• Konkursy

• Zachęcamy do  zapoznania się z ofertą konkursów ogólnopolskich i do wzięcia  w nich udziału.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

• Szkolny kalendarz adwentowy

• Wokół szkoły buduje się społeczność. Ta niewielka, która kształtując postawy, przekłada się na szerszą, otaczającą nas rzeczywistość. Niech świąteczny czas przypomina nam o tym, jak ważne jest to miejsce    i że jego wpływ sięga daleko poza szkolne mury. Stąd nasza akcja, która miała na celu zachęcenie  Was oraz waszych najbliższych do przyłączenia się do szkolnego kalendarza adwentowego. Każdego dnia chętni Uczniowie odszukiwali w kalendarzu zadanie, które było inspiracją do samodzielnego wykonania  lub z pomocą  najbliższych.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane propozycje będą wykorzystane przez Was jako pomysł do rodzinnego spędzenia czasu, bądź do kreatywnej zabawy?

Pomysł i realizacja  akcji: SU wraz z biblioteką szkolną.

SZKOLNY KALENDARZ ADWENTOWY - GALERIA

01.12. Julka

02. 12. Oliwia

03. 12.  Basia

04. 12. Maja

05. 12. Lena

06.12. Klaudia

07. 12. Lena

08. 12. Paulina

09. 12. Nikola

10.12. Oliwia

11. 12.  Aleksandra

Świąteczny prezent od Bookoliki. Pierwsze opowiadanie z książki „Mysia dolina” do pobrania.

Mamy nadzieję, że przyniesie wiele radości podczas rodzinnego czytania 9788396249074_Mysia_Dolina_compressed_(1).pdf

12.12. Amelia

13. 12.  Amanda

14. 12. Inez

15. 12. Miłosz

16. 12. Antoni

17. 12. Nina

18. 12. Anastazja

19. 12. Oskar

20. 12.  Alan

21. 12.  Urszula

22.12. Marcel

23. 12. Szymon

24. 12. Iga i Zofia

Wspólnie dobrnęliśmy do końca naszej zabawy:) Mamy nadzieję, że było to ciekawe doświadczenie i że przy okazji zdobyliście nową wiedzę i umiejętności, a wykonanie niektórych zadań  wraz z rodziną przyczyniło się do pogłębiania relacji i spędzenia wspólnie miłych chwil.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy postanowili przyłączyć się aktywnie do naszej akcji.

Wszystkiego Dobrego!

• Listopadowe sukcesy

• Listopadowi mistrzowie szkolnych  konkursów:  Kaligrafii oraz Ortofiady wyłonieni.

Gratulujemy wytrwałości i chęci podejmowania wysiłku!

• Grudzień życzliwości

• Grudzień z racji bycia grudniem: ostatnim miesiącem roku, miesiącem świątecznym, miesiącem mikołajkowym, miesiącem ważnym dla Ciebie z wielu innych powodów, daje wiele możliwości na bycie życzliwym.❤️

Do każdego kupionego prezentu dołączmy uśmiech, przytulasa, rozmowę, uwagę, spojrzenie, CZAS

• „Pierwsze abecadło”

• Nasi Pierwszoklasiści otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w ramach trzeciego etapu kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.  Za sprawą przygotowanej specjalnie książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodzicówi opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Pozostaje nam tylko życzyć - miłego czytania :)

• Spotkania przy herbatce w kl. 2

• Uczniowie klasy 2 spędzają wspólnie czas przy pysznej herbatce. Jest to doskonała okazja na zdobywanie wiedzy na temat savoir vivr'u oraz na temat związany z pochodzeniem herbaty. Popijając dziś swoją ulubioną herbatę spędźcie chwilę wędrując wstecz drogą herbaty. Sprawdźcie skąd liście na ten napar do Was przywędrowały.

Poszukajcie informacji o tym jak wyglądają plantacje herbaciane w tym kraju, albo jak wytwarzana jest właśnie Wasza herbata. Zadajcie sobie parę pytań: kto zasadził tę roślinę, z której mam herbatę, kto zerwał liście, a kto je przygotował? Ile Ci pracownicy mają płacone? Poświęć chwilę swojego czasu na to by wyszukać odpowiedzi na te pytania, tak jak oni poświęcili czas na Twoją herbatę. Docenisz potem kubek herbaty jeszcze bardziej!

• Szkolna restauracja dla ptaków

• W listopadzie powinniśmy już przyzwyczajać ptaki do dokarmiania. Nikola Kaczmarek z klasy 2 przygotowała wspaniałe przysmaki, więc powiesiliśmy je na krzewach w pobliżu szkoły. Już wiemy, że jednym z dobrych pomysłów na pokarm są wszelkiego rodzaju nasiona m.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone lub świeże owoce, a także gotowane warzywa.

Gratulujemy pomysłu oraz wykazania się wiedzą. Dobór pokarmu jest bardzo ważny, dlatego warto wiedzieć, czym karmić latających przyjaciół, aby im pomóc, a nie zaszkodzić.  Powszechnie karmienie ptaków pieczywem nie jest dobrą praktyką, gdyż ich przewód pokarmowy nie jest dostosowany do takiego jedzenia. Dokarmianie ptaków pieczywem, zepsutym jedzeniem oraz produktami słonymi może im bardzo zaszkodzić.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami dokarmiania ptaków przygotowanymi przez Lasy Państwowe.