• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • Sukcesy naszych Uczniów

          • 21 czerwca odbyło się wręczenie nagród za dobre lokaty i udział  w przeprowadzonych konkursach.:

            1. ORTOFRAJDA - konkurs ortograficzny przeprowadzany przez cały rok szkolny w klasach młodszych. Opiekun Małgorzata Mazurkiewicz

            2. Konkurs Kaligraficzny - przeprowadzany przez cały rok szkolny w klasach II - VIII. Opiekunowie Urszula Patelka i Justyna Szczepaniak

            3. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur dla klas młodszych.Nagrodzeni uczniowie w konkursie ortograficznym: Maja Kownacka, Wiktor Augustyniak, Filip Witasik (kl. III), Zofia Andrasiewicz, Lena Guszczak, Zuzanna Włodarczyk (kl. II).Nagrodzeni uczniowie w konkursie kaligraficznym: Marta Nawrocka, Zofia Andrasiewicz, Oliwia Nawrocka, Wiktoria Marcinowska. Wyróżnieni: Filip Teterycz, Lena Marcinowska, Maja Kownacka, Lena Guszczak.Nagrodami były wieczne pióra, zakreślacze i długopisy ufundowane przez Radę Rodziców. Zofia Andrasiewicz otrzymała dyplom z wyróżnieniem i książkę za udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur dla klas młodszych.

            Gratulujemy sukcesów! Bądźcie inspiracją dla waszych Koleżanek i Kolegów!

            4. Wszyscy uczestnicy akcji bibliotecznej "Budujemy hotele dla owadów" otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce ekologicznej. Dziękujemy sponsorowi firmie Phytopharm Klęka S.A. za ufundowanie nagród. 

            5. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I-III brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUSEK z języka angielskiego a uczniowie klas IV-VIII w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUS z języka angielskiego. Najlepsze wyniki w kategorii klas I-III uzyskali: Zosia Andrasiewicz z klasy II, która uzyskała tytuł laureata. W kategorii klas IV-VIII najlepsze wyniki uzyskali: Maria Graczyk (VIIIa), Mateusz Mazurek (V) oraz Maja Durczak (VIIIa)

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

          • Dar dla biblioteki szkolnej

          • Cieszymy się, że są osoby dla których nasz księgozbiór nie jest obojętny i potrafią podzielić się tym co posiadają. Te miłe gesty pozostają na długo w naszej pamięci, a podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.

          • Spotkanie Samorządu Uczniowskiego

          • Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spotkali się wraz z opiekunkami SU, by podsumować efekty swojej pracy w Roku Szkolnym 2021/ 2022. W miłej atmosferze omówiliśmy wspólne sukcesy i zrealizowane przedsięwzięcia, wszelkie działania, podejmowane wysiłki, które miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania Uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Wyciągnęliśmy wnioski do pracy na następny rok szkolny. 

            Dziękujemy wszystkim Uczniom, że włączali się w organizowane przez nas przedsięwzięcia oraz dziękujemy wszystkim Wychowawcom i Nauczycielom, za to że pomagali w realizacji naszych planów. Dziękujemy również Dyrekcji za to, że za każdym razem popiera nasze propozycje.

            Bawcie się dobrze podczas wakacji i odpoczywajcie, bo z pewnością na to zasłużyliście. Bądźcie mądrzy i rozsądni w każdej chwili. Za chwilę mamy wolne od szkoły, ale nie od myślenia. Pamiętajcie o tym!

            Do zobaczenia we wrześniu.

            Opiekunowie SU Mariola Dzierla i Izabela Zwierzchlewska

          • POSTAW NA KSIĄŻKI- podsumowanie

          • Koniec roku szkolnego, to czas podsumowań. Tym razem podsumowanie udziału w projekcie czytelniczym. Celem projektu POSTAW NA KSIĄŻKI było podniesienie kompetencji Uczniów oraz podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów. W ramach projektu Uczniowie uczestniczyli  w praktycznych zajęciach,  nauczyli się pisać np. bibliografię, rozwijali swoje kompetencje językowe i czytelnicze, poszukiwali informacji oraz mieli aktywny kontakt z książką.

