Jest nam miło poinformować, że zakończyliśmy udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja, dająca możliwość przeniesienia w niezwykły świat kina.
Aktualności
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Targi Pracy, Rzemiosła i Edukacji w Środzie Wlkp.
Klasa VII i VIII brały udział w dniu dzisiejszym w Targach Pracy, Rzemiosła i Edukacji w Środzie Wlkp. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych powiatu średzkiego oraz spotkać z pracodawcami.
Dyplom Małego Czytelnika
MARCELINA to nasza mała Czytelniczka, która uzbierała 10 naklejek i otrzymała Dyplom Małego Czytelnika w ramach projektu "Mała Książka Wielki Człowiek"!
Serdecznie gratulujemy! Przypominamy i zaapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zarówno te, które są już naszymi Czytelnikami, jak i te które chcą się zapisać do Biblioteki! Zapraszamy serdecznie do poMOCnej biblioteki szkolnej każdego dnia!
Biblioteczny konkurs recytatorski
W związku z przystąpieniem do Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – największego w Polsce programu skierowanego jednocześnie do bibliotek, jak i czytelników, w poMOCnej bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne spotkania z małymi Czytelniczkami i Czytelnikami. Proponowane są różne aktywności, tak by każdy z odwiedzających bibliotekę mógł czytać, bawić się i rozwijać swoje talenty. W dniu 23. 05. dzieci z oddziału "O" wzięły udział w Bibliotecznym konkursie recytatorskim.
Tym razem tematem głównym konkursu była BIBLIOTEKA, a wybranym do recytacji był wiersz pt. "Rozmowa w bibliotece" autorstwa: Agaty Dziechciarczyk. Każde dziecko miało możliwość nauczyć się dowolnej ilości zwrotek tego dość długiego wiersza. Czas na naukę to 2 tygodnie. Cieszymy się, że dzieci wykorzystały ten czas, a aż 3 uczestników postanowiło nauczyć się całego wiersza! Każdy z uczestników naszego konkursu pokazał nie tylko swoje umiejętności recytatorskie, ale także zaangażowanie i determinację w nauce na pamięć. Nauka wiersza była doskonałą okazją do rozwijania pamięci, koncentracji i wytrwałości. Przed przystąpieniem do recytacji pani bibliotekarka przeprowadziła „szkolenie biblioteczne” dotyczące zasad zachowania się: artysty recytatora oraz publiczności. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat, którą od razu mogły wykorzystać w praktyce. Obiór publiczności małych artystów był wzorowy. Konkurs recytatorski nie tylko rozwija umiejętności językowe i interpretacyjne, ale także uczy dzieci odpowiedzialności, pracy w grupie oraz przede wszystkim pewności siebie. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać rozwój naszych uczniów poprzez tak ciekawą formę aktywności kulturalnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie!
Zachęcone sukcesem swoich koleżanek i kolegów pozostałe dzieci zaproponowały, że chcą również przystąpić do konkursu w dodatkowym terminie.
Królem recytacji został Jędrzej Szczepański, a Królowymi Recytacji zostały: Natalia Dostatnia i Maria Krychowska. Ta wspaniała trójka nauczyła się na pamięć całego wiersza!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i pracowitości. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w ten projekt.
Na koniec wizyty w bibliotece wszyscy mali Czytelnicy wypożyczyli niesamowite książki :)
Drugi termin konkursu i jego uczestnicy. Brawo za podjęcie wyzwania recytatorskiego.
Kreatywny pomysł na prezent
Kwiatowy box na Dzień Mamy wykonali uczestnicy kółka plastycznego. Każdy według swojego pomysłu wykonał kwiatki, które przygotowane w kwiatowej wersji pięknie się prezentują. To był niezwykle kreatywny i radosny dzień, pełen uśmiechów i pozytywnej energii. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje bukiety, starając się jak najlepiej oddać delikatność i piękno kwiatów.
"Nie możemy się już doczekać, aby podarować nasze kwiaty naszym ukochanym mamom", " bardzo chcę zobaczyć uśmiech i wzruszenie mojej Mamy, kredy dostatnie ten bukiet". To był wyjątkowy dzień pełen miłości i twórczości, który pozostanie w pamięci.
Jak dbać o zęby?
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli dziś 22. maja w spotkaniu z panią Anną Mendyką, pracownicą Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Środzie Wielkopolskiej. Dzieci poznały zasady profilaktyki oraz sposoby dbania o higienę jamy ustnej. Otrzymane upominki pomogą pamiętać o systematycznej dbałości o czystość zębów.
Plan dyżurów wakacyjnych
Szanowni Państwo,
informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy dyżury w Przedszkolach ustalono plan dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych:Zapisu na dyżur można dokonać w Przedszkolu w dniach od 1 czerwca 2024 do 10 czerwca 2024.
Umowę na dyżur podpisać należy do 14 czerwca 2024 z Przedszkolem, do którego dziecko będzie
uczęszczać. Opłatę za dyżur wnosi się z góry najpóźniej do 21 czerwca 2024.
Wniosek o przyjęcie na dyżur będzie dostępny w sekretariacie szkoły i tu:Wniosek_o_przyjecie_do_p-la_na_okres_przerwy_wakacyjnej_-_2023(1).pdf oraz na stronie szkoły w zakładce: DOKUMENTY SZKOLNE - DRUKI
Egzamin praktyczny na Kartę rowerową
21 maja 2024 w Zespole Szkół w Klęce uczniowie klasy IV przystąpili to egzaminu na kartę rowerową. Wcześniej uczniowie zapoznali się z zasadami ruchu drogowego, znakami drogowymi, zasadami pierwszej pomocy oraz obsługi i wyposażenia roweru. Do tych wszystkich zadań przygotowała ich wykwalifikowana kadra pedagogiczna :Mariola Dzierla - egzamin teoretyczny, Katarzyna Florkowska - pierwsza pomoc oraz obsługa praktyczna roweru Ireneusz Janicki. W dniu egzaminu praktycznego pojawiła się w naszej szkole Pani policjantka Weronika Robak, która przeprowadziła egzamin praktyczny na kartkę rowerową. Wszyscy uczniowie z powodzeniem pokonali tor rowerowy i zdali egzamin. Gratulacje dla uczniów klasy IV
Teraz tylko pozostało poczekać na odbiór dokumentu Karty Rowerowej
Rodzinna majówka
Warsztaty profilaktyczne
Dnia 20.05.2024 r. przy współpracy z Ośrodkiem Społecznym w Nowym Mieście nad Wartą w Zespole Szkół w Klęce odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV, VI i VII. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli zainteresowani tematyką. Klasa VII realizowała program pt: E...- nałogom mówię NIE! Program profilaktyczny autorstwa mgr Marty Rutkowskiej. Od kilku lat narasta wśród młodzieży problem spożywania napojów energetycznych oraz palenia e-papierosów. Uczniowie poddają się modzie na palenie czy picie energetyków. Mają problem zasertywnością iobroną własnego zdania. Poddają się presji grupy idołączają szybko do grupy osób uzależnionych od tych środków. Odpowiedzią na to jest niniejszy program mający wskazać negatywne skutki zażywania tych dwóch substancji dla młodych ludzi. Wyniki badań pokazują, że