11. 05. Dzień bez śmiecenia. Śmieci - każdego z nas dotyczy ten temat. Każdy z nas wytwarza śmieci. Każdy we własnym domu może zaobserwować, jak bardzo przybywa śmieci. Zawartość kubła z odpadkami staje się coraz bardziej urozmaicona, coraz więcej w nim plastikowych torebek i butelek czy aluminiowych puszek, czyli rzeczy, które są trudne do utylizacji. Statystyczny mieszkaniec Polski wytwarza około 300 kg śmieci rocznie, w tym większość nadaje się do powtórnego przetworzenia. Zachęcamy do zapoznania się z nowościami w szkolnej bibliotece na temat śmieci.
Proponujemy również wysłuchanie wiersza ekologicznego, który być może stanie się dla wielu z nas przestrogą. Igor Sikirycki - Sznurek Jurka
Uczniowie kl. 5 rozwiązali quiz oraz krzyżówkę na temat segregacji odpadów. Zachęcamy do rozwiązania krótkiego quizu o elektrośmieciach. Biblioteczny_quiz_o_elektrosmieciach.pdf Dzięki temu zdobyli nowe informacje na temat kultury segregacji. Teraz to Wy jesteście eko- specjalistami - podzielcie się swoją wiedzą z rodzicami.
Uczniowie z klasy 2 podczas zajęć z panią Izabela wykonali wykreślankę wyrazową, w trakcie " zabawy słowem" poznali nowe pojęcia związane z segregacją. Ich zadaniem domowym jest pokolorowanie eko- kolorowanki. Zgłosiły się także pierwsze (jak na razie Uczennice) chętne po materiał na uszycie torby ekologicznej. Czekamy na więcej:)
Gotowe super EKO-TORBY. Niech Wam służą jak najdłużej:)
Uwaga konkurs dla Uczniów klas 1- 8 :)