6. Ogólnopolski konkurs na projekt znaczka pocztowego z okazji 500 rocznicy urodzin króla Zygmunta Augusta
Zapraszamy do udziału w konkursie! Inspirując się wybranymi motywami z zachowanych renesansowych eksponatów na wawelskich ekspozycjach, a także korzystając z wybranych wydarzeń politycznych bądź prywatnych z życia króla, opracujcie projekt znaczka pocztowego, dedykowanego ostatniemu z Jagiellonów. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych.
Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach:1. Kategoria I – uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych.2. Kategoria II – uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych.
Projekt musi być zgodny z zasadami budowy znaczka pocztowego – rysunek główny powinien zawierać: a. imię i nazwisko projektanta z oznaczeniem „del” b. rok, nazwę eminenta „Wawel”, nominał c. napis okolicznościowy „500 rocznica urodzin Zygmunta II Augusta” d. projekt może być ząbkowany lub nieząbkowany e. pracę należy zaopatrzyć w oprawę passe-partout
Forma konkursu: a. technika komputerowa lub dowolna technika plastyczna (można łączyć kilka technik)b. kształt znaczka do wyboru - kwadrat lub prostokąt mieszczący się w wymiarach maks. A-3 (30 cm x 42 cm )c. inspiracja przy wykonaniu prac: wybrane motywy z zachowanych renesansowych eksponatów na wawelskich ekspozycjach, wydarzenia polityczne lub prywatne z życia króla. Znaczek w wersji papierowej wraz z wersją elektroniczną w formacie PDF należy nadsyłać do 13 listopada 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego) pod adres: Zamek Królewski na Wawelu31–001 Kraków Wawel 5
7. I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Prawa Dziecka oczami dzieci – Prawa Dziecka według Korczaka”
Prace konkursowe będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:
Kategoria I – uczniowie klas I – II
Kategoria II – uczniowie klas III – IV
Kategoria III – uczniowie klas V –VI
Kategoria IV – uczniowie klas VII - VIII
W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane 3 nagrody i 2 wyróżnienia Format pracy: A-3Technika dowolna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka i inne z wyłączeniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny. Każda praca musi być opisana na odwrocie drukowanym pismem –przyklejona karta zgłoszenia: Imię i nazwisko ucznia, wiek i klasa, szkoła, adres szkoły, telefon, e-mail, nazwisko i imię opiekuna. Do każdej pracy musi być dołączona karta zgłoszenia oraz zgoda rodziców na przetwarzanie danych dziecka (dokumenty znajdują się na końcu regulaminu).Termin składania prac do 20 października 2020 r. na adres: Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego Ul. 2 Lutego 374-510 Trzcińsko-Zdrój Z dopiskiem I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka oczami dzieci ”Ogłoszenie wyników nastąpi 10 listopada 2020 r. na stronie internetowej organizatora
8. Ogólnopolski konkurs plastyczny na lalkę teatralną „Zwierzyniec Jana Brzechwy” dla dzieci w wieku 6-12 lat
Zadaniem uczestników jest wykonanie lalki teatralnej (pacynki, kukiełki, marionetki), inspirowanej wybranym wierszem ze zbioru Jana Brzechwy „Zwierzyniec”. Celem konkursu jest propagowanie bajek i baśni jako źródeł inspiracji twórczej, tworzenie atmosfery do zabaw literackich, pobudzenie wyobraźni, fantazji i ekspresji plastycznej.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie lub dostarczenie wykonanej lalki do dnia 17 października 2020 r. do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom I) wraz z wypełnioną i podpisaną kartą uczestnictwa (do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl). Do każdej pracy musi być dołączona metryczka, na której znajdą się: imię i nazwisko autora pracy, nazwa postaci, którą przedstawia praca oraz tytuł wiersza ze zbioru „Zwierzyniec”.Jury oceni oryginalność, pomysłowość i kreatywność, a także estetykę wykonania pracy. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Finał konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 23 października 2020 r. o godz. 10:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0) podczas uroczystej Gali kończącej 6. Sosnowiecką Jesień Teatralnej.
