Literatura – niezależnie czy w formie tradycyjnych książek czy audiobooków – pobudza w Czytelnikach wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i rozwija kreatywność. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 6 podczas zajęć bibliotecznych.
Pani bibliotekarka zaproponowała spotkanie z audiobookiem, który wpisuje się w szeroki obszar literatury i odgrywa ogromną rolę jak tradycyjne książki. Audiobook to książka przeznaczona do słuchania. Do jej uruchomienia wystarczy smartfon, tablet, czy komputer lub odtwarzacz CD w przypadku książek zapisanych na nośnikach.
Kiedy czas staje się naszym najcenniejszym zasobem, poszukiwanie nowych sposobów na pogłębianie wiedzy, kontakt z literaturą lub rozrywkę płynącą z książek nikogo nie dziwi sięganie po książki audio. Audiobook umożliwia wykorzystanie każdej wolnej chwili na rozwój lub rozrywkę, nawet podczas wykonywania innych czynności. Zyskujemy nie tylko swobodę, ale także efektywniej wykorzystujemy nasz czas. To także doskonała alternatywa dla osób, które jeszcze nie polubiły się z tradycyjną formą obcowania z literaturą.
Pani bibliotekarka podczas spotkania przedstawiła bezpłatne serwisy z książkami audio na rynku polskim, zaprezentowała również zakładkę na stronie szkoły z bezpośrednimi linkami do wybranych serwisów. Następnie Czytelnicy wysłuchali bajkę edukacyjną autorstwa Bogusia Janiszewskiego, pt. „Magiczny dom”, której celem jest edukacja w zakresie rozpoznawania i nazywania podstawowych emocji, a także oswojenie z procesem zmiany oraz związanym z nią stresem. Pani Izabela zachęciła do korzystania z audiobooków dostepnych zarówno online jak i w poMOCnej bibliotece szkolnej. Pamiętaj, każda forma dostępu do literatury rozwija i poszerza horyzonty.