Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce: Nikola Drzewiecka i Stanisław Wolski kl. VI oraz Antoni Siejak kl. VIII reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
-
Moda na ekologię
Zachęcamy do wzięcia udzaiłu w konkursie pt.: „Moda na ekologię”- na najlepszy strój o tematyce nawiązującej do zasobów wodnych, wykonany z materiałów biodegradowalnych. Konkurs organizowany jest w ramach wydarzenia „Festiwalu Krajobrazu”, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.
"AnderSEN"- cykliczne spotkanie z KULTURKĄ
Dnia 14. 04. klasy 1 - 3 były na przedstawieniu pod tytułem "AnderSEN", które przestawił Teatr Muzyczny KULTURKA. Podczas spotkania została przedstawiona dzieciom postać Hansa Christiana Andersena - duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego ze swojej twórczości baśniopisarskiej - " Dziewczynka z zapałkami " i "Mała syrenka"- Uczniowie przekonali się, że " jedną historię druga skrywa, jak to w opowieści szkatułkowej bywa". Razem zobaczyli baśnie od kulis, w niezwykłej przygodzie jakim było życie Hansa Christiana Andersena.
Wycieczka klas 1-3 do Funmilia - Sala Zabaw & Park Trampolin w Środzie Wielkopolskiej
Dnia 14.04. klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Funmilia-Sala Zabaw & Park Trampolin w Środzie Wlkp.
FUNMILIA to centrum rozrywki : Sala Zabaw & Park Trampolin. Pierwsza ze stref przygotowana dla dzieci jest Małpi Gaj. A w nim tor przeszkód, zjeżdżalnie, wulkan do wspinania oraz tor do zjazdu na kołach. Wszystko zrobione tak aby zabawa była bezpieczna. Jest też strefa Trampolin, na której można się porządnie wyskakać.
Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki do Funmilia.
Ćwiczenie uwagi podczas zajęć świetlicowych
Podczas piątkowych zajęć świetlicowych grupa Uczniów wykonywała prace plastyczne, które upiększą szkołę podczas Szkolnego święta niezapominajki. Zabawa plastyczna polegająca na wyklejaniu kulkami z bibuły to bardzo lubiana przez dzieci zabawa sensoryczna. Pobudza wyobraźnię i ćwiczy sprawność ręki- tak mówią fachowcy😊, natomiast nasi Uczniowie zwrócili uwagę na inny aspekt tych zajęć- mianowicie na: współpracę. Uczestnicy zajęć pracowali z dużym zaangażowaniem pomagając sobie wzajemnie. Od momentu planowania, jaka ilość bibuły będzie potrzebna do wykonania pracy plastycznej, aż do przyklejenia ostatniego elementu panowało skupienie i pełna koncentracja. Brawo dla wszystkich uczestników zajęć, którzy wzorowo wykonali swoją pracę, ćwicząc przy okazji umiejętność skupienia i utrzymywania uwagi na ściśle określonym zadaniu.
XIV Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2023
Termin nadsyłania zgłoszeń – 5 maja 2023 r. (piątek)
konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych
Przesłuchania odbędą się w dniu 09 maja 2023 r. w JOK Jarocin:
Najlepsi zostaną zaproszeni do udziału w koncercie galowym, który odbędzie 20 maja 2023 r. o godz. 16:00 Amfiteatrze w Jarocinie. Jako gość specjalny wystąpi GRUBSON
W tym roku laureaci nagrają wspólną piosenkę napisaną specjalnie dla nich. Powstanie do niej również teledysk
KONTAKT:
Szkoła Podstawowa im. Heleny Moszczeńskiej w Golinieul. Jarocińska 32
63-200 Jarocin
tel. – 62 740 40 23
tel. kom. 503 500 737
e-mail: spiewajiwalcz@gmail.comFestiwal na FB - https://www.facebook.com/spiewajiwalcz
Zachęcamy Was do wziecia udziaiłu.
Kolejne wyzwanie czytelnicze
#ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci
Kolejna wizyta w poMOCnej bibliotece szkolnej Przedszkolaków w ramach programu " Ratownicy Czytelnictwa" obfitowała w niespodzianki i tym razem w poważne wyzwanie czytelnicze:)
Dla małych Czytelników były przygotowane baśnie - pamiętamy, że 2. 04. obchodziliśmy Dzień Książki dla Dzieci wyznaczony w datę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena ( jednego z najznakomitszych baśniopisarzy). Dla małych Czytelników zostały przygotowane baśnie - utwory literackie właśnie tego twórcy oraz braci Grimm. Baśnie pozostają nieśmiertelne, bo są niezwykle popularne i ponadczasowe. W bibliotece wybrano dla dzieci prawdziwe klasyki, które łączą pokolenia – czasami w bardzo nieoczywisty sposób. Tym, co najważniejsze w czytaniu– oczywiście oprócz samego delektowania się lekturą – jest popularyzacja i rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych razem z najbliższymi. Grupa„ Sowy” podczas wizyty w szkolnej bibliotece oprócz wypożyczenia wybranej przez siebie samodzielnie baśni otrzymała 2 zadania do wykonania. W związku z przygotowaniami do święta Niezapominajki w naszej szkole - dzieci otrzymały wiersz Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki” z prośbą od wróżki Czytadelli o nauczenie się go na pamięć. Pani Izabela obiecała, że na kolejnym spotkaniu w szkolnej bibliotece nagra film z recytacją małych Czytelników. Dzieci ochoczo podjęły się togo wyzwania. Drugie zadanie to wykonanie pracy plastycznej przedstawiające niezpominajkę.
