• Międzynarodowy Dzień Jeża

• Jeże nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża, bo wtedy już śpią zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Uczniowie klasy I uczcili to nietypowe święto aktywą pracą, której efekty możemy wspólnie podziwiać.

The Day of the Hedgehog- na lekcji języka angielskiego Pierwszoklasiści wykonali stroje jeża z podpisem w języku angielskim oraz wykonali gazetkę.

Mimo że w Polsce te małe ssaki są pod ścisłą ochroną, zagrożenie ich wyginięcia jest bardzo prawdopodobne. Jeże to pożyteczne stworzenia, więc na ich los warto uwrażliwić nie tylko najmłodszych uczniów, ale również młodzież. Na matematyce również można się wiele dowiedzieć o jeżach. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5 rozwiązując zadania online: https://view.genial.ly/6184452bc96daf0d7f59c940/interactive-content-dzien-jeza . Zachęcamy do wykonania zadań:)

• Jesienne barwy w Ogrodzie Zmysłów

• Jesień to czas, w którym przyroda przygotowuje się do zapadnięcia w zimowy sen. Spadają temperatury, rano i wieczorem dokucza przenikliwy chłód, a dzień staje się coraz krótszy. Wielu uważa jednak jesień za najpiękniejszą porę roku, głównie za sprawą palety barw, którymi oszałamia wtedy natura.

Liście opadają z drzew, tworząc pod stopami kolorowe dywany. Można także zauważyć przebijające się późno kwitnące kwiaty.

A oto jakimi kolorami czaruje nas w Szkolnym Ogrodzie Zmysłów jesień.

• " Szkoła pamięta "

• W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

• OGŁASZAMY KONKURS NA LOGO NASZEJ SZKOŁY!

•  - Obrazek 1

UWAGA, UWAGA! OGŁASZAMY KONKURS NA LOGO NASZEJ SZKOŁY!

REGULAMIN KONKURSU

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Zespołu Szkół w Klęce. Logo wykorzystywane będzie przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs trwa od 04.11.2021r. do 15.11.2021r.
            2. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
            3. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo (zespół do 3 osób).
            4. Prace konkursowe należy składać u Pani Joanny Jędrzak (osobiście lub e-mailowo: j.jedrzak@zskleka.com).
            5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Zespołu Szkół w Klęce.
            6. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, plakat, ulotki.
            7. Prace można wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych.
            8. Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami;
              • być czytelne i łatwe do zapamiętania,
              • być łatwo identyfikowane dla naszej szkoły,
              • wzbudzać pozytywne emocje,
              • logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,

2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,

3) czytelność i funkcjonalność projektu,

4) estetyka wykonania projektu.

Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów!

• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

• Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• Listopad- miesiącem uczenia się czegoś nowego

• W listopadzie zachęcamy do wypróbowania czegoś nowego! Uczenie się czegoś nowego lub angażowanie się w czynności, które naprawdę nas absorbują i interesują, są świetne dla naszego dobrego samopoczucia. Utrzymywanie aktywności naszego mózgu jest nie tylko dobre dla nas fizycznie, ale może pomóc Ci poczuć, że kwitniesz, gdy widzisz, jak robisz postępy w nowej umiejętności, lub po prostu sprawić, że będziesz się uśmiechać.

Bycie zabawnym i próbowanie nowych rzeczy jest ważne, podobnie jak pamiętanie, że nie można zrobić tego dobrze za pierwszym razem – zmień: "Nie mogę tego zrobić" na "Nie mogę tego zrobić...jeszcze!" Kalendarz na ten miesiąc jest pełen pomysłów, które pomogą Ci zdecydować, co dalej. To kolejna inspiracja do działania.

źródło: AKTION FOR HAPPINESS

• Jesienne porządki w Ogrodzie Zmysłów

• Słoneczna pogoda sprzyjała dzisiaj jesiennym porządkom w Ogrodzie Zmysłów. Chociaż jesień nie jest powodem, by zakończyć wypoczynek w szkolnym ogrodzie, musimy też znaleźć czas potrzebny do przygotowania go do zimy.

Po lekcjach grupa uczniów pod opieką nauczycieli świetlicy aktywnie i pożytecznie spędziła czas.  Dla nas kończy się letnia pora wypoczynku, a dla wielu roślin ich okres wegetacyjny. Obumarłe kwiaty, opadłe liście i podcięte gałązki wymagają usunięcia. Wiemy to i aby cieszyć się pięknym szkolnym ogrodem na wiosnę- dbamy o niego przez cały rok.