4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Postanowiliśmy wpisać ten dzień do naszego kalendarza i w szczególny sposób uczcić to święto. Celem naszych działań, było uświadomienie Uczniom klas 1-3, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy. Podczas zajęć powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich.
Światowy Dzień Zwierząt
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Kolejny już raz zdawaliśmy egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie klas III-VIII oraz pracownicy szkoły byli egzaminowani przez uczniów klasy 8b. Nad całością czuwała p. Katarzyna Moś. Każdy kto prawidłowo odpowiedział na pięć pytań otrzymywał Certyfikat. Frekwencja była duża. Gratulujemy!
Uczniowie klasy 4 na matematyce doskonalili się z tabliczki, wykorzystując do tego specjalne karty.
Witaminowe warsztaty w klasie II
Do każdego posiłku zalecamy przekąskę w postaci choćby plasterka lub "gryza" jakiegoś ulubionego owocu lub warzywa. Smakowały nam granaty, kiwi, winogrono, banan oraz popularne jabłka, śliwki i gruszki. Polecamy!
Sami bezpiecznie kroiliśmy też ogórki, pomidory i marchewki.
Optymistyczny październik
Mamy dla Was super propozycję. Zachęcamy do podjęcia wyzwania z Action for Happiness, która pomaga ludziom podejmować działania na rzecz szczęśliwszego i milszego świata. Zwłaszcza, gdy sytuacja jest nieco trudna, może pomóc wyznaczanie sobie każdego dnia małych wyzwań.
Uczynienie celów osiągalnych i zapewnienie kilku krótkoterminowych i długoterminowych, bardziej ambitnych celów pomaga nam czuć, że robimy postępy. Nie ma znaczenia, czy Twoim celem na ten dzień jest coś naprawdę małego, ważne jest, aby dać sobie możliwość poczucia, że coś osiągnąłeś i świętowania tego!
Kalendarz na październik jest pełen pomysłów. Oczywiście może to być jedynie inspiracja dla stworzenia własnego " pozytywnego kalendarza".
Superchłopaki z Przedszkola w Klęce
Również w oddziałach przedszkolnych nasi "Supermani" świętwowali Dzień Chłopca.
Światowy Dzień Uśmiechu- będzie się działo:)
„Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy (…), świat wydaje się wielki i pełen problemów, a my (…) zbyt mali, aby je rozwiązać. Ale to nieprawda (…)” – w tak ciepłych słowach promuje uśmiech Harvey Ball, twórca słynnej na całym świecie buźki na żółtym tle (smiley) i jednocześnie inicjator Światowego Dnia Uśmiechu. Święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku.
Samorząd Uczniowski zaplanował obdarowanie każdego " uśmiechem ".
Dzięki uśmiechowi możemy nawiązać autentyczny kontakt z drugim człowiekiem, radzimy sobie z trudnościami życiowymi oraz nabieramy dystansu do siebie i świata.
Uczniowie klas 1-3 wspaniale rozpoczęli dzisiejszy dzień- oczywiście z uśmiechem na twarzyi w dłoni :)
Proponujemy, aby każdego dnia oprócz zaplanowanego tematu lekcji zapisać również ten:) oraz by każdy z nas pamiętał o uśmiechu na dzień dobry.
Ciekawostki na temat uśmiechu:
Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy.
Czy wiecie jak nazywa się dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem " uśmiechu"?
Koncert muzyczny dla klas I-III.
" Narodowe tańce polskie". Poznaliśmy takie tańce, jak: polonez, mazur, kujawiak, oberek i krakowiak.
Była niezła zabawa przy ćwiczeniu kroków tanecznych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb :)
Dzień Chłopca w klasie II
To był udany i wesoły dzień. Życzenia i upominki dla chłopców, zabawa z warzywami i owocami, a na koniec - koncert muzyczny.
Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego każdemu chłopakowi dzisiaj każda dziewczyna życzy :)
Trening czyni mistrza
Dziś zaczęliśmy trening przed piątkowym egzaminem. Przygotowania do XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia- to doskonała okazja do nauki przez zabawę:) Podczas przerw były kolorowanki, gry, puzzle i zgadywanki. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Trzecioklasiści też próbowali swoich sił.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb.