A zatem do dzieła! Czekamy z niecierpliwością na efekty Waszej pracy. Czytanie rządzi!
Przesyłka pełna DOBRA
Dziś została spakowana specjalna przesyłka naszych 55 Emotek wraz z 55 zakładkami, którą przekazujemy do Fundacji, mającej od 2007 roku status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja „ Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie otrzyma od nas nasze DOBRO. Celem działania Fundacji jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Uczestnicy, którzy przyłączyli się do Ogólnopolskiego Projektu „Emotkowe Pożeracze Smutków” wspólnie postanowili rozszerzyć projekt o jeszcze jeden element i do każdej uszytej emotki dołączona została zakładka z cytatem. Zakładki to efekt pracy Uczennic i Uczniów, którzy wyszukiwali cytatów związanych z życzliwością. Projekt ten nosił tytuł: „ Ten cytat jest dla Ciebie”.
Oto co napisała do nas przedstawicielka fundacji: Sylwia Hoffman: „Proszę przekazać naszą ogromną wdzięczność osobom zaangażowanym w powstanie "Emotkowych Pożeraczy Smutków" - Uczniom i Seniorom oraz Tym którzy koordynowali całą akcję. Niech to DOBRO do Was wróci ze zdwojoną siłą!”
Akcja Żonkile w szkole oraz w bibliotece szkolnej
W ramach akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile włączamy się w obchody 80. tej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W 2023 roku akcja #AkcjaŻonkile organizowana jest w ramach programu "Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim".
W naszej bibliotece szkolnej znajdziecie opowiadania znakomitych autorek i autorów literatury dla najmłodszych czytelników – Zofii Staneckiej, Justyny Bednarek, Pawła Beręsewicza, Marcina Szczygielskiego, Katarzyny Ryrych oraz Katarzyny Jackowskiej-Enemuo.
Bogato ilustrowane opowiadana uzupełniają kilkunastominutowe słuchowiska, które z pewnością uruchomią wyobraźnię każdego odbiorcy. Wszystkie teksty, ilustracje oraz słuchowiska powstały z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat i są dostępne za darmo. Teksty są dostosowane do tego, aby w sposób bezpieczny rozmawiać z dziećmi na tematy związanie nie tylko z II wojną światową, ale także z takimi wartościami jak pomoc, przyjaźń, odwaga lub strata.
Materiały przygotowane i udostępniane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej oraz do wysłuchania słuchowisk.
"Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej, opowiadanie dla dzieci w wieku 6-9 lat
Fantastyczna historia leśnych istot, które wzajemnie się o siebie troszczą i ratują w potrzebie.
Opowiadanie czyta aktorka Julia Lewenfisz-Górka. Kliknij i rozpocznij słuchowisko >>
"Strasznie strasznie" Pawła Beręsewicza, opowiadanie dla dzieci w wieku 6-9 lat
Poruszająca, pełna miłości historia relacji ojca i synka, których życie niemal z dnia na dzień ulega całkowitej zmianie. Opowiadanie napisał Paweł Beręsewicz, laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Opowiadanie czyta piosenkarz Andrzej Piaseczny. Kliknij i rozpocznij słuchowisko >>
"Historia z pewnej ulicy" Justyny Bednarek, opowiadanie dla dzieci w wieku 8-9 lat
To historia przyjaciół, mieszkających wiele lat temu przy ulicy Magnolii, gdzie przeplatały się trudne losy Żydów i Polaków w okresie wojny. Sielankowe życie dzieci przerywa wejście wojsk niemieckich na tereny Polski i konieczność rozłąki – polskie dzieci mogą zostać w swoim domu, zaś rodzina żydowska zostaje zmuszona do przeniesienia się do getta. Na szczęście przyjaźń potrafi przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.
Opowiadanie czyta aktorka Katarzyna Zielińska. Kliknij i rozpocznij słuchowisko >>
"Prawdziwi przyjaciele" Marcina Szczygielskiego, opowiadanie dla dzieci w wieku 10-12 lat
Opowiadanie przypomina o znanej prawdzie, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.
To historia Maćka i jego rodziny. Jest rok 1939. Maciek mieszka w Warszawie i bardzo lubi opowiadać straszne historie swojej przyjaciółce Jance. Ma wielu kolegów z podwórka: Henrysia, Fredka, Maniusia i Ignasia. Pewnego dnia Maciek poznaje trudną w czasach wojny rodzinną tajemnice.
Opowiadanie czyta aktorka Eliza Rycembel. Kliknij i rozpocznij słuchowisko >>
Premiera słuchowiska odbędzie wsię 19. 04.
