniów z książką pt.:Gorzka czekolada i inne opowiadania            o wartościach ", która jest w zbiorach biblioteki szkolnej.

          • „Klęka w akcji”- zakończenie i podsumowanie projektu p.n. „Lokalni architekci”

          • W niedzielę 20 września 2020 roku odbyło się podsumowanie projektu p.n. Lokalni architekci. Realizatorzy projektu grupa nieformalna „Klęka w akcji” podsumowali wykonane prace. Spotkanie odbyło się na stadionie w miejscu realizacji projektu. Przekazano podziękowania osobom pomagającym w pracach fizycznych przy przygotowaniu terenu oraz sadzeniu drzew i krzewów.Zadanie to realizowane było wspólnie z miejscową OSP oraz Radą Sołecką, przy udziale funduszu sołeckiego.

          • Jesienny spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów

          • Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata, dlatego 28 września dzieci przedszkolne korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer do parku. Dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, rozpoznawały ich liście oraz zbierały ich owoce m. in. kasztany, klonowe noski i żołędzie. Park jesienią wygląda pięknie, a liście mienią się tysiącem barw.

          • Malowanie Placu Zabaw

          • Wszystkim zaangażowanym Paniom i Panom, którzy wzięli udział w malowaniu sprzętu na Placu  Zabaw składam serdeczne podziękowania.                                                                                              Wspólne działania rodziców i pracowników szkoły prowadzone na rzecz Zespołu Szkół w Klęce             są dowodem, że troszczymy się o wizerunek szkoły oraz przedszkola dbając o estetykę najbliższego otoczenia. Razem możemy więcej i zarazem budujemy postawy obywatelskie, które są ważnym elementem edukacji.

                                                                                                                                                  Z poważaniem

                                                                                                                                                  Róża Doerffer- Jambor

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Zchęcamy do zapoznania się z listem dla rodziców-   letter_to_parents_A4_pl.pdf

             

            W wierszu Marty Jucewicz "Kto zna tabliczkę mnożenia?" znajdziecie 8 przykładów zadań z tabliczki mnożenia- niektóre z nich nie są wyliczone, a niektóre podane z błędem- odszukaj i popraw. 

            DOBREJ ZABAWY:)

          • Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych

          • 18.09. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych.

            Oprócz rywalizacji była to świetna okazja do zajęć z wychowania fizycznego na łonie przyrody.

            Oto wyniki:

            1 miejsce:Zuzanna Halek, Oskar Górzny

            2 miejsce: Oliwia Nawrocka, Norbert Górzy

            3 miejsce: Jadwiga Łącka, Oliwier Pacholski

            4. miejsce: Oliwia Stefaniak, Filip Kardasz

            GRATULACJE należą się wszystkim uczniom uczestniczącym w tego typu aktywności sportowej.

            Mało kto zna dzisiaj bogatą historię biegów przełajowych. Tym bardziej, że nigdy nie była to „polska” konkurencja. Dyscyplina cieszy się wielkim uznaniem na zachodzie Europy, w USA oraz niektórych państwach afrykańskich. W Polsce biegi przełajowe odbywają się głównie na poziomie szkolnym i uniwersyteckim. Czy warto brać udział w biegach przełajowych? Zdecydowane TAK! Tego typu wyścig jest znakomitym treningiem i sprawdzianem ogólnej siły, sprawności i hartu ducha.

            Zapraszamy na relację z Mistrzostw Szkoły na szkolnym facebooku. 

          • Sprzątanie Świata - Torby Ekologiczne

          • Potrafimy wykorzystać stare gazety i zrobić z nich  torby ekologiczne. Uczniowie z klasy VI  na lekcji techniki oraz dzieci z  kółka plastycznego  w ramach Akcji Sprzątania Świata wykonały torby ekologiczne z gazet. Następna relacja z wykonania zadania przez uczniów klasy IV, V, VII już w tym tygodniu. 

          • Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej

          • W dniu 15.09.2020 r. Gmina Nowe Miasto nad Wartą przekazała po raz kolejny dyrektorom szkół nowy sprzęt komputerowy do prowadzenia nauki zdalnej o łącznej wartości 76 430,00 złotych.  Nasza szkoła otrzymała 6 zestawów komputerowych i 6 licencji MS Office 2019. Zakupiony sprzęt w przypadku konieczności prowadzenia nauczania zdalnego będzie użyczany przez dyrektorów szkół nauczycielom oraz uczniom.

            Urząd przy współudziale Centrum Usług Wspólnych zakupił 30 notebook-ów (średniej klasy biznes)       z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 PRO wraz z torbami i myszami komputerowymi oraz 29 licencji oprogramowania Microsoft Office 2019 EDU (wersja edukacyjna.  Projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu pn. „Zdalna Szkoła+"           w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

            DZIĘKUJEMY!

          • „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

          • "Akcja Sprzątanie świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 25 lat temu inicjatorka akcji w Polsce-Mira Stanisławska-Meysztowicz ją promowała, nie spodziewała się, że dołączy do niej tyle osób, firm, organizacji oraz szkół. Nasi uczniowie dzielnie sprzątali tereny przylegające do szkoly, zebraliśmy sporo śmieci i wyciągnęliśmy wnioski odpowiadając sobie na pytanie -  w jaki sposób zredukować w życiu codziennym wytwarzaną przez nas ilość śmieci?

            Dziś na matematyce uczniowie kl. 4 i 6 poświęcili czas na rozwiązywanie zadań związanych z akcją Sprzątanie świata. Wykorzystali karty pracy  z wydawnictwa GWO, podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali ekologiczne torby- wsztko w myśl idei Sprzątanie świata - Polska = razem możemy więcej!

          • Konkurs fotograficzny ,,Wakacje z rodziną, to jest to!"

          •  

            Wojewoda Wielkopolski zaprasza dzieci i młodzież z wielkopolskich

            szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w

            konkursie fotograficznym pn. "Wakacje z rodziną, to jest to!"

            Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w pierwszym tygodniu października, a

            zwycięzcy zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.

            Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w Regulaminie Konkursu

            dostępnym na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

            Zdjęcia konkursowe można przesyłać na adres e-mail:

            konkursfotograficzny@poznan.uw.gov.pl.

            Termin przesyłania prac został przedłużony do 30 września 2020 r.

            Kuratorium Oświaty w Poznaniu

            ul. Kościuszki 93

            61-716 Poznań

          • Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów”

          • Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom uczniów klas 7 i 8, którzy stoją przed jedną z ważniejszych decyzji     w swoim dotychczasowym życiu, Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego już po raz trzeci organizują NOC ZAWODOWCÓW, która została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.

            To inicjatywa, która ma zachęcić nie tylko młode pokolenie ale również ich rodziców a tym samym zwiększyć świadomość dotyczącą możliwości i perspektyw edukacyjnych i zawodowych w kolejnych latach. NOC ZAWODOWCÓW to przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów                       oraz zadawania pytań. To przestrzeń, w której spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy. 

          • Dot Day:)

          • Uczniowie kl. 4 i 6 świętowali Miedzynarodowy Dzień Kropki z " Punktowcami ", natomiast podczas języka polskiego tworzyli swoją KROPKĘ - był to czas na swobodną twórczość, rozwijanie wyobraźni i dobrą zabawę. Hol szkolny został ozdobiony grupową pracą plastyczną, a niektórzy ucznowie podjęli "wyzwanie modowe" i przyszli do szkoły ubani w stoje z elementami kropki. 

            Kropkowe szaleństwo:)

          • Wizyta w ogrodzie grupy 6 i 5- latków

          • W dniu 9 września grupy 6 i 5- latków wybrały się do ogrodu pana Stefana Tomczaka aby podziwiać kwitnące kaktusy. Pan Stefan jest dziadkiem Filipa z zerówki. O swojej pasji opwiadał juz na specjalnym spotkaniu z 5 latkami w zeszłym roku szkolnym.  W swoim ogrodzie Pan Stefan ma około 80 kaktusów, a zajmuje się nimi już 20 lat.