9. 51 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Pentel
Pentel zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 15 lat do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym. Każdy uczestnik konkursu może przesłać tylko jedną pracę. UWAGA: Organizatorzy przyjmują tylko prace zgłoszone za pośrednictwem szkół.Pracą konkursową jest samodzielnie opracowana praca o tematyce dowolnej. Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Tytuł pracy powinien być podany w języku angielskim.Prace konkursowe powinny zostać wykonane odręcznie na papierze o wymiarach nie przekraczających 54x38cm, w pionie lub poziomie.Wymagane jest zakomponowanie całej kartki, włącznie z tłem. Uczestnik może wykorzystać dowolny rodzaj papieru i posłużyć się dowolną techniką rysowania lub malowania, dającą efekt całkowicie płaskiej pracy (kredki, pastele, akwarele, mazaki, itp.). Dopuszczalne są wydzieranki i wyklejanki, pod warunkiem ścisłego przylegania wszystkich elementów do płaszczyzny kartki. Ocenie nie będą podlegać prace przypominające znane dzieła lub zawierające znaki, symbole i postacie objęte ochroną prawną.UWAGA: nie będą przyjmowane fotografie, kserokopie, wydruki i prace trójwymiarowe na przykład zawierające doklejane elementy odstające od płaszczyzny kartki typu: kulki papierowe, makaron, łańcuszek itp.Nadesłane prace stają się własnością Organizatorów i nie podlegają zwrotowi.Zgłoszenie do konkursu odbywa się tylko poprzez formularz elektroniczny znajdujący się pod adresem https://zapisy.konkursplastyczny.plPrace należy starannie spakować w jedną paczkę i dostarczyć nie później niż w dniu 6 listopada 2020 na adres:Pentel Poland Sp. z o.o.ul. Ziołowa 186-031 Osielsko
10. X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni – MARZENIA
Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu dedykujemy tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swoich refleksjach i spostrzeżeniach minionego czasu 2020 r. To wyjątkowe spotkanie plastyczne. Nikt z nas nie przeżył podobnego okresu izolacji i nie spodziewał się niewidzialnego „gościa”, który uwięzi w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15lat. Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:
Prace plastyczne
- 5 – 6 lat ;/ 7 – 10 lat; (klasa I – III SP) / 11 – 13 lat; (klasa IV – VI SP) / 14 – 15 lat. (klasa VII – VIII SP)
- Fotografia- 11 – 15 lat. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną samodzielnie wykonaną pracę.Prace można przesłać indywidualnie bądź z placówki kierującej (w tym przypadku liczba prac wynosi maksymalnie 20).
Prace składane na konkurs należy wykonać w dowolnej technice (malarstwo, rysunek, grafika) na papierze w maksymalnym formacie 70 cm na 50 cm. Prace fotograficzne powinny być wykonane na papierze o formacie 21 cm na 15 cm.
Termin składania prac konkursowych upływa w dniu 26 października (poniedziałek) 2020 r. (liczy się data wpływu pracy do placówki).
Prace należy składać listownie na adres:Rzeszowski Domu Kultury filia PRZYBYSZÓWKA,Dębicka 170, 35 – 503 Rzeszów
11. Miedzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”
Warunki uczestnictwa:- Konkurs kierowany jest do wychowanków przedszkoli, szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury, klubów i świetlic.- Szkoły i placówki mogą wysyłać nieograniczoną ilość prac wykonanych w dowolnej technice.- Prace nie mogą być rolowane lub składane.- Format minimalny A3, maksymalny A2- Dozwolone są wszystkie techniki plastyczne- Prace powinny być opatrzone metryczką zawierającą: imię i nazwisko autora, jego wiek, imię i nazwisko nauczyciela lub instruktora, adres placówki wysyłającej prace, telefon kontaktowy.Komisja konkursowa dokona oceny prac w kategoriach wiekowych: 5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat.Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej. Fundacji www.prawobrzeze.org.pl do 15 listopada 2020 r.Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą odsyłane uczestnikom konkursu,Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu.
12. Konkurs na Videoklip – Nie boję się muzyki 2020
Młodzież ze starszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich zapraszamy do Ogólnopolskiego Konkursu na Videoklip. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy indywidualni i grupowi (Uczestnikami grupowymi mogą być uczniowie zgromadzeni przy szkole, parafii, domu kultury - dowolnej jednostce posiadającej osobowość prawną). Podczas realizacji wideoklipu dopuszczalne jest wykorzystanie tylko jednego utworu spośród podanych w regulaminie. Teledysk nie powinien być dłuższy niż 3 minuty. INFORMACJE PODSTAWOWE1) Konkurs przeznaczony dla uczniów klas starszych szkół podstawowych oraz licealistów 2) Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach indywidualnej i grupowej ZADANIE KONKURSOWE1) Zadaniem konkursowym jest stworzenie wideoklipu w oparciu o fragment dowolnego utworu Ludwika van Beethovena.2) Forma realizacji wideoklipu jest dowolna Liczy się przede wszystkim ciekawy pomysł! 3) Czas trwania filmu nie może być krótszy niż 2:30 minuty, ani dłuższy niż 3 minuty! PRZEBIEG KONKURSU I ZGŁOSZENIA1) Konkurs rozpoczyna się 1 kwietnia 2020 roku, a termin nadsyłania prac upływa w nieprzekraczalnym terminie 15 listopada 2020 roku. 2) Wszystkie nadesłane prace zostaną zamieszczone na stronie Organizatora www.niebojesiemuzyki.pl 3) Zgłoszenie następuje poprzez wysłanie formularza dostępnego zawierającego link do nagrania do videoklipu umieszczonego na portalu youtube.com w terminie do dnia 15 listopada 20204) Za termin dostarczenia uznaje się datę umieszczenia linku na platformie www.niebojesiemuzyki.pl.5) Zgłoszenia przesłane po terminie nie będą poddane ocenie JURY
OCENA PRAC i NAGRODY 1) Wszystkie nadesłane prace zostaną poddane ocenie Jury. Nagrody rzeczowe przyznaje się laureatom pierwszych miejsc w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej .a) kategoria indywidualna – tablet b) kategoria grupowa – kamera video