Klasa VIII brała udział w klasowym wyzwaniu, kto najszybciej obierze ziemniaka. Rozgrywki odbywały się w wylosowanych parach. Dla niektórych było to nie lada zadanie, nie wszyscy łatwo sobie z nim poradzili. Niektórzy gdyby chcieli zaprosić rodzinę na obiad, musieliby dwa dni wcześniej zacząć obierać pyry.
Dzień Ziemniaka w klasie 8
Historia ziemniaka w klasie 7
Świętowanie Dnia Ziemniaka w klasie 6
Uczniowie przygotowali przepisy na wybrane potrawy, w których rolę główną grał ziemniak.
Zabawa połączona z powtórką redagowania krótkiej formy wypowiedzi pisemnej, jaką jest przepis.
Ziemniak na sportowo- zajęcia w klasie 5
W klasie 5 mieliśmy zajęcia zajęcia pod hasłem "Ziemniak na sportowo"! Było mnóstwo zabawy, zdrowej rywalizacji i śmiechu! Rozpoczęliśmy od podziału na drużyny, a potem przeszliśmy do różnych konkurencji, w których główną rolę odgrywał... zgadnijcie co? Oczywiście, ziemniak! Zorganizowaliśmy wyścigi o różnych poziomach trudności: wyścigi rzędów z ziemniakiem, wyścig kelnerek i kelnerów, a na koniec zafundowaliśmy sobie sportową odmianę znanej zabawy "Gorący ziemniak". Każdy z nas wygrał te rozgrywki. Dzięki tym zajęciom nie tylko wzmocniliśmy nasze umiejętności sportowe, ale także nauczyliśmy się pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Największą nagrodą była radość na twarzach. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i do zobaczenia na kolejnych sportowych przygodach! Była to ciekawa lekcja, która udowodniła, że nawet z ziemniakiem można wymyślić ciekawe zabawy- trzeba jedynie chcieć :)
Dodatkową atrakcją był super-ziemniak przyniesiony przez Zuzannę Włodarczyk. Ciekawe co Wam on przypomina?
Dzień ziemniaka w klasie 4
W klasie 4 na warsztatach powstał Ziemniaczany zbiór zadań. Najpierw uczniowie ułożyli treść zadania matematycznego na temat ziemniaków, a następnie wykonali ilustracje. Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieli się z prezentacji ( przygotowanej wiele lat temu) Poza tym chętne osoby rozwiązały ziemniaczane sudoku ze strony: kodowanienadywanie.pl
Dodatkowo Pani Katarzyna Moś przygotowała prezentację na temt ziemniaka Prezentacja_o_ziemniaku.ppt
Dzień Ziemniaka zajęcia kreatywne w klasie 2
Podczas Dnia Pieczonego Ziemniaka w klasie 2 odbyły się zajęcia kreatywne.W grupach zrobiliśmy jeże oraz stemple z ziemniaków.Było dużo dobrej zabawy.Oto nasze prace
Dzień Ziemniaka
Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu
21. 10. z rąk Pana Igora Bykowskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu oraz Pani Wiceministry Edukacji Izabeli Ziętki- nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odebrała Izabela Zwierzchlewska. Gratulujemy.
Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogę dziś celebrować ten moment. Wasze wsparcie i zaufanie są dla mnie niezwykle cenne. To dzięki Wam mogę z pasją rozwijać naszą bibliotekę i tworzyć z Wami wspólnie BIBLIOPRZESTRZEŃ, w której każdy ma szansę na wsparcie i doradztwo w swojej edukacyjno- literackiej niezwykłej podróży.
Dziękuję, że jesteście częścią tej wspaniałej przygody. Zapraszam każdego dnia do PoMOCnej biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Klęce.
Ogólnopolska promocja Zespołu Szkół w Klęce
"Jak biblioteka szkolna łączy ludzi i idee" o tym opowiedziała Pani Izabela Zwierzchlewska prezentując poMOCną bibliotekę szkolą Zespołu Szkół w Klęce podczas Metodycznej Konferencji Czytelniczej o bibliotekach szkolnych „Biblioteka, która łączy” z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Patronat medialny MAC. Konferencja zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Doradcę metodyczną dla nauczycieli bibliotekarzy Anetę Szadziewską.
Znak Jakości USKRZYDLAM
Nasza poMOCna biblioteka szkolna zdobyła Znak Jakości "USKRZYDLAM" (II edycja), za wyjątkowe działania wspierające rozwój młodych ludzi, umożliwiające odkrywanie ich potencjałów i pomagające rozwijać ich skrzydła- przyznawany przez Nauczycielkę Roku 2022 Iwonę Pietrzak-Płachta podczas Konferencji (17 października) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN
Dziękujemy za docenienie naszych działań. Czujemy się zaszczyceni stojąc na podium z tak wspaniałymi bibliotekami w Polsce.