Opowiadanie dla dzieci w wieku 6-9 lat "Było – nie ma – jest" napisała Katarzyna Jackowska-Enemuo, autorka wspaniałej i nagradzanej "Tkaczki chmur". Jej najnowszy tekst opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką opowiadania odbywamy podróż po miejscach, czasach i osobach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Zilustrowany przez Aleksandrę Artmowską tekst uzupełnią scenariusz lekcji oraz karta pracy, które pomogą w przeprowadzeniu zajęć z uczennicami i uczniami.
Zachęcamy do przeczytania: Opowiadanie_Bylo_-_nie_ma_-_jest.pdf
Tradycje wielkanocne
Przed Świętami Wielkanocnymi przedstawiamy notatkę graficzną autorstwa zaprzyjaźnionej twórczyni: kropki&kreski, która doskonale prezentuje najważniejsze informacje.
Życzenia
Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego
Śniadanie Wielkanocne w przedszkolu
Świętowanie w klasie 2
Dziś rano na stole w klasie 2 znalazły się samodzielnie zrobione babki wielkanocne. Dzieci dzień wcześniej zrobiły ciasto na babki. Potem babki smyk do piekarnika :) i dziś już mogły się nimi delektować na wspólnym śniadanku. Babki byly przepyszne. Przed śniadankiem klasę odwiedził zajączek z małymi upomnikami.
A tak wyglądał efekt naszej pracy. Musicie nam uwierzyć - wypieki były pyszne.
Wielkanocne świetowanie w klasie I
Wielkanocne aktywności
Okres Świąt Wielkanocnych to czas budzącej się do życia przyrody jak również głębokich przeżyć religijnych oraz spotkań w gronie rodzinnym. Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się spotkanie wielkanocne całej Społeczności szkolnej, podczas którego Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Nastepnie ogłoszono wyniki konkursu pt. "Wielkanocna pisanka" organizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Samorząd Uczniowski wybrał i nagrodził:
a) kategoria klas młodsze: b) kategoria klasy starsze:
I miejsce - Lena Kapłon I miejsce - Kacper Nawrot
II miejsce - Zuzanna Włodarczyk II miejsce - Antonii Świerkowski
III miejsce - Nina Krychowska III miejsce - Hubert Graczyk
Gratulujemy kreatywności i artystycznego zapału do pracy.
Jesteście przykładem dla innych!
Każdy Uczeń biorący udział w konkursie SU otrzymał słodką niespodziankę:)
Kolejnym punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez klasę 6 dotycząca znaczenia Wielkiego Tygodnia oraz polskich tradycji wielkanocnych. Podsumowaniem wiadomości na temat tradycji świątecznych był quiz wielkanocny.
Tego jeszcze u nas w szkole nie było - atrakcja dnia! Na specjalną prośbę starszych Uczennic i Uczniów - została zorganizowana zabawa w chowanie i szukanie wielkanocnych jajeczek dla klas 4 - 8. Wielu Uczniów nie mogło się doczekać:) Czekoladowe jajeczka były pochowane na terenie boiska szkolnego. W tej zabawie każdy mógł wygrać. Im więcej jajeczek znaleziono, tym więcej można było zjeść:)
Aktywności dla młodszych klas przygotowane przez kl. 8 - czyli zabawy z jajem:)
Rozdanie nagród w konkursie matematycznym
Dziś zajączek przyniósł nagrody dla drużyn z poszczególnych klas, które brały udział w turnieju PI-raci Matematyczni. Jak przystało na charakter konkursu, nagrodami były gry matematyczne.
I miejsce ex aequo zdobyły drużyny klas 4 i 7, II miejsce zajęła drużyna klasy 6, III - reprezentacja klasy 8 i IV - reprezentacja klasy 5.
Gromkimi brawami kolejny raz zostały nagrodzone Nikola, która wymieniła 55 cyfr liczby PI oraz Kornelia, która wyrecytowała z pamięci 117 cyfr. Oczywiście informacje o klasyfikacji drużyn pojawiły się na naszym Drzewie Sukcesów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i zapraszamy do zabawy w kolejnym roku. Ciekawe czy ktoś pobije rekord Kornelii? Można już zacząć się uczyć.
Serdecznie dziękujemy naszemu wieloletniemu przyjacielowi firmie Phytopharm Klęka SA,
za ufundowanie nagród.
Poszukiwania Zajączka
Wielkanocne poszukiwania Zajączka w klasie III. Ooo! Znaleźliśmy prezenty od Zajączka, a potem pyszna wielkanocna babeczka na śniadanko. Bardzo dziękujmy Zajączku klasa III ♥️🐇🐇
Kto by się spodziewał takiej niespodzianki.
Świąteczna wystawa prac
Już jutro ( 05. 04.) rozstrzygnięcie Konkursu Samorządu Uczniowskiego pt. "Wielkanocna pisanka".
Gratulujemy już teraz wszystkim biorącym udział w tym konkursie.
Wasze zaangażowanie i kreatywnosć są godne podziwu. Brawo!
Wielkanocny konkurs Samorządu Uczniowskiego
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie