Wyjątkowe Kartki Świąteczna stworzone przez uczniów na zajęciach Informatyki. Zachęcamy do zapoznania się z pełną galerią na naszym szkolnym facebooku.
Kartki Świąteczne naszych uczniów - galeria
Wigilie klas edukacji wczesnoszkolnej
Najpierw było śpiewanie kolęd, samodzielne dekorowanie i nakrywanie stołu, składanie życzeń, a później... prezenty! Było to wspaniałe wspólne spędzenie czasu.
Udekorowanie sali świątecznymi ozdobami i przygotowanie stołu, pełneg smakołyków zapewnia naprawdę magiczną atmosferę i pozwala wczuć się w klimat nadchodzących Świąt. Jest to także świetna okazja na zacieśnienie więzi z koleżankami i kolegami oraz z wychowawcą, na spędzenie czasu w miłej i serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze.
Wigilia w klasie trzeciej. Gwiazdor o nas też pamiętał.
Węglem rysowane
Klasa 2 eksperymentowała węglem do prac plastycznych i całkiem niezłe prace wyszły.
Wydaje się, że rysowanie węglem jest wyłącznie domeną dorosłych artystów. W rzeczywistości może to być świetny pomysł na kreatywną zabawę dla młodszych dzieci. Rysowanie węglem jest sposobem na wyrażenie emocji, pobudzenie wyobraźni i rozwój zdolności manualnych. Używanie naturalnego węgla, co wiąże się z zabrudzeniem rąk, a nierzadko również ubrania, daje uczniom ogromną frajdę.Węgiel jest jednym z najstarszych materiałów rysunkowych i w przeciwieństwie do grafitu nie odbija światła.
Wyniki gminnego konkursu "Mistrz pięknego czytania. Świąteczne opowieści"
Uczniowie klas II i III z Gminy Nowe Miasto nad Wartą wzięli udział w gminnym konkursie „Mistrz pięknego czytania. Świąteczne opowieści”. Konkurs został zorganizowany on-line. Zadaniem uczestników było piękne przeczytanie opowieści świątecznej. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Lidia Janicka – z-ca dyrektora szkoły i emerytowana nauczycielka, Katarzyna Kowalska – filolog literatury polskiej i bibliotekarka oraz Wiktoria Stróżyk – bibliotekarka i instruktorka ZHP, na posiedzeniu komisji w dniu 17 grudnia 2021 roku postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazły się nasze Uczennice Lena i Maja. Gratulujemy!
Kategoria klas II
Miejsce I Anna Szypura
Miejsce II Lena Guszczak
Miejsce III Antonina Cieślak
Wyróżnienie: Julia Borowczyk
Kategoria klas III
Miejsce I Anna Wolniak
Miejsce II Maja Kownacka
Miejsce III Aleksandra Wolska
Wyróżnienie: Nina Zawodna
Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do Filii bibliotecznej w Chociczy po odbiór nagród (od poniedziałku 20.12.2021 r.). Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy bardzo dzieciom, rodzicom i nauczycielom za aktywne włączenie się w konkurs
System nauki zdalnej od 20 grudnia do 9 stycznia
Szanowni Państwo
Od 20 grudnia do 9 stycznia zajęcia w szkołach w systemie zdalnym.
Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze pracują bez zmian. Przepisy zawierają pewne wyjątki.
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły. To rozwiązanie zapewni dzieciom i uczniom niepełnosprawnym objętym kształceniem specjalnym wsparcie w procesie edukacji oraz ciągłość oddziaływań rewalidacyjnych i terapeutycznych.
Możliwość prowadzenia zajęć świetlicowych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor - na wniosek rodzica - umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Róża Doerffer-Jambor
Sukces naszych Uczniów w Gminnym Konkursie na Szopki Bożonarodzeniowe
Jest na niezmiernie miło pogratulować sukcesu uczestnikom Gminnego Konkursu na Szopki Bożonarodzeniowe. Wśród nagrodzonych i wyrónionych znaleźli się: Alan, Inez, Filip, Paulina i Amelia.
Gratulujemy!
Idą święta, o kartce z życzeniami pamiętamy
Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze. Z pewnością otrzymanie niespodziewanych życzeń może przynieść odrobinę radości - i o to nam chodzi:)
Uczniowie klas 4 i 7 aktywnie przyłączyli się do akcji pisania kartek z życzniami świątecznymi. Zostaną one przekazane Seniorom z Koła Seniorów. Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
Świąteczny czas
16 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3, pod kierunkiem pani Zofii Kubiak. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje rolę i przeżywały magię Świat Bożego Narodzenia.
Eksperci Ostrego Dyżuru Literackiego podejmują kolejne wyzwania od dzieci!
Popularna akcja promująca czytelnictwo, W KTÓREJ EKSPERCI LITRERATURY LECZĄ NIETOLERANCJE CZYTELNICZE powraca w FORMIE PODKASTU. Eksperci podróżują, odwiedzając księgarnie niezależne, gdzie waz z księgarzami dzielą się z Wami rekomendacjami książkowymi! W kolejnych odcinkach będą odpowiadać na pytania od dzieci i rodziców.
- Jeśli szukacie leku na nieśmiałość, trudne emocje lub złamane serce...
- Jeśli szukacie książek o autobusach, bananach lub krokodylu :)
- Jeśli jak dotąd przy bliższym kontakcie z książką Wasze dziecko wykazuje objawy odrętwienia, znudzenia lub bólów głowy...Piszcie na adres ostrydyzur@czasdzieci.pl.
