• Święto Flagi i 3 Maja

          • Dzieci z "zerówki" też uczciły święta państwowe.

            Własnoręcznie wykonały flagi oraz zadania związane z symbolami narodowymi.

          • „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii"- konkurs z nagrodami

          • Serwis dyktanda.pl zaprasza na pierwszą odsłonę konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii".               Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda.                                  Start konkursu już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja.   Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają liczne cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Korzystanie ze strony i udział w konkursie jest bezpłatny.                                                                                   Dołącz do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością!

            Konkurs odbędzdie się w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej z kolei, uczestnicy będą rywalizować w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów zdobędzie, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. (Codziennie od 25 kwietnia będą do wygrania na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody).

            Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: dyktanda.pl.              Nagrody otrzyma łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce                  w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród dodatkowych w czterech kategoriach. Poprzez facebook.com/dyktandapl/ rozdamy dodatkowe 30 nagród.  Do paczek z nagrodami trafi ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) otrzymanych od sponsorów. Nagrody zostaną dopasowane do kategorii wiekowej zwycięzcy.

          • Codzienna praca dzieci oddziału przedszkolnego

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego codziennie pracują, bawią się i doświadczają. Bardzo intensywnie spędzają czas przed południem, ucząc się i wykorzystując propozycje umieszczane na padlecie.          Po południu wykonują prace plastyczne, śpiewają i tańczą. Później rodzice przesyłają zdjęcia prac.

            Oto mała próbka dokonań dzieci.

          • Europejski Dzień Śniadania

          • 24 kwietnia obchodzony jest Europejski Dzień Śniadania, który organizowany jest pod hasłem      "Znajdź czas na śniadanie" (ang. Make time for breakfast).

            Śniadanie powinno dostarczyć od 20 do 25 proc. potrzebnej naszemu organizmowi całodobowej energii. Powinny być w nim takie produkty, jak zboża, owoce i warzywa, produkty mleczne, tłuszcze bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wapń w ilości 200–300 mg, czyli tyle, ile zawiera jedna szklanka mleka, jeden kubeczek jogurtu, 20 g sera lub 250 g twarogu.

            Aneta Jaworska-Rutkowska z programu „Partnerstwo dla Zdrowia” zwraca uwagę, że w 40 proc. klas są dzieci, które nie jedzą drugiego śniadania. Z badań IŻiŻ wynika, że jest jeszcze gorzej: z drugiego śniadania rezygnuje od 24 do 50 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

            - „To niepokojące, badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że osoby, które nie jedzą regularnie śniadania, gorzej funkcjonują pod względem fizycznym i umysłowym, szczególnie dzieci i młodzież” – podkreśla prof. Jarosz. Uczniowie, którzy nie jedzą śniadania, częściej narzekają na bóle głowy,                  złe samopoczucie, są rozdrażnieni, a czasami nawet agresywni.

            Życzymy wszystkim: "Znajdźcie czas na śniadanie"

          • Owoce i warzywa

          • Wszyscy wiemy jak zdrowe są warzywa i owoce. Poprawiają naszą odporność i dlatego warto je jeść. Oto kilka zdjęć w jakiej postaci Wy lubicie je spożywać. Są to pyszne kanapki, sałatki owocowe lub koktajle stworzone przez naszych uczniów.

          • Największa lekcja WF-u on-line w historii.

          • W środę 22 kwietnia o godz. 14:30 fundacja V4SPORT zapraszają na największą lekcję WF-u on-line        w historii. Dołącz do wydarzenia i weź udział w ustanawianiu rekordu świata! Zajęcia potrwają około      40 minut i są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.  

            Nie sam rekord jest tutaj najważniejszy, ale bardziej potrzeba rozmawianiu o aktywności fizycznej        w tych trudnych czasach i wskazywania m.in. na pomysły na to jak można efektywnie ćwiczyć nie wychodząc z domów. 

            Zależy nam na tym, aby w tej wyjątkowej lekcji WF wzięło udział jak najwięcej osób z jak największej liczby krajów - ze względu na różnice czasowe - od środkowych Stanów Zjednoczonych i Am płd.           po Azję. No i oczywiście zależy nam na jak największej reprezentacji z Polski.

            Uwaga, lekcję WF poprowadzi po angielsku Pani - nauczycielka WFu z podwarszawskiej szkoły                  w Józefosławiu.

          • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

          • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem obchodów, które organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

            Zachęcam wszystkich uczniów do włączenia się tego dnia do działań, które mogą przyczynić się do  ratowanie naszej planety. Mogą to być drobne czynności takie jak: uporządkowanie swojego biurka, możecie uszyć z kawałka materiału torbę na strój sportowy, posadzić jakieś kwiatki do doniczki,          czy w ogródku przydomowym, posprzątać śmieci, które nas otaczają pamiętając o segregacji.                  A może ktoś napisze jakiś wiersz lub list do Naszej Planety. Ciekawymi pomysłami możecie się podzielić z koleżankami i kolegami oraz przesłać do swoich wychowawców informację, w jaki sposób Wy uczciliście Dzień Ziemi.                                                    

            Powodzenia  Róża Doerffer-Jambor

          • Dziękujemy pierwszym Detektywom Wiosennym za nadesłane zdjęcia!

          • Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami otrzymanymi od naszych uczniów. Pierwsze symptomy Wiosny w obiektywie młodych adeptów fotografii :-)

            Krzysztof Chybki

            Maciej i Kacper Dolata

            Oliwia Suszczyńska

            Adrian Wojciechowski

            Franek i Staś Wolski

            Jakub Półrolniczak

            Antek Molski

            Mariola Dzierla

          • PODZIĘKOWANIA

          • Panu Grzegorzowi Gogulskiemu Sołtysowi Klęki  i Radzie Sołeckiej w Klęce składam serdeczne podziękowania za pomoc finansową w naprawie przedszkolnego placu zabaw, za zakup nowej piaskownicy oraz za wymianę zadaszenia dla uczniów na przystanku autobusu szkolnego.                                                                                                                                                                       Róża Doerffer-Jambor

          • 2 W 1- POMYSŁ NA PREZENT I AKCJA- "DOCENIAJ"

          • Witajcie- tym razem przedstawiamy kolejną propozycję, która być może Was zainteresuje.                         Sztuka bycia szczęśliwym- to zrozumienie, że prawdziwe szczęście polega na tym, by pojąć, że szczęśliwy jest nie ten, kto ma więcej, ale ten kto zadowala się tym, co już ma, kto akceptuje i cieszy się z tego, co już posiada. Szczęśliwy człowiek umie docenić najdrobniejsze chwile. Ten kto podąża,            by mieć coraz więcej i więcej wcale nie zyskuje gwarancji większego szczęścia. Może się okazać, że          po osiągnięciu kolejnej rzeczy, pieniędzy czy sławy nadal będzie niezadowolony. To nie rzeczy czynią nas szczęśliwymi. Bycie szczęśliwym jest w nas. To umiejętność cieszenia się drobiazgami, odnajdywania w nich radości, to sztuka radowania się z drobnych rzeczy, sytuacji, których doświadczamy każdego dnia. Spróbuj codziennie przed pójściem spać znaleźć chwilę na pomyślenie   o tym, co dobrego spotkało cię w tym dniu. Mogą to być naprawdę drobne rzeczy, np. spotkanie      czy rozmowa z kimś, obejrzany film, wycieczka, przeczytany artykuł czy książka, kino, teatr ( teraz online). Mogą to też być całkiem błahe i zwyczajne sprawy czy wydarzenia, np. uśmiech drugiej osoby, obiad czy kawa, pizza wykonana wspólnie, spacer, gra czy zabawa, kontakt wzrokowy, pomachanie ręką, kiwnięcie głową, zabawa z psem czy kotem, itp.Im więcej takich drobiazgów potrafisz odszukać, tym lepiej. Pierwszego dnia poszukaj co najmniej 3 takich pozytywów, ale każdego dnia staraj się szukać  ich coraz więcej, by w końcu nauczyć się doceniania tego, co się już ma. Delektuj się tą  wiadomością.

            OTO NASZE PROPOZYCJE: 1. POMYSŁ NA PREZENT WYSZUKAJ W SIECI HASŁA LUB CYTATY  ZWIĄZANE  ZE SZCZĘŚCIEM- WYKONAJ PLAKAT MOTYWACYJNY- POSTARAJ SIĘ PIĘKNIE PRZEPISAĆ TEKST- PODARUJ SWOIM NAJBLIŻSZYM, A MOŻE WYKONASZ TAKI PLAKAT RÓWNIEŻ DLA SIEBIE?

            2. AKCJA-" DOCENIAJ" - DOCENIAJĄC CO MAMY- UCZYMY SIĘ BYĆ SZCZĘŚLIWYM.                                  PO WYKONANIU PLAKATU MOTYWACYJNEGO, ZRÓB SOBIE Z NIM ZDJĘCIE  I PODZIEL SIĘ Z INNYMI SWOIM POMYSŁEM NA SZCZĘŚCIE.

            Z ogromną przyjemnością zamieścimy Wasze prace:)

             

            BRAWO! ! ! CZEKAMY NA WIĘCEJ:)

            Do akcji dołączają również nauczyciele:)

          • „Klęka w akcji”- rozpoczęła się realizacja projektu p.n. „Lokalni architekci”

          • Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020

             

            Ochotnicza Straż Pożarna w Klęce  wraz z z grupą nieformalną są patronem projektu  „Lokalni architekci”, który realizowany będzie w terminie od 15-04-2020 r do 30-09-2020 r. Celem naszego projektu jest  aktywizacja i integracja społeczności  mieszkańców Klęki poprzez wspólne działania.

             Pragniemy  wspólnie podejmować decyzje  z mieszkańcami wsi.. Chcemy wspólnie  przez mieszkańców wsi i dla mieszkańców stworzyć  miejsce do spędzania wolnego czasu W naszej wsi od lat brakuje odpowiedniego miejsca do integracji mieszkańców oraz czynnego i aktywnego wypoczynku , bezpiecznego miejsca na działalność plenerową z dziećmi i młodzieżą.

            Zrodziła się inicjatywa zorganizowania takiego miejsca w ramach tzw. czynu społecznego. Do działania chcemy zaangażować mieszkańców wsi Klęka , Radę Sołecką, OSP, Radę rodziców ze Szkoły w Klęce.

             W ramach projektu zakładamy organizację spotkań promujących  nasze działania, konsultacje społeczne  dotyczące wyboru miejsca, a następnie wspólna realizacja zadania czyli przystosowanie terenu do wspólnych spotkań integracyjnych mieszkańców. W zakresie projektowania zieleni przeprowadzone zostaną konsultacje pomysłów ze specjalistą od projektowania zieleni by nasadzenia przygotować profesjonalnie

             Zadania te są dobrym sposobem zainteresowania działaniami wszystkich mieszkańców wsi a w szczególności młodzieży.

            Projekty będą też zamieszczone w Facebook oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń wsi, tak by zainteresowani mogli się zapoznać oraz włączyć do działania. Na tej podstawie grupa   wybierze ostateczny projekt do realizacji.        

            Projekt Lokalni architekci  składa się z 6 działań. Działania te realizować będą oddzielne grupy inicjatywne  składające się z 5 osób, dlatego do realizacji projektu Lokalni architekci potrzebnych jest 30 osób.

             Aby zainteresować młodzież działaniami społecznymi do Dyrektor szkoły skierujemy zaproszenie o powołanie spośród dzieci ze starszych klas zespołu „nadzoru budowlanego”. Zespół podczas spotkania integracyjnego przeprowadzi oficjalny "odbiór" miejsca stworzonego przez grupę do integracji mieszkańców. Po zakończeniu prac zorganizowane zostanie spotkanie integracyjne dla mieszkańców Klęki z poczęstunkiem oraz animacjami dla dzieci. .

            Podczas tego  spotkania rozdane zostaną podziękowania dla mieszkańców zaangażowanych w realizację zadania.

             

             

              Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Klęki do wspólnych działań

             

          • INFORMACJA

          • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Szanowni Rodzice! Przypominam, że trwające od 10 kwietnia ograniczenie funkcjonowania placówek systemu oświaty zostaje przedłużone do 26 kwietnia. 

            Egzamin ósmoklasisty, matury i egzaminy zawodowe zostaną przeprowadzone w późniejszych terminach, o których będzie informował Minister Edukacji Narodowej z minimum 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Na tym etapie nie jest rozważane wydłużenie roku szkolnego.                                        UWAGA!!! Wobec powyższego od jutra tj. od środy 15.04. wracamy do zdalnego nauczania . Nauczyciele są z Wami od godziny 9.00 do 13.00 w ciągłym kontakcie, a Wy obowiązkowo codziennie bierzecie udział w zajęciach. Liczy się udział, Wasza aktywność w zdalnym nauczaniu, co będzie miało wpływ na  zaliczenie roku szkolnego 2019/2020 i oczywiście na uzyskanie ocen na świadectwie.            Nie lekceważcie i nie zmarnujcie tego wyjątkowego czasu.

            Pozostań w domu,  zdobywaj nowe umiejętności i nabywaj wiedzę, która jest niezbędna do dalszej nauki. To ma wpływ na dalszą Waszą edukację.Pozdrawiam i liczę na Waszą aktywność.!!!                                                                                                                                                                         Róża Doerffer-Jambor

          • INFORMACJA

          • Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty - to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.Egzamin VIII klas zostaje przesunięty na czerwiec 2020 r.

                                                                                                                                              Róża Doerffer-Jambor