Uczniowie z klasy V na zajęciach języka niemieckiego wykonali min-projekt związany z życzeniami w języku obcym. Życzenie innym tego, co najlepsze, jest wyrazem naszych dobrych intencji, życzliwości oraz przyjaźni.
Niezależnie od umiejętności językowych, które zdobyli uczniowie podczas tego zadania - dodatkowym celem było zrobienie przyjemności adresatowi. Dlaczego? Bo jest to coś niespodziewanego, coś unikalnego, coś bardzo osobistego. A co najważniejsze – jest to pomysł na podtrzymywanie lub nawiązywanie relacji.
Projekt zakładał samodzielne zrobienie kartki z wybranym tekstem życzeń w języku niemieckim dla koleżanki lub kolegi z klasy. Po powrocie do szkoły Uczniowie podarują sobie kartki. Teraz będą je mogli jedynie zobaczyć online. Oto efekty pracy Uczniów klasy 5.