            Najważniejszym założeniem projektu było popularyzowanie czytelnictwa w trudnych,  skomputeryzowanych czasach, w których dzieci częściej sięgają po telefony niż po książkę.   Podjęte działania miały na celu wdrażanie Uczniów do częstych kontaktów z książką i wyrabianie nawyku  samodzielnego czytania.

          • Ekoświętowanie z udziałem naszych Uczniów!

          • Wczoraj odbył się festyn podsumowujący kolejny etap zbiórki surowców wtórnych ,, Region czysty na 6". Uczeń klasy 8 a Wiktor Kowalczyk został nagrodzony w kategorii uczeń, który zebrał największą ilość surowców wtórnych w naszej gminie. Gratulacje za proekologiczną postawę!

            Warto pamiętać, że każdy kilogram uzbieranych przez uczestników konkursu puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, każdego roku przekazuje na cel charytatywny wskazywany przez uczniów. 

          • Podziękowania dla Sympatyków szkoły

          • Przedstawiciele Uczniów Zespołu Szkół w Klęce  spotkali się w dniu 20. 06. z Prezesem zarządu Phytopharm Klęka S.A. Panem Wojciechem Skrobańskim i podziękowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej  głównemu sponsorowi  naszej Szkoły za wsparcie i pomoc w roku szkolnym 2021/ 2022.

          • Podsumowanie pracy kółka plastycznego

          • Ostatnie zajęcia kółka plastycznego spędziliśmy miło, smacznie i kolorowo  w restauracji Laskówka na pysznej pizzy i smacznych deserkach. To super nagroda dla moich uczestniczek kółka plastycznego, które bardzo sumienie brały udział w zajęciach dodatkowych. Dziewczyny wkazywały się kreatywnością, pomysłowością, a wszystkie nasze działania na bieżąco  zamieszczane były na stronie internetowej szkoły Zespołu Szkół w Klęce. Dziękuję i myślę że do zobaczenia za rok chociaż już nie z wszystkimi uczestnikami. Opiekun kółka plastycznego Mariola Dzierla 

          • Czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet?

          • Szanowni Państwo, czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami !W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?

            Porozmawiamy o tym w trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet”, który organizujemy właśnie dla Was - rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów.
             

            W spotkaniu wezmą udział:

            Anna Rywczyńska – ekspertka ds. edukacji cyfrowej NASK

            Paweł Małaszyński - ambasador kampanii OSE, aktor

            Marcin Perfuński - dziennikarz, influencer, supertata.tv

            Marta Wojtas - psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, trenerka

            Webinar, który organizujemy w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 17.00. Liczymy na Państwa obecność!

             

            Spotykamy się online, na profilu OSE na Facebooku. Już dziś zaplanujcie swój udział  w wydarzeniu, dzięki czemu nic Wam nie umknie.

          • Zakończenie Szkolnej Akademii Filmowej

          • Ostatni w tym roku szkolnym wyjazd Uczniów z klas 1-3 na seans filmowy w ramach Szkolnej Akademii Filmowej w Jarocinie. Tym razem obejrzeliśmy film pt. "Detektyw Bruno". 

            Dziękujemy za organizację projektu edukacyjnego Szkolnej Akademii Filmowej.  "Akademia to dobre kino, poważne tematy i wysmakowana forma".

