Międzynarodowy Dzień Kropki stanowi przede wszystkim przypomnienie, że każdego dnia możemy być odkrywcami i artystami. Poprzez kreatywność rozwijamy nasze umiejętności, uczymy się wychodzenia poza schematy i inspirujemy innych do działania. To święto kreatywności jest także wezwaniem do codziennego wspierania Uczennic i Uczniów w przełamywaniu schematów i czerpaniu radości z własnych pomysłów.
Każdy z nas ma szansę stać się przewodnikiem małych twórców, pokazując im, że niepozorna kropka pozostawiona na kartce papieru może stać się początkiem wspaniałej przygody. Wspólnie możemy rozpalić chęć do poszukiwania twórczych działań, pobudzając kreatywność na każdym kroku - nie tylko w Dniu Kropki, ale przez cały rok!
W Dzień Kropki uczniowie klas VII i VIII pracowali z tekstem, w którym nie było znaków interpunkcyjnych, tylko duże litery, ciągi liter, tasiemce słowne. Ich zadaniem było: wydzielić wyrazy, uporządkować je w zdania, sprawdzić pisownię, wstawić brakujące znaki interpunkcyjne. Materiał do zajęć znaleziono na stronie skokiporozum.blogspot.com
"Od wyboru do koloru"- każdy chętny mógł wybrać aktywność dla siebie. PoMOCna biblioteka szkolna przygotowała 20 stacji z zadaniami z okazji 20- lecie książki pt.: " Kropka" Petera H. Reynoldsa. Był to dla wielu z nas pracowity dzień:) Każdy mógł wyturlać własnego Kropersa- dziękujemy autorce kropki@kreski za udostępnienie planszy do tej kreatywnej zabawy. Kody qr, interaktywne zadania lub uważna obserwacja najbliższego otoczenia, to zaledwie kilka propozycji, które czekały na nasze szkolne Kropeczki:)
W Królestwie Kropki .- w drugiej klasie każdy został królową lub królem kreatywności.
Również na zajęciach angielskiego uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki!
Uczniowie klas I-IV przygotowali wykropkowane dzieła sztuki: sówki i tęcze, przy czym utrwalili nazwy kolorów w języku angielskim.
Dzień Kropki to wspaniała okazja do mówienia o swoich mocnych stronach. Uczniowie klasy VI napisali klika zdań o swoich umiejętnościach w języku angielskim.