"Klub Włóczykija"- jesienne inspiracje
16 października podczas zajęć ,,Klubu Włóczykija" wykonaliśmy jesienne dekoracje, które ozdobią parapet klasy 6. Propozycja wykonana z materiałów pochodzenia naturalnego !
Czyż te pstrokate muchomory nie są piękne ?
Szkolne posiłki na 6
Pierwsze efekty szkolnej akcji "Słoik pełen smaku!" Możemy już cieszyć się kulinarnymi nowościami.
Jadłospis
Światowy Dzień Książek o Harrym Potterze, 17 października!
"Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła,
zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!"
Wierni fani znają doskonale wszystkie tomy książek o Harrym Potterze. Wśród nowych czytelników pojawiają się jednak pytania , ile jest części Harry’ego Pottera i w jakiej kolejności powinno się po nie sięgać? Saga Harry Potter składa się z siedmiu części. Trzeba je czytać po kolei, ponieważ siedem tomów Harry’ego Pottera tworzy zamknięty cykl. Choć zwykle Harry’ego Pottera nazywa się serią, to w rzeczywistości jest ona cyklem.
Wszystkie książki z serii „Harry Potter” składają się z siedmiu części. Wydawane były chronologicznie
1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny
2. Harry Potter i Komnata Tajemnic
3. Harry Potter i więzień Azkabanu
5. Harry Potter i Zakon Feniksa
6. Harry Potter i Książę Półkrwi
7. Harry Potter i Insygnia Śmierci
Wraz z wydawnictwem Media Rodzina serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
w Ogólnopolskim Turnieju Harry Poter o Puchar Szkół!Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej.
Wycieczka do sali zabaw FUNMILIA w Środzie Wlkp.
Tradycyjnie, jak co roku o tej samej porze, przedszkolaki wybrały się do Sali Zabaw ,,Funmilia". Było jak zawsze FANTASTYCZNIE! To była pierwsza wycieczka w tym roku przedszkolnym i już planujemy następne.
Odwiedziny u rodziny sukulentów
Ciekawskie Włóczykijki i Włóczykije w odwiedzinach w nietypowym ogrodzie pełnym....KAKTUSÓW !
Było nam niezwykle miło zobaczyć na własne oczy uprawę kaktusów w przydomowym ogródku Państwa Tomczak.
Serdecznie dziękujemy za przyjęcie i ciekawe opowieści !
Podziel się książkami i pomóż odbudować biblioteki po powodzi!
W tym roku akcja NOC BIBLIOTEK odbywała się pod hasłem „Moc bibliotek”. Zachęcamy do włączenia się w akcję dzielenia się książkami z bibliotekami i pomocy bibliotekom zniszczonym podczas powodzi.
Przynieś przeczytane książki do poMOCnej biblioteki szkolnej– znajdziesz nas na mapie na nocbibliotek.pl. Najbardziej poszukiwane są nowości wydawnicze, książki dla dzieci i młodzieży, komiksy.
Na książki czekamy do 25. 10. 2024r.
Pokażmy wspólnie moc bibliotek i siłę społeczności! Dajmy książkom drugie życie i odbudujmy zniszczone biblioteki i księgozbiory.
Do dzieła! Pokażmy moc pomocy!
Nie masz książek do przekazania, ale chcesz pomóc?- Możesz też po prostu wpłacić datek
Biblioteki poszkodowane w powodzi:
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach
Pomoc na: konto nr 21 8891 0000 2015 6500 8872 0001
- Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju
Pomoc na: https://zrzutka.pl/zrfcuk
- Biblioteka w Gorzanowie
Pomoc na: https://pomagam.pl/zalanabiblioteka
- Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Żelaźnie
Pomoc na: https://zrzutka.pl/43ggwb
Nagroda Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą
W dniu 15 października w Szkole Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Kolniczkach odbyła się uroczystość rozdania nagród Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą, przez wójta Wiesława Schreibera oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Panią Agnieszkę Król z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Z radością informujemy, że w tym roku szkolnym nagrodę otrzymała Pani Katarzyna Florkowska, nauczycielka wychowania fizycznego oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Pani Katarzyna to osoba kreatywna i zaangażowana w sprawy naszych uczniów. Jej pasja i oddanie zasługują na uznanie! Gratulujemy Pani Katarzynie i dziękujemy za wszystko, co robi dla naszych uczniów.
NIESAMOWITE WYRÓŻNIENIE
14 października otrzymaliśmy taką miłą wiadomość :"Redakcja „Głosu Wielkopolskiego” ma przyjemność poinformować, że Państwa szkoła została zgłoszona do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2024.
Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 22 października. Wszystkie informacje o akcji, w tym informację o przetwarzaniu danych, można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.gloswielkopolski.pl/szkola-roku"
Jest nam niezmiernie miło z takiego niesamowitego wyróżnienia.
Dziękujemy serdecznie za dostrzeżenie naszych starań oraz za nominację.
Bezcenne życzenia
Niespodzianka od przedszkolakow z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wszystkie