• Zajęcia inspiowane zimą

          • Zimowo na zajęciach z plastyki w klasie IV. Tańczący bałwanek w śniegowych płatkach i osieżone zimowe drzewo. Prace wykonane techniką kolażu. Uczestnicy zajęć wykazali się dużym zaangażowaniem.

          • Zimowe zajęcia w terenie

          • Zajęcia w terenie z fotografii i filmu w klasie 7. Piękna zimowa pogoda pozwoliła nam na fotografowanie i filmowanie pejzażu zimowego. Nie trzeba dodawać, że nasza Szkoła znajduje się w pięknej okolicy. Efekty pracy uczniów zamieścimy już wkrótce. Ruch na świeżym powietrzu cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był dodatkowym atutem tych zajęć. 

          • Szydełkowe czwartki

          • Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych do poMOCnej biblioteki szkolnej na zajęcia nauki szydełkowania. Tak było w ubiegłym tygodniu:)

            Czekamy na Was!

          • Podziękowania za udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

          • W listopadzie nasza Szkoła brała udział w ogólnoświatowej akcji edukacyjnej – XIII Światowym Dniu Tabliczki MnożeniaOtrzymaliśmy dyplomy uznania oraz podziękowania od organizatora akcji. To miłe podsumowanie naszych starań. Dziękujemy całej Społeczności Uczniowskiej za aktywny udział.

          • Eko ciekawi

          • Eko ciekawi: Filip, Kacper i Karol sadzą cebule. Nowalijki pozwolą dostarczyć w okresie zimowym witaminy, których z reguły brakuje w okresie przedwiosennym. Na zajęciach sami aktywnie wykonywali ćwiczenia. Brawo dla szkolnych ekologów.

          • Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego - głosowanie online

          • Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy tym, którzy głosowali. Przypominamy, że konkurs trwa nadal. Teraz czekamy na zdjęcia, które wpisują się w temat: "Co słychać zimą w lesie?"

            Zwycięzcy konkursu "W świątecznym nastroju" otrzymali karty podarunkowe do EMPIK-u. Serdecznie dziękujemy sponsorowi. Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne prace.

            Wybrane w głosowaniu online zdjęcia będą zamieszczone w Kalendarzu szkolnym.

          • Dzień Wikipedii

          • ​​​​​​Dzień Wikipedii, obchodzony 15 stycznia, jest rocznicą założenia Wikipedii w 2001 roku. Wikipedia została stworzona przez Jimmy'ego Walesa i Larry'ego Sangera jako wolna encyklopedia internetowa, gdzie każdy może edytować i dodawać treści. Jej celem jest umożliwienie łatwego dostępu do informacji dla ludzi na całym świecie.

            Wikipedia zainicjowała nowy rozdział w historii dostępu do wiedzy i informacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych encyklopedii, Wikipedia opiera się na modelu otwartego współtworzenia, gdzie wolontariusze z różnych części świata współpracują, aby tworzyć i aktualizować treści. 

            Uczniowie klasy 5 podczas lekcji bibliotecznej świętowali Dzień Wikipedii, poznając aktywnie świat  WIKIPEDII i jej projektów siostrzanych.

            Czy wiesz, że Wikipedia jest jednym z największych i najczęściej odwiedzanych źródeł informacji na świecie, utrzymywana przez wolontariuszy z całego globu? Wikipedia nie jest tylko encyklopedią - to także symbol współpracy, dzielenia się wiedzą i edukacji bez granic.

            Dzień Wikipedii to dobry moment by podziękować wszystkim edytorom i współtwórcom Wikipedii za ich wkład w rozwój i utrzymanie tej platformy. Ich praca umożliwia każdemu z nas dostęp do rzetelnej i zróżnicowanej wiedzy. Za darmo. Bez reklam. Każdy uczestnik dzisiejszych zajęć bibliotecznych miał możliwość zapoznania się z niesamowitymi zasobami WIKIPEDII. Pania bibliotekarka przygotowała autorskie zadania, które  pozwoliły na sięganie, tam gdzie wzrok nie sięga i na aktywne zdobywanie wiedzy opartej na współpracy i pomocy koleżeńskiej.

          • Co przyniesie Nowy Rok?

          • Na pierwszej lekcji języka niemieckiego w Nowym Roku klasy 7 i 8 pracowały z wykreślanką noworoczną.

            Oprócz wyszukiwania i poznawania nowych słów dzięki pracy ze słownikiem dwujęzycznym uczniowie podjęli również tzw. wyzwanie "wróżby noworocznej". Pierwsze trzy odszukane słowa na diagramie, stają się indywidualnym, pozytywnym przesłaniem na rozpoczynający się rok. Zabawa ta łączyła zarówno ćwiczenie na spostrzegawczość, jak i kreatywny pomysł na poszerzanie słownictwa oraz sposób na wyciszenie się i większe skupienie. 

            Uczennice i uczniowie chętnie pracowali i przedstawiali swoje odnalezione słowa. Był również czas na refleksję i chwilę zastanowienia, czy konkretne określenie będzie kontynuacją, czy może początkiem nowej przygody. 

          • PoMOCna Nikola uczy szydełkować

          • Szydełkujesz? Robisz na drutach? Składasz origami?  A może chcesz nauczyć się czegoś nowego?

            Przyjdź do poMOCnej biblioteki szkolnej, pokaż swoje prace, spotkaj się z ludźmi o podobnych pasjach.  Podziel się z innymi swoją wiedzą i talentem.

             A może szukasz nowego hobby? Dowiedz się od pasjonatów jak zacząć.

            Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym artystą czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rękodziełem, nasza biblioteka jest miejscem, gdzie pasje łączą ludzi.

            W każdy czwartek zapraszamy na naukę szydełkowania. Nikola chętnie nauczy nas robić takie i inne cuda z włóczki!

          • Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

          • 27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - 105. Przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego, który 26 grudnia 1918 roku, o godzinie 21:10 wysiadł na Dworcu Letnim w Poznaniu oraz jego płomienne przemówienie z balkonu Hotelu Bazar wlały nadzieję w wielkopolskie serca i stały się iskrą zapalną Powstania Wielkopolskiego - zwycięskiego zrywu, który sprawił, że ziemie, na których zaczęło bić serce Polski powróciły z powrotem do Polski.Od 2021 roku dzień 27 grudnia obchodzony jest jako święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.Dlaczego jest to ważny dzień nie tylko dla Wielkopolan, ale dla wszystkich Polaków?Powstańcy Wielkopolscy nie tylko walczyli o swoją rodzinną ziemię, ale wzięli czynny udział w pomocy obrońcom Lwowa, powstańcom śląskim oraz wojnie z bolszewikami, przyczyniając się znacznie do integracji i odbudowy całości Rzeczypospolitej.To ich odwaga, miłość Ojczyzny i pragnienie ujrzenia Polski wolną i niepodległą sprawiły, że podjęty trud, systematyczna praca, wytrwałość, a wreszcie chwycenie za broń w odpowiednim momencie przyniosły owoc zwycięstwa.Pamiętajmy poświęcenie i ofiarę, a także determinację naszych dziadów i ojców. Pamięć i szacunek możemy okazać poprzez wywieszenie biało - czerwonej flagi - naszych barw narodowych.Ważnym jest oddać cześć i hołd tym, dzięki którym mamy swoją własną Ojczyznę.W tym roku przypada 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

            Pamiętamy, a pamięć nasza niech trwa.

            Wielkopolski Kurator OświatyRobert Gaweł