W dniu 05. lutego w Biblioprzestrzni szkolnej odbyły się warsztaty międzypokoleniowe. To wspólna inicjatywa biblioteki szkolnej i Samorządu Uczniowskiego. Tym razem spotkaliśmy się, by stworzyć ROBACZKAPOCIESZACZKA. Pomysł wspólnego spotkania jest inspirowany projektem "Włóczkowe Robaczki na smutki" autorstwa Magdaleny Zybury - nauczycielki oraz bibliotekarki w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5 w Gdańsku.Zajęcia te, to propozycja akcji społecznej mającej na celu zainspirować zmiany społeczne oraz zachęcić do wspólnego działania Społeczności Uczniowską wraz z Seniorami z gminy Nowe Miasto nad Watą. To chęć pokazania, że każdy bez względu na wiek może dobrowolnie i bezinteresownie udzielić wsparcia przy okazji zdobywając nową wiedzę i umiejętność praktyczną. To także okazja do zjednoczenia się i współpracy nad wspólnym projektem, dzięki czemu budujemy więzi społeczne i poczucie wspólnoty. Uczennice Nikola Kaczmarek z kl. 4, Nikola Gmerek z kl.6 oraz Pani Danuta Guszczak - fachowo pomagały w wykonaniu ROBACZKAPOCIESZACZKA. PoMOCna biblioteka szkolna to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To tutaj eksperymentujemy z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury, pamiętając, że każdy drobny gest może mieć dużą wartość dla innych. Wystarczy tylko podjąć aktywne działanie. Nasz pomysł to- wspólne szydełkowanie. Jak widać-na zajęciach wiek uczestników nie grał roli, a instruktorką może być młodsza koleżanka. Głównym zadaniem było nauczyć się wykonywać na szydełku ROBACZKAPOCIESZACZKA- co nam się udało. Wykonane prace przekażemy do wybranych przez uczestników projektu instytucji zajmujących się pomocą i wparciem dla dzieci. To dopiero początek naszych działań - w szydełkowe czwartki będziemy dalej szydełkować, tak by rodzina robaczków systematycznie się powiększała. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej nauki.
Zajęcia prowadzone były przez nauczycielkę bibliotekarkę Izabelę Zwierzchlewską oraz opiekunkę SU Mariolę Dzierla pro bono publico.
Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania na szkolnym fb. Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w aktywny przebieg warsztatów składamy serdeczne podziękowania i oczywiście zachęcam do częstych odwiedzin poMOCnej biblioteki szkolnej.