• "Czytam sobie 10 lat"

          • Dnia 28.02.2023r. dzieci klasy II z Zespołu Szkół w Klęce uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych w ramach programu "Czytam sobie 10 lat",  w którym bierze udział Oddział dla dzieci w Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

            Dzieci przeczytały książkę pt: "Nelka I piesek Fafik " Doroty Łaskot-Cichockiej. Odpowiadały też na pytania dotyczące treści książki i opisywały tytułowego pieska Fafika. 

            Były to bardzo interesujące zajęcia.

          • Konkurs - PALIĆ NIE PALIĆ OTO JEST PYTANIE

          • Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Rawiczu zaprasza do realizacji XXIII edycji konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, który skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych.

            Tegoroczne zadanie konkursowe będzie polegać na przygotowaniu lapbooka przedstawiającego wiadomości i ciekawostki na temat składu dymu papierosowego, szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów, skutków zdrowotnych i psychicznych palenia, biernego palenia, uzależnienia od nikotyny. Praca ma zachęcać jej odbiorców do życia wolnego od palenia papierosów i inhalowania  e-papierosów, pokazywać wartości życia wolnego od nałogów.

            Szczegóły dotyczące konkursu, m.in. regulamin  znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/psse-rawicz/konkurs-palic-nie-palic--oto-jest-pytanie---2023

          • Konkurs plastyczny "Wielkopolanka w folklorze"

          • Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza uczennice i uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wielkopolanka w folklorze”.

            Celem konkursu jest rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia i propagowanie zdolności plastycznych, a wszystko to w nawiązaniu do kultury ludowej Wielkopolski i wyjątkowego święta jaki jest Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tematyką konkursu, przedstawioną w regulaminie.

            Szczegóły dotyczące konkursu, m.in. regulamin oraz kartę zgłoszenia, znajdują się pod adresem:

            https://folklor.pl/aktualnosc/wielkopolanka-w-folklorze/

          • Zachęcamy do odkrywania swoich ukrytych talentów

          • Szkolni amatorzy fotografii przyrodniczej – najpierw zaobserwowali, a później zaprezentują szkolnej społeczności świat flory. Tym razem  grupa chętnych Uczniów  wraz z Panią Izabelą fotografowała  aloesy drzewiaste, które rosną  w Klęce na jedynej w Polsce plantacji tej rośliny.

            Komponowanie kadru, czyli wybór fotografowanej sceny oraz ułożenia samego aparatu to ogromne wyzwanie - to również nauka uważności. A spoglądanie na fotografowany obiekt ( kwiat aloesu drzewiastego ) z różnych perspektyw np. : "żabiej", „ptasiej” lub „psiej”  już niedługo zostanie zaprezentowane w szkolnym holu. Uczestnicy tej wyprawy mają za zadanie odszukać informacje na temat aloesa drzewiastego w Wikipedii, bo oprócz zajęć praktycznych – muszą wykazać się również wiedzą teoretyczną.

            Zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • Przystąpiliśmy do światowego projektu Sew a softie:"Global Sewing Kids Party"

          • PoMOCna biblioteka szkolna, to miejsce, gdzie wypożycza się książki lub w ciszy spędza czas między lekcjami. To również miejsce w którym możemy realizować swoje pasje i odkrywać talenty. 
            Postanowiliśmy we współpracy ze świetlicą szkolną, przystąpić do światowego projektu Sew a softie:"Global Sewing Kids Party", do którego przystąpiły dzieciaki z 24 państw.

            Sew a Softie's 5th Global Kids Sewing Party 

            ​​​​​​​

            Ponieważ część z naszych Uczennic i Uczniów ma już pewne  doświadczenie  krawieckie, ponieważ szyliśmy Emotkowe Pożeracze Smutków- będzie nam łatwiej. Co zakłada projekt? W miesiącu marcu ( tylko ) - będziemy uczyć się wzajemnie szyć mięciutkie przytulanki własnego projektu - od podstaw. Uczestnicy projektu będą wprawiać się też w cierpliwoś w dążeniu do celu oraz projektowanie i realizację zadań. Każdy z uczestników będzie projektantem i twórcą własnego " Stworka" . W ruch pójdą igły, nici, filc, różne materiały, nożyczki,  a przede wszystkim wyobraźnia i kreatywność. Dzieci wypełniają kartę - opisują swojego stworkam rysują projekt, nadają mu imię oraz opisują jego cechy. Gotowego Stworka - przekazują innej osobie. Decyzja należy do twórcy:)

          • Dzień Przytulania Bibliotekarzy

          • Być może niewiele osób wie, że 1 marca mamy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Geneza tego święta nie jest znana, ale z roku na rok cieszy się coraz ono coraz większą popularnością.

            Dlaczego? Bo podobno jesteśmy pomocni, uśmiechnięci, sympatyczni, dobrze znamy swoje zbiory, zawsze pomagamy w wyborze ciekawej literatury i niekiedy też przymykamy oko gdy nieco spóźniacie się z oddaniem książki 😊 Wasz nauczyciel-bibliotekarz czeka na Was każdego dnia z radością. Możecie zawsze liczyć na  pomoc w wyborze książki, dobre słowo i uśmiech. Zapraszamy do  poMOCnej biblioteki szkolnej.