• Matematyczny Kalendarz Adwentowy

          • Rusza kolejna edycja konkursu - Matematyczny Kalendarz Adwentowy to internetowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych Województwa Wielkopolskiego. W każdy dzień adwentu o godzinie 18:00 publikowane będzie zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do godziny 16:00 dnia następnego za pomocą formularza internetowego znajdującego na stronie. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych Województwa Wielkopolskiego.

            Na stronie https://kalendarzadwentowy.edu.pl/2020/matematyka-juniorzy/ znajduje się regulamin konkursu, formularz rejestracyjny i próbne zadanie.

            Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy sukcesów:)

          • Konkurs minigrantowy - Asy Internetu

          • Miło mi poinformować, że projekt "Ten cytat jest dla Ciebie" Pani Izabeli Zwierzchlewskiej w ramach konkursu Asów Internetu znalazł się na liście wyróżnionych projektów. 

            Serdecznie gratuluję! 

            Róża Doerffer-Jambor

            Dyrektor Zespołu Szkół w Klęce 

          • Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia

          • Z wielką radością przekazuję, że w środę 18 listopada - w 1. rocznicę wpisania Fundacji na rzecz Praw Ucznia do Krajowego Rejestru Sądowego - odbędzie się 1. edycja Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia.

            Wydarzenie jest w pełni darmowe i serdecznie zapraszamy na nie całą społeczność szkolną.

            Wydarzenie odbędzie się zdalnie, na Facebooku Fundacji na rzecz Praw Ucznia (zachęcamy                             do polubienia tej strony). To tam będą trwały transmisje na żywo.
            Harmonogram 18 listopada prezentuje się następująco:
            1. O 10:00 porozmawiamy z panem Wojtkiem Gawlikiem z EDU-klastra m.in. na tematów popularnych mitów związanych z prawami ucznia.
            2. O 12:00 prezes Fundacji Mikołaj Wolanin wygłosi wykład o prawach ucznia i sposobach ich ochrony.
            3. O 18:00 o swoich doświadczeniach z edukacją - nie tylko dziennikarskich, ale też osobistych - opowie pani Justyna Suchecka z TVN24, autorka książki Young Power.
            4. O 20:00 natomiast spotkamy się z panem Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka,          a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Dyrektorem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

            Podczas pierwszych 3 spotkań będzie można zadawać pytania poprzez czat. Czwarte, będzie nagrane wcześniej i zostanie wyemitowane o godzinie 20:00.

          • 16 XI – Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          • Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:

            ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

            Każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i wyznawaną religię. Dzień ten jest okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. 

          • Moja ulubiona książka- konkurs dla uczniów klas I-III

          • Zapraszamy uczniów z klas I-III do stworzenia plakatu reklamującego pozycję, o której mogą bez wahania powiedzieć: to moja ulubiona książka.

            Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają pakiety książek wydawnictwa Adamada, specjalizującego się w literaturze dla dzieci i młodzieży oraz zestawy materiałów plastycznych.

            Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółamikonkursu i życzymy powodzenia:)

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

            „Niepodległa do hymnu” świętujemy 11 listopada. Pierwsza akcja „Niepodległa do hymnu” odbyła się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc.

            Ten rok jest szczególny, bo jesteśmy w dobie pandemii koronawirusa i powinniśmy pozostać w domach, stąd też zachęcamy, żeby hymn o godzinie dwunastej śpiewać we własnym domu, by stać się w jedną, biało-czerwoną rodziną.

          • „Szkoła do hymnu” 2020

          •  „Szkoła do hymnu” 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.

            Publiczne Przedszkole w Klęce włączyło się w śpiewanie hymnu narodowego. 

            Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter.

            Uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn przede wszystkim w sposób wirtualny, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.

          • I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

          • Zachęcam do udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości.

            Wzięcie udziału w dyktandzie jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel charytatywny lub społeczny: https://liblink.pl/JTiFQiApep

            Link należy " wkleić" do przeglądarki. Warto sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności, a przy okazji pomóc :)

          • Wielki Test Edukacyjny "ŚWIAT I JA"

          • Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie plastycznym Wielki Test Edukacyjny "ŚWIAT I JA". W tym roku konkurs przebiega pod hasłem:

            "Dziwny Rok"

            Rok 2020 jest najdziwniejszy ze wszystkich w XXI wieku. Nasze życie codzienne, relacje z innymi, sposób spędzania czasu oraz nasze możliwości rozwoju bardzo się zmieniły. W jaki sposób ten rok wpłynął na Ciebie, Twoich bliskich i cały świat? Czy jest to dla Ciebie czas stracony czy raczej czas większych możliwości? Jak wygląda życie Twoje i innych w tych nietypowych czasach?

            Przedstaw swoją pracą: jaki dla Ciebie jest ten dziwny rok? 

            W ramach konkursu uczeń może wykonać pracę plastyczną (np.: rysunek, kolaż, plakat, wyklejanka itp.) i/lub pracę pisemną (np.: praca albumowa, sprawozdanie, reportaż itp.)Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury i innych placówek edukacyjnych.

            Zgłoszenia konkursowe wraz z potwierdzeniem wpłaty i pracami można nadsyłać do nas do dnia 30 listopada listownie bądź mailowo.

            Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.wielkitestedukacyjny.com i w zamieszczonym w mailu załączniku. Na laureatów konkursu oraz na najliczniej reprezentowane szkoły czekają atrakcyjne nagrody.Chcemy dać dzieciom szansę na rozwijanie swoich zainteresowań i wyrażenie samych siebie, dlatego mamy nadzieje, że nie zabraknie Państwa szkoły w tegorocznej edycji Wielkiego Testu Edukacyjnego.

            kontakt@wielkitestedukacyjny.com

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

          • Zachecamy Was do wzięcia udziału i zyzcymy 

            O KONKURSIE

             

            1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest 

            Święty Mikołaj w oczach dzieci”.

            2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 20 listopada 2020 r. wypełniając formularz na stronie internetowej www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

            3. Rozstrzygnie konkurs odbędzie się do 23 listopada 2020 r.

            4. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo.

            5. Wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2020 r. 

          • KLIMAT NA CZYTANIE

          • Przedstawaimy pierwsze prace przesłane na konkurs fotograficzny "KLIMAT NA CZYTANIE".

            Cele konkursu to innowacyjne podejście do promocji czytelnictwa,  propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej uczniów, rozbudzanie inwencji twórczej i wdrażanie nietuzinkowych pomysłów.

            Jednakże nie można pominąć tu CZYTELNIKÓW, którzy właśnie swoją aktywnością, pomysłowością oraz wrażliwością tworzą niepowtarzalny klimat w bibliotece szkolnej.

            Dobrze, że jesteście:)