• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • ZADBAJ O SIEBIE! We wrześniu

          • Nadszedł wrzesień. A we wrześniu - ZADBAJ O SIEBIE! Nikt lepiej od Ciebie tego nie zrobi, a nawet jeśli zechce - to bez Ciebie nic z tego.

            Dobrego i zadbanego przez Ciebie dla Ciebie września życzymy wszystkim Uczennicom, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom naszej Szkoły

          • Pożegnanie Pani Joanny Jędrzak

          • 31. sierpnia  zakończyła pracę w naszej Szkole Pani Joannna Jędrzak. Jesteśmy wdzięczni za włożony trud i zaangażowanie.  Życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

          • Nasza szkolna biblioteka w projekcie ogólnopolskim

          • Miło nam poinformować, że pani Izabela Zwierzchlewska została zakwalifikowana do grupy 18 uczestników pilotażowego ogólnopolskiego projektu "WIKITEKA" ( Jest to nowy projekt Wikimedia Polska w ramach wieloletniego programu WIKISZKOŁA).

            Od 17 do 19 sierpnia 2022 w Katowicach  trwał cykl szkoleń i spotkań zorganizowanych przez zespół edukacji Wikimedia Polska dla wyłonionej w ramach ogólnopolskiej rekrutacji grupy bibliotekarzy szkolnych z całej Polski. Spotkanie stacjonarne z trenerami, edukatorami i 18-toma Liderkami Wikiteki (wspaniałymi nauczycielkami  bibliotekarkami), które chcą  i mogą mieć wpływ na zmiany w przestrzeni polskich bibliotek szkolnych miało za zadanie wprowadzić do projektu oraz wzmocnić  ( bądź  odkryć) mocne strony i pomysły na bibliotekę.

          • W lipcu- cieszymy się bardziej

          • W lipcu wracamy do tego, co nam działa w życiu i co warto robić, by cieszyć się bardziej. Wbrew wszystkiemu i mimo wszystko. źródło: Aktion for haapines

          • „Jeżyk Igiełka”- bajka terapeutyczna dla dzieci (5-11 lat)

          • Zachęcamy do zapoznania się z tekstem w j. pol. i j. ukraińskim, który nawiązuje do sytuacji ukraińskich dzieci oraz przedstawia  "Co powinien umieć przedszkolak, gdy idzie do szkoły".  Jak sama autorka Beata Smykiewicz-Różycka napisała : „Jeżyka Igiełkę napisałam z myślą o dzieciach ukraińskich, które wśród wystrzałów musiały opuścić swoje domy oraz o dzieciach polskich, które znalazły się w nowej, nietypowej sytuacji, gdy do ich grupy przedszkolnej, do klasy, dołączyły dzieci mówiące w zupełnie nieznanym języku. „Jeżyka Igiełkę” napisałam z myślą o Was, Kochane Mamy i Nauczycielki, mając nadzieję, że pomoże on Wam w trudnych rozmowach z dziećmi o sprawach, których nawet my, dorośli do końca nie jesteśmy w stanie zrozumieć”.

             

            https://www.edu-akcja.pl/wydawnictwa/jezyk/

            https://www.youtube.com/watch?v=-Mu1haPe8NA

          • Pożegnanie Pani Agnieszki Begier

          • W tym Roku Szkolnym kończy pracę Pani Agnieszka Begier. Jesteśmy wdzięczni za trud włożony w pracę w naszej Szkole. Życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

          • Zakończenie Roku Szkolnego klas 8

          • Ten rok szkolny był pełen wyzwań: wciąż próbowaliśmy uporać się z konsekwencjami pandemii, tłumaczyliśmy Uczniom i Uczennicom sytuację na granicy polsko - białoruskiej, rozmawialiśmy o klimacie i ekologii, współpracowaliśmy przy  realizacji wielu projektów i witaliśmy Uczniów i Uczennice z Ukrainy w naszej szkole. Ten czas był jednak także pełen sukcesów, inspiracji, wspaniałych działań, wymiany doświadczeń, pracy z  zaangażowany Uczniami i Uczennicami. Wszystkim Wam, którzy razem z nami spędziliście ten rok szkolny 2021/2022  – dziękujemy i życzymy cudownego wypoczynku!

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2021 / 2022

          • Życzymy wspaniałego letniego wypoczynku, dobrej zabawy i pięknych wspomnień. Wiemy, że obecne czasy nie są zbyt łaskawe. Tym bardziej przesyłamy mnóstwo ciepłych myśli i wsparcia. Wracajcie z wakacji z naładowanymi bateriami!

          • Zakończenie roku w Publicznym Przedszkolu w Klęce

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Publicznym Przedszkolu w Klęce. Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy wymarzonych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Bawcie sie dobrze! Do zobaczenia we wrześniu.

          • Niecodzienna lekcja geografii

          • 23. czerwca Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w spotkaniu z Doktorem – Inżynierem – Podróżnikiem Panem Stefanem Doerfferem. Nasz Gość opracował ponad 100 pozycji w literaturze fachowej i wielokrotnie wygłaszał referaty oraz prowadził seminaria na temat reaktorów CANDU i pokojowego wykorzystania energii jądrowej w wielu krajach, w tym w Polsce. Posiada licencję Professional Engineer w Kanadzie oraz specjalizację inżynierską w Polsce. Obecnie jest współzałożycielem i dyrektorem firmy konsultacyjnej KSD Professionals Inc., wspierając swoim doświadczeniem firmy amerykańskie, kanadyjskie i polskie, ale co najważniejsze mimo światowej kariery zawodowej- sercem nadal jest byłym mieszkańcem Klęki.

            Podczas dzisiejszego spotkania Uczniowie odbyli ciekawą podróż po odległej Islandii oraz wysłuchali porywających wyobraźnię opowieści – Podróżnika - Pana Stefana. Ta niecodzienna lekcja geografii z pewnością zapadnie w pamięć jej uczestnikom i być może udowodni „niedowiarkom”, że marzenia się spełniają.

            Prezentacja zdjęć autorstwa Pana Stefana Doerffera z niezwykłej wyprawy wzbudziły zachwyt i poszerzyły wiedzę na temat państwa, które pod względem geologicznym jest najmłodszym obszarem kontynentu europejskiego, położonym na „gorącym punkcie” Grzbietu Śródatlantyckiego.

          • Dzień Ojca

          • W Polsce Dzień Ojca obchodzimy od 1965 roku zawsze 23 czerwca. W ten dzień składamy naszym Tatom życzenia, dziękujemy im za pomoc i trud, jaki włożyli w wychowanie.

          • Dzień Kultury Fizycznej

          • 22 czerwca to Dzień Kultury Fizycznej, który ma na celu propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Związany jest z kulturą społeczeństwa, na którą składa się troska o własne samopoczucie, zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Obejmuje rozwój sprawności i wydolności fizycznej, a także kształtowanie poprawnej postawy ciała. Aktywność fizyczna wpływa na stan zdrowia, zwiększając także odporność organizmu, dlatego ważne jest abyśmy pamiętali o tej sferze naszego życia. Każdy Uczeń w naszej szkole, niezależnie od uzdolnień ruchowych i sprawności fizycznej, miał okazję aktywnie świętować Dzień Kultury Fizycznej.