            Dzięki uczestnictwu w tym projekcie nasi Uczniowie przygotowują się do  roli współczesnego odbiorcy kultury, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów związanych ze sztuką audiowizualną:)

          • Certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskiej kampanii

          • Bardzo dziękujemy, za udział w akcji " Przytul się do drzewa" i przesłanie cudownych zdjęć. W podziękowaniu za zaangażowanie w przytulanie drzew, mające za zadanie zwrócić uwagę na ochronę lasów przed niszczeniem i pożarami przekazujemy  certyfikat uczestnictwa w naszej akcji

          • Finał V Gminnego Konkursu Matematycznego

          •  W dniu 15. 06. odbył się Finał  V Gminnego Konkursu Matematycznego.

            W kategorii klas IV-VI: II miejsce: Jadwiga Łącka

            III miejsce:  Amelia Nagła

            Pozostałym uczestnikom finału bardzo serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni! 

          • Skąd wzięła się nazwa „Wikipedia”?

          • Słowo „wiki” pochodzi z języka… hawajskiego! Oznacza „szybko”. Wikipedia powstało więc poprzez połączenie wyrazu „wiki” i „encyklopedia”. Jej slogan brzmi „Wolna encyklopedia, którą każdy może redagować”.

            Wikipedia jest często pierwszym źródłem informacji dla wielu z nas, ale co z wiarygodnością przekazywanej wiedzy? Najlepszą metodą weryfikacji treści jest dodanie  przypisu (informacji) o źródle. Dzięki temu czytelnicy i czytelniczki z całego świata zyskają więcej zweryfikowanej i wiarygodnej wiedzy.

            Uczniowie kl. 6 i 8 podczas spotkania z Panią bibliotekarką dowiedzieli się kilku nowych informacji na temat Wikipedii, wolnych licencji, a także prawa autorskiego. Nie wszyscy wiedzieli, że mogą stać się również edytorami Wikipedii.

            " Wiedza daje wolność, daje niezależność, daje nam pewność wyboru. Mając dostęp do pełnej wiedzy możemy świadomie oceniać otaczającą nas rzeczywistość. W informacyjnym chaosie wikipedyści sprawdzają, weryfikują i bronią Wikipedii przed celowym zniekształcaniem wiedzy, usuwając niezweryfikowane informacje, manipulacje i fakenewsy.” Źródło: wikimediapolska

            WIKIPEDIA W LICZBACH

            Wikipedia pomogła Wam uzyskać dostęp do wolnej wiedzy w 2021 roku aż 2 910 311 342 razy.

            Wikipedię miesięcznie odwiedza 29 milionów z Was.

            W 2021 roku powstał 1 500 000 artykuł na Wikipedii.

            W 2021 roku polscy wikipedyści dodali do Wikipedii 145 619 nowych artykułów!

            3 497 737 edycji dokonali wikipedyści, dbając o jakość, rzetelność i wiarygodność wiedzy zamieszczonej na Wikipedii.

            Co miesiąc 1 500 aktywnych Wikipedystek i Wikipedystów edytuje Wikipedię.

          • Wycieczka do Torunia

          • 9 czerwca uczniowie klasy III, IV i V odwiedzili ziemię Kopernika, czyli Toruń. Młyn Wiedzy był pierwszym punktem wycieczki, to interaktywne muzeum sprawiło uczniom wiele frajdy. Następnym Dom Kopernika i planetarium.

            Spacer po toruńskim rynku nie mógł odbyć się bez zakupu pierników i pamiątek. Pogoda nam sprzyjała, gdyż dopiero w drodze do autobusu zmoczył nas deszcz.

          • Wycieczka - Kotlina Jeleniogórska

          • Malownicze tereny, górskie powietrze i możliwość bycia wśród klasowych przyjaciół sprawiły, że czas pobytu minął nam bardzo szybko. W ostatni dzień naszej wycieczki zobaczyliśmy wodospad Kamieńczyka, do którego zeszliśmy specjalnie przygotowaną trasą w kaskach na głowach.

