Uczniowie klasy 2 spędzają wspólnie czas przy pysznej herbatce. Jest to doskonała okazja na zdobywanie wiedzy na temat savoir vivr'u oraz na temat związany z pochodzeniem herbaty. Popijając dziś swoją ulubioną herbatę spędźcie chwilę wędrując wstecz drogą herbaty. Sprawdźcie skąd liście na ten napar do Was przywędrowały.
Poszukajcie informacji o tym jak wyglądają plantacje herbaciane w tym kraju, albo jak wytwarzana jest właśnie Wasza herbata. Zadajcie sobie parę pytań: kto zasadził tę roślinę, z której mam herbatę, kto zerwał liście, a kto je przygotował? Ile Ci pracownicy mają płacone? Poświęć chwilę swojego czasu na to by wyszukać odpowiedzi na te pytania, tak jak oni poświęcili czas na Twoją herbatę. Docenisz potem kubek herbaty jeszcze bardziej!