Jedzmy jabłka!
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z właśnie z Polski.Obecnie znanych jest ponad 10 tysięcy odmian uprawnych jabłoni, a około 250 uprawianych jest w Polsce. Ale to nie wszystko – Polska jest największym w Europie i drugim na Świecie producentem zagęszczonego soku jabłkowego- zwanego „ polskim płynnym złotem”.
Regularne spożywanie jabłek, może zmniejszać ryzyko powstawania wielu groźnych chorób, między innymi: udaru mózgu, cukrzycy typu 2, demencji starczej oraz choroby Alzheimera, astmy oskrzelowej – przekonuje prof. dr. hab. Dariusz Włodarek – lekarz, dietetyk i żywieniowiec,( Kierownik Zakładu Dietetyki Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie). Natomiast gryzienie i żucie jabłek stymuluje dziąsła i pobudza wydzielanie śliny, która działa przeciwbakteryjnie i przeciwpróchniczo.
Jabłko możemy śmiało nazwać superowocem. Co ciekawe, jabłka można konsumować niemal w całości wraz z gniazdem nasiennym, zostawiając jedynie ogonek. Anglicy potocznie mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Z kolei polscy dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia.
A zatem jedzmy jabłka- na zdrowie !
Uczniowie z klas 1-3 pracując bardzo kreatywnie - zdobywali wiedzę na temat jabłek.
„ Jabłkowe kolorowanki ” wykonane podczas zajęć świetlicowych - to doskonała okazja na wyciszenie, naukę cierpliwości oraz wytrwałości. Tego typu ćwiczenia pozwalają skupić się i ćwiczyć koncentrację.
Oto jakie dokładnie wykonane obrazki dziś powstaly:)
Zajęcia koła plastycznego
Na zajęciach plastycznych zagościły dzisiaj arbuzowe wachlarze. Oto efekty uczennic z kółka plastycznego. Super prace. Zatęskniliśmy za latem, które już odeszło, a za to przed nami piękna jesień i jesienne inspiracje.
2
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie zagłosowali na swoich kandydatów. Wyniki i skład Samorządu Uczniowskiego poznamy w środę 29.09.
Czekamy z niecierpliwością na nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Jak co roku we wrześniu odbywa się w naszej szkole kampania wyborcza Kandydatów do Samorządu Uczniowskiego klas 4-8.
Kandydaci do SU
Julia Matuszak kl. VIII b
Jakub Kardasz kl. VIIIb
Adrian Wojciechowski kl. VIIIa
Oliwia Nawrocka kl. VIIIb
Filip Kardasz kl. VII
Paulina Kaczor kl. VIIIb
Wiktoria Marcinowska VIIIb
W poniedziałek 27.09 wybierzemy Samorząd Uczniowski na Nowy Rok Szkolny 2021/2022.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do zapoznania się z kandydaturami uczniów.
1
800 800 605 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”
Na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej powstała nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.
Egzamin ósmoklasisty
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat egzaminu ósmoklasisty
"Baśniowa rodzina w obiektywie"
W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym "Baśniowa rodzina w obiektywie" pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. Na zwycięzców czekają nagrody!
Więcej informacji oraz regulamin konkursu: Regulaminkonkursuogolnopolskiego_2021pdf.pdf
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,
aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,
każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!
Klub Włóczykija przyłącza się do akcji Sprzątanie Świata
17.09.2021 r. uczestnicy kółka szkolnego ,, Klub Włóczykija " zmierzyli się z wyzwaniami gry terenowej pod hasłem 28. Akcja Sprzątania Świata. Dziewczęta z klasy VI musiały odnaleźć ukryte w różnych punktach terenu przyszkolnego koperty z ukrytymi w nich zadaniami. Aby dotrzeć do celu, należało „rozgryźć" rymowane zgadywanki, a następnie ruszyć w teren. Kiedy 4 koperty zostały odnalezione, pozostało zmierzyć się z ukrytymi w nich zadaniami, dotyczącymi poprzednich edycji sprzątania świata. Dziewczęta koncertowo poradziły sobie z zadaniami matematycznymi, geograficznymi i ekologicznymi!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie