Uczniowie klasy drugiej zabawili się w kreatorów mody. Zaprojektowali stroje inspirowane jesienią.
Zachęcamy do oglądania naszej rewii mody.
Uczniowie klasy drugiej zabawili się w kreatorów mody. Zaprojektowali stroje inspirowane jesienią.
Zachęcamy do oglądania naszej rewii mody.
Rusza kolejna edycja konkursu - Matematyczny Kalendarz Adwentowy- to internetowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych Województwa Wielkopolskiego. W każdy dzień adwentu o godzinie 18:00 publikowane będzie zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do godziny 16:00 dnia następnego za pomocą formularza internetowego znajdującego na stronie. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych Województwa Wielkopolskiego.
Na stronie https://kalendarzadwentowy.edu.pl/2020/matematyka-juniorzy/ znajduje się regulamin konkursu, formularz rejestracyjny i próbne zadanie.
Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy sukcesów:)
Miło mi poinformować, że projekt "Ten cytat jest dla Ciebie" Pani Izabeli Zwierzchlewskiej w ramach konkursu Asów Internetu znalazł się na liście wyróżnionych projektów.
Serdecznie gratuluję!
Róża Doerffer-Jambor
Dyrektor Zespołu Szkół w Klęce
Z wielką radością przekazuję, że w środę 18 listopada - w 1. rocznicę wpisania Fundacji na rzecz Praw Ucznia do Krajowego Rejestru Sądowego - odbędzie się 1. edycja Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia.
Wydarzenie jest w pełni darmowe i serdecznie zapraszamy na nie całą społeczność szkolną.
Wydarzenie odbędzie się zdalnie, na Facebooku Fundacji na rzecz Praw Ucznia (zachęcamy do polubienia tej strony). To tam będą trwały transmisje na żywo.
Harmonogram 18 listopada prezentuje się następująco:
1. O 10:00 porozmawiamy z panem Wojtkiem Gawlikiem z EDU-klastra m.in. na tematów popularnych mitów związanych z prawami ucznia.
2. O 12:00 prezes Fundacji Mikołaj Wolanin wygłosi wykład o prawach ucznia i sposobach ich ochrony.
3. O 18:00 o swoich doświadczeniach z edukacją - nie tylko dziennikarskich, ale też osobistych - opowie pani Justyna Suchecka z TVN24, autorka książki Young Power.
4. O 20:00 natomiast spotkamy się z panem Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Dyrektorem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
Podczas pierwszych 3 spotkań będzie można zadawać pytania poprzez czat. Czwarte, będzie nagrane wcześniej i zostanie wyemitowane o godzinie 20:00.
Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:
,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”
Każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i wyznawaną religię. Dzień ten jest okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju.
Zapraszamy uczniów z klas I-III do stworzenia plakatu reklamującego pozycję, o której mogą bez wahania powiedzieć: to moja ulubiona książka.
Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają pakiety książek wydawnictwa Adamada, specjalizującego się w literaturze dla dzieci i młodzieży oraz zestawy materiałów plastycznych.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółamikonkursu i życzymy powodzenia:)
Zachecamy do zapoznania się z interaktywnymi poradami dla Uczniów i wskazówkami dla Rodziców związanymi
z edukacją zdalną.
Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
„Niepodległa do hymnu” świętujemy 11 listopada. Pierwsza akcja „Niepodległa do hymnu” odbyła się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc.
Ten rok jest szczególny, bo jesteśmy w dobie pandemii koronawirusa i powinniśmy pozostać w domach, stąd też zachęcamy, żeby hymn o godzinie dwunastej śpiewać we własnym domu, by stać się w jedną, biało-czerwoną rodziną.
„Szkoła do hymnu” 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.
Publiczne Przedszkole w Klęce włączyło się w śpiewanie hymnu narodowego.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter.
Uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn przede wszystkim w sposób wirtualny, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.
Zachęcam do udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości.
Wzięcie udziału w dyktandzie jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel charytatywny lub społeczny: https://liblink.pl/JTiFQiApep
Link należy " wkleić" do przeglądarki. Warto sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności, a przy okazji pomóc :)
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie plastycznym Wielki Test Edukacyjny "ŚWIAT I JA". W tym roku konkurs przebiega pod hasłem:
"Dziwny Rok"
Rok 2020 jest najdziwniejszy ze wszystkich w XXI wieku. Nasze życie codzienne, relacje z innymi, sposób spędzania czasu oraz nasze możliwości rozwoju bardzo się zmieniły. W jaki sposób ten rok wpłynął na Ciebie, Twoich bliskich i cały świat? Czy jest to dla Ciebie czas stracony czy raczej czas większych możliwości? Jak wygląda życie Twoje i innych w tych nietypowych czasach?
Przedstaw swoją pracą: jaki dla Ciebie jest ten dziwny rok?
W ramach konkursu uczeń może wykonać pracę plastyczną (np.: rysunek, kolaż, plakat, wyklejanka itp.) i/lub pracę pisemną (np.: praca albumowa, sprawozdanie, reportaż itp.)Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury i innych placówek edukacyjnych.