Weźcie udział w konkursie - Odwiedź księgarnie niezależne z Podkastem Ostry Dyżur LiterackiI słuchajcie podkastów na Spotify, Google Podkast, Apple Podcast lub Empik GO.Coraz bliżej Święta! A w podkastach znajdziecie wiele rekomendacji prezentowych! Podkasty zrealizowane w ramach projektu „Ostry Dyżur Literacki – podkast z księgarni niezależnych”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Konkurs potrwa do dnia 20 grudnia 2021 roku. Zachęcamy do wzięcia udziału.
Szczepienia dzieci- informacja
Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.
Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Harmonogram szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
Od 12-13 grudnia 2021 r. zostaną wystawione automatyczne skierowania na szczepienie.
Od 14 grudnia 2021 r. rozpocznie się rejestracja dzieci w wieku 5-11 lat.
Od 16 grudnia 2021 r. ruszą szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat.
Kwarantanna!
Uwaga! Informuję, że Klasy V, VI, VIIIa i VIIIb mają przedłużoną kwarantannę do 19 grudnia 2021r. Klasy IV i VII mają nałożoną kwarantannę do 19 grudnia 2021r.
W tym czasie odbywać będą się zajęcia zdalne zgodnie z podanym planem, z którym należy zapoznać się każdego dnia trwania nauki zdalnej. Obecność na zajęciach zdalnych jest obowiązkowa. Linki do poszczególnych lekcji zostaną przesłane na Librusie.
Pozdrawiam Róża Doerffer-Jambor
Szopki Bożonarodzeniowe
Oto wybrane szopki Uczniów naszej szkoły. Zostaną one przekazane na finał Gminnego Konkursu na Szopki Bożonarodzeniowe w Boguszynie.
Gratulujemy wykonania i pomyslowości. Trzymamy kciuki.
Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 16. 12. 2021r.
Teatr cieni
09. 12. w naszej szkole zawitał teatr cieni. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć tradycyjną szopkę opartą na kolędach pt.: „Opowieść o Bożym Narodzeniu” w nieznanej dla nich formie.
Tradycyjne cienie rzucane za pomocą dekoracji, rekwizytów i lalek sprawiły niesamowite wrażenie na każdym z uczestników tego spektaklu.
Mali widzowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali sceny z Nazaretu i Betlejem w technice płaskich kukiełek oraz ich cieni pojawiających się w całej przestrzeni sali (suficie i scenie teatralnej). Dobrze znana historia opowiadana na żywo z akompaniamentem fletu, gitary i dużej kolekcji dzwonków dała wszystkim możliwość odkrywania magii teatru cieni.
Kamishibai
KAMI to papier, SHIBAI to teatr – KAMISHIBAI to Papierowy Teatr. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Teatrzyk kamishibai przyniósł do szkoły nasz kolega Filip. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć wspaniałe spektakle.
Kamishibai: Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji- uczniowie z klas 2 i 3 mieli okazję zapoznania się z tego typu teatrzykiem, wysłuchali opowieść pt. " Gwiadkowy prezent"
Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem.
Skarpetkowe Cudaczki
We współczesnym świecie często zapominamy, że książki mogą pomóc rozwijać kreatywność.
A przecież wspólne przeżywanie wspaniałych przygód nie pozwoli się nudzić i szukać rozrywki przełączając kanały lub ślepnąc od monitora. Stąd propozycja konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną „Skarpetkowy zwierzaczek – cudaczek” dla uczniów klas I-III
Do biblioteki zawitało 7 wspaniałych i niepowtarzalnych Cudaczków.
Każdy Uczeń, który wykonał Skarpetkowego Cudaczka otrzyma dyplom oraz niespodziankę.
Filip Witasik, Maja Kownacka, Lena Guszczak, Lena Kapłon, Michał Chwaliński, Zuzanna Włodarczyk, Filip Paszkiewicz,
Brawo dla Was :)
Zachęcamy również do wypożyczenia książek o niezwykłych przygodach ( nie tylko białych) skarpetek autorstwa Justyny Bednarek.
Nowości w bibliotece
Z radością informujemy, że udało się zrealizować kolejne zamówienia z listy życzeń Czytelników. Książki, które zakupiono do szkolnej biblioteki ( w sumie 30 egzemplarzy) są w większości nowościami wydawniczymi. Z pewnością dostarczą one wielu ciekawych wrażeń, przyjemności czytania oraz pozwolą na rozwijanie zainteresowań.
Cytując Wisławę Szymborską: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie nowości czytelnicze czekają na wypożyczenie i rozpoczęcie wspaniałej zabawy.
Muzyczne "Święta od kuchni"
07. 12. młodsze klasy uczestniczyły w spotkaniu muzycznym o tytule "Święta od kuchni". Przy rytmach utworów o tematyce świątecznej przypomnieliśmy sobie o zwyczaju przygotowywania 12 potraw na świąteczny stół.
Przy muzyce świetnie się bawiliśmy, było to bardzo miłe spotkanie.
Podziękowanie za aktywny udział w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Świąteczny prezent dla Czytelników biblioteki szkolnej
Dzięki magazynowi Ładne Bebe biblioteka szkolna wzbogaciła się o wspaniałe nowości o wartości rynkowej ponad 700 zł. Książki te na pewno będą cieszyć się zainteresowaniem wśród naszych Czytelników.
Dziękuję w imieniu własnym oraz Czytelników za tak wspaniały prezent Portalowi dla Rodziców Ładne Bebe.
Nauczyciel bibliotekarz Izabela Zwierzchlewska
Zabawa karnawałowa
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie