• Międzynarodowe osiągnięcie

• Drodzy uczestnicy projektu „ 1000 drzew “- zgodnie z obietnicą organizatora, po zakończeniu naszego międzynarodowego projektu otrzymaliśmy broszurę z wybranymi tekstami i obrazami charakteryzującymi nasze wspólne działania.

Jednocześnie miło nam poinformować, że projekt ten został wyróżniony kolejną nagrodą: I miejscem w konkursie South Tyrolen Environment and Climate Prize ( w kategorii „Projekty i pomysły” ).

Na koniec chcielibyśmy podziękować za udział i zaangażowanie w projekcie “ 1000 drzew “ .

Jednocześnie informujemy, że w broszurze znajduje się kod QR, który przekieruje na stronę projektu.  Znajduje się tam ponad 1800 kreatywnych prac dzieci i młodzieży (od 3- 15 roku życia). W tej międzynarodowej galerii znajdują się również prace naszych Uczniów.

W poniższej publikacji znajduje się tekst naszego absolwenta: Franciszka Wolskiego.

Zachęcamy do zapoznania się: 1000_Baume_(1).pdf

• BohaterON - podziękowania

•

Dziękujemy za udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2022 realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię!

• Wizyta w kinie

• Dnia 27. 01 klasy 1 - 3 wybrały  się do kina na film pt.:  Biuro  Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu.

Dzieci na koniec filmu klaskały, ponieważ film bardzo im się spodobał.

Przypominamy, że w szkolnej bibliotece znajdziecie kilka książek z serii przedstawiającej przygody dwójki małych detektywów.

Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje Lassego  i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

• Wikipedia. Wolna encyklopedia. Największy projekt społeczny w historii!

• 15 stycznia 2001 roku, powstała obecnie największa internetowa encyklopedia nazwana Wikipedią. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku tak spektakularnych przedsięwzięć - ojców tego ogromnego sukcesu było wielu. Wśród nich wymieniane są takie postaci Internetu jak Jimmy "Jimbo" Wales czy Larry Sanger, ale też Howard "Ward" Cunningham czy Richard Stallman. Założycielami polskojęzycznej Wikipedii byli Krzysztof Jasiutowicz i Paweł Jochyma.

W 2015 roku Wikipedia liczyła sobie już 288 wersji językowych, a rok później 58 wersji miało ponad 100 tysięcy artykułów. Obecnie społeczność redagująca i korzystająca z Wikipedii jest jedna z największych w świecie. Dlatego też 15 stycznia obchodzony jest jako Dzień Wikipedii.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku:O początkach Wikipedii