Zgłoszenia konkursowe wraz z potwierdzeniem wpłaty i pracami można nadsyłać do nas do dnia 30 listopada listownie bądź mailowo.
Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.wielkitestedukacyjny.com i w zamieszczonym w mailu załączniku. Na laureatów konkursu oraz na najliczniej reprezentowane szkoły czekają atrakcyjne nagrody.Chcemy dać dzieciom szansę na rozwijanie swoich zainteresowań i wyrażenie samych siebie, dlatego mamy nadzieje, że nie zabraknie Państwa szkoły w tegorocznej edycji Wielkiego Testu Edukacyjnego.
Zachecamy Was do wzięcia udziału i zyzcymy
O KONKURSIE
1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, dowolną techniką, której tematem jest
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”.
2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 20 listopada 2020 r. wypełniając formularz na stronie internetowej www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl
3. Rozstrzygnie konkurs odbędzie się do 23 listopada 2020 r.
4. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo.
5. Wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2020 r.
Przedstawaimy pierwsze prace przesłane na konkurs fotograficzny "KLIMAT NA CZYTANIE".
Cele konkursu to innowacyjne podejście do promocji czytelnictwa, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej uczniów, rozbudzanie inwencji twórczej i wdrażanie nietuzinkowych pomysłów.
Jednakże nie można pominąć tu CZYTELNIKÓW, którzy właśnie swoją aktywnością, pomysłowością oraz wrażliwością tworzą niepowtarzalny klimat w bibliotece szkolnej.
Dobrze, że jesteście:)
Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją: Earth Speakr, która zaprasza dzieci z całego świata do stworzenia wspólnego dzieła – przemówienia w imieniu planety Ziemi na temat jej przyszłości. Aplikacja na telefon pozwala nałożyć specjalny filtr i nagrać wiadomość w imieniu Ziemi – dzieci użyczają swój głos roślinom, wodzie, zwierzętom. Wszystkich wiadomości można wysłuchać na stronie internetowej projektu.
Inną aplikacją, która pozwala poznać świat roślin jest PlantNet pozwalająca na identyfikację i poznanie roślin – wspaniała do tworzenia wirtualnych zielników, albumów czy kolekcji flory z naszej okolicy. Innym ciekawym zasobem jest portal Głosy Ptaków, który pozwala odsłuchać dźwięków kilkuset różnych ptaków. Sprawdź jakie ptaki występują w naszej okolicy i sprawdź jakie są ich głosy.
Zachecamy do NAUKI PRZEZ ZABAWĘ.
W dniu 09. 10. 2019r. została przeprowadzona akcja promująca bibliotekę oraz czytelnictwo. O akcji uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły zostali poinformowani za pomącą wszystkich możliwych źródeł informacji: plakaty w szkole, inf. na str. internetowej szkoły , szkolnym fb oraz na Librusie. Popołudniowe warsztaty zostały poprzedzone zorganizowaniem w tym dniu w szkole I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".
A zatem 9 października stał się (dzięki ”skumulowaniu” tych dwóch projektów) - całodniowym świętem promującym czytelnictwo, a także akcją, w której mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły od I- VIII i pracownicy szkoły. ( Po ubiegłorocznej akcji jednym z pomysłów uczestników – była organizacja dodatkowych „mini akcji” nie będących zajęciami popołudniowymi-ze względu na fakt, iż większa liczba uczniów naszej szkoły- to uczniowie dojeżdżający, którzy mają problem z powrotem do domu w innych godzinach, niż godziny transportu szkolnego). Mając na uwadze oczekiwania czytelników- Akcja NOC BIBLIOTEK została zaplanowana nie tylko w formie popołudniowych warsztatów, ale i dodatkowych przedsięwzięć połączonych wspólnym hasłem.
Do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK przyłączyliśmy się po raz drugi. Ze względu na wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią w popołudniowych warsztatach uczestniczyło ośmioro uczniów z klas od II do VII ( wcześniejsza deklarowana liczba uległa zmianie), ale nie poddaliśmy się i postanowiliśmy przeżyć wspólnie dany nam czas najlepiej jak potrafimy. I tym razem uczestnikami naszej akcji nie byli typowi tzw. „mole książkowi” - stąd ogromna radość ze wspólnego spotkania i ze wspólnej zabawy w szkolnej BiblioPrzestrzeni. Ogromne podziękowania należą się Pani Justynie- naszej polonistce, która aktywnie włączyła się w organizację działań popołudniowych warsztatów, wszystkim nauczycielom którzy przyłączyli się do akcji bicia rekordu, a także paniom sprzątającym, które przygotowały pyszny zdrowy poczęstunek (placek ”palce lizać” jabłkowy oraz herbatkę malinowąJ dla uczestników warsztatów.
Chętni uczestnicy mogli zagrać w karcianą grę edukacyjną „ Eco Piotruś” ( gra wybrana z PÓŁKI Z POMYSŁAMI) – gra ta jest na wyposażeniu biblioteki szkolnej, kart do gry są zalaminowane, tak by czytelnicy mogli zachować środki bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Boisko szkolne oraz teren szkoły w tym dniu stały się szeroko rozumianą „Strefą chilloutowego czytania”- podczas przerw w tym dniu czytanie-cieszyło się dużym zainteresowaniem.