            Ten wodospad można podziwiać, oglądając film „Opowieści z Narnii". Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem niesamowitego uroku polskiej przyrody. Spacerowaliśmy również po Karkonoskim Parku Narodowym, gdzie zachwycaliśmy się pięknem wodospadu Szklarki. Dziś świętowaliśmy również urodziny "naszych bliźniaczek"

            Mamy nadzieję, że za rok znowu wybierzemy się w poszukiwaniu niesamowitych zakątków Polski.

          • Wycieczka do Pragi - daj się zachwycić Pradze

          • Dziś zwiedzaliśmy jedną z najpiękniejszych stolic Europy i nawet deszczowa pogoda nam w tym nie przeszkodziła.

             

            Zobaczyliśmy m.in. Hradczany, Szlak Królewski, Stare Miasto, Plac Wacława, ratusz z zegarem słonecznym, dzielnicę żydowską , ogrody Wallensteina i Most Karola– najbardziej charakterystyczne miejsce w Pradze. Dzień pełen wrażeń.

          • Wycieczka klasy VI i VII - Kotlina Jeleniogórska

          • Uczniowie klas VI i VII wyruszyli dziś na zwiedzanie kotliny jeleniogórskiej. Rozpoczynając swój górski spacer szlakami turystycznymi Karkonoskiego Parku Narodowego dotarliśmy dziś do Zamku Chojnik.

            W bardzo wesołych nastrojach ze swojej pierwszej górskiej wycieczki ruszyliśmy na zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia.

             

            Uczniowie zdobywali wiedzę poprzez bezpośredni kontakt przyrodą z eksponatami i obiektami sztuki, historią Dolnego Śląska.

          • "1000 DRZEW"

          • W czerwcu  ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła zakończyła pracę w międzynarodowym projekcie, w którym Dzieci w wieku przedszkolnym oraz Uczniowie ze szkół podstawowych  ( w sumie z 50 placówek )  z południowo tyrolskiej doliny Puster ( Włochy), Austrii, Niemiec  przystąpiły do realizacji projektu  pt. : „1000 DRZEW”. Ze względu na pandemię nie wszyscy uczestnicy projektu mogli w ustalonym terminie zakończyć swoją część prac, dlatego termin został przedłużony do maja tego roku. W związku z zakończeniem całości projektu otrzymaliśmy oficjalne zaświadczenie o uczestnictwie, z czego się bardzo cieszymy. Kod qr przekierowuje na stronę projektu. Zachęcamy do zapoznania się z pracami uczestników tego projektu oraz do odszukania prac naszych Uczniów.

            Celem projektu było :

            • podnoszenie świadomości dzieci w zakresie ochrony środowiska
            • znaczenie drzew i lasów
            • wzmocnienie poglądu na zdrowe środowisko
            • promowanie twórczych talentów w pisaniu i malowaniu

            Każdy uczestnik mógł zwrócić szczególną uwagę na otaczające go najbliższe środowisko, zatrzymać się na chwilę i spróbować dostrzec piękno przyrody. Na podstawie swoich obserwacji powstały różne prace: prace plastyczne ( różne techniki) prace literackie ( krótkie formy wypowiedzi), prace multimedialne ( zdjęcia własnego autorstwa i  prezentacje multimedialne).

          • Dzień Przyjaciela

          • Dzień Przyjaciela wypada co roku 9 czerwca. Nie jest może świętem tak powszechnie znanym i obchodzonym jak np. Walentynki, jednak warto pamiętać zarówno o nim, jak i o niezwykłej więzi łączącej nas z innymi ludźmi, a także naszymi pupilami. To świetny moment na spotkania z bliskimi nam osobami, odnawianie dawnych znajomości czy wręczanie upominków przyjaciołom, którzy - z racji niewielkiej popularności Dnia Przyjaciela - mogą być nimi bardzo miło zaskoczeni. To nie jedyne święto o takim charakterze, bo za nieco ponad miesiąc będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Wykorzystując notatkę graficzną autorstwa kropki@kreski przypominamy Wam jak być dobrym przyjacielem.