To niesamowite, ale podczas warsztatów telefony komórkowe były używane jedynie do robienia zdjęć i do przesyłania relacji innym, którzy nie mogli przybyć na warsztaty. Warsztaty plastyczne: - „Czapka pirata” i „Moje Eco dzieło” sprawiło wiele radości uczestnikom zajęć. Sesja zdjęciowa - „Jestem jak Pippi” oprócz promocji książki Astrid Lindgren pobudziła kreatywność i przyniosła wiele uśmiechu. Podczas zabawy na świeżym powietrzu- (tak dobrze się bawiliśmy, że) zapomnieliśmy zrobić zdjęć. Zagadki, krzyżówki i ekologiczny quiz pozwoliły na wymianę wiedzy i dobrą wspólną zabawę. Chętni mogli zapoznać się z ofertą aplikacji związanyc z zagadnieniami przyrodniczymi. Emisja filmu pt.: "Jakub, Mimmi i gadające psy” została wprowadzona grą „ WYTURLAJ PSA”. Film bardzo podobał się uczestnikom, którzy chętnie dzielili się swoimi odczuciami po jego emisji.
No cóż, według uczestników spotkania – akcja NOC BIBLIOTEK trwała za krótko. Po akcji w bibliotece zaprezentowano prace plastyczne autorstwa uczestników projektu oraz wyznaczone zostało stanowisko z „klimatycznymi kolorowankami”, które ciszą się dużym powodzeniem. Dodatkowym „efektem ubocznym” był fakt, iż niektórzy uczestnicy przyprowadzili do biblioteki swoje koleżanki i kolegów i polecili im książki, które według nich będą ciekawe, sami także wypożyczyli książki- tym samym stali się POMOCNIKAMI BIBLIOTECZNYMI. Akcja została podsumowana dzięki anonimowym ankietom- uczestnicy wypowiadali się pozytywnie, na temat tego przedsięwzięcia, wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu akcji, dopytywali się o kolejny termin- tym razem z opcją: ”nocowania w bibliotece”.
Jako koordynator szkolnego projektu zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tego typu akcji. Nie należy się obawiać, że atrakcje nie będą zbyt spektakularne dla uczestników, bo pozytywne nastawienie i dobra energia- udziela się wszystkim, a efekty bardzo często zaskakują organizatorów. To co warto podkreślić – bezcenne było spotkanie z uczestnikami w tzw. BIBLIOprzestrzeni, dzięki temu można było nawiązać nowe relacje, które z pewnością zaprocentują w dalszej współpracy. W tym roku szkolnym towarzyszy nam hasło: „ W BIBLIOTECE MOŻNA WICEJ!” I to będzie motywować do aktywnej pracy i ciągłego poszukiwania nowych pomysłów na promocję czytelnictwa przez kolejne miesiące.
Oprócz przeprowadzenia warsztatów dodatkowo zostały zorganizowane:
Wystawka z książkami o tematyce przyrodniczo- ekologicznej. Akcja uwalniania książek pt.: „ PODZIEL SIĘ KISĄŻKĄ”. KONKURS FOTOGRAFICZNY- dla uczniów od kl. I do kl. VIII „ Klimat na czytanie”.ECO CHALLENGE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ- Posadź roślinę! W bibliotece można być ECO- WYJATKOWA ECO TORBA NA KSIĄŻKI.
Dzisiaj dostaliśmy w darowiźnie od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu 3 rowery AUTHOR A-MATRIX 26 DISC 9 i 3 kaski B-GER SOLSTICE. Sprzęt przeznaczony będzie do kształcenia uczniów w zakresie wychowania komunikacyjnego. Dzięki tej inicjatywie uczniowie naszej szkoły będą w bezpiecznych warunkach uczyć się jazdy na rowerze i poznawać przepisy ruchu drogowego.
BARDZO DZIĘKUJEMY!
Jako podziękowanie Pani Beata Brambor otrzymała aloes, który jest symbolem naszej zielarskiej okolicy.
Jazda próbna przeprowadzona przez Pana Szymona- zaliczona pozytywnie:)
Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Pilotażu Latawców 2020.
Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie: Konkurs
ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!
Stwórz latawca i wypuść go na wolność! Niech wzniesie się wysoko i poszybuje jak ptak:)
Zachęcamy do zapoznania się z propozycją autorstwa Sylwii Oszczyk, która połączyła przyjemne z pożytecznym: swoim unikatowym, entuzjastycznym i charyzmatycznym stylem zastosowanym w notatce wizualnej Pani Sylwia podpowiada jak odszukać w Was nieskończone pokłady twórczości i kreatywności, a z drugiej strony zaraża chęcią naprawiania i usprawniania procesu nauki.
Każdy bierze odpowiedzialnosć za swoją naukę, ale co robić by efekty tej ciężlkie pracy były jak najlepsze? Oto kilka wskazówek. Zachęcamy do wykorzystania w praktyce.
Powered by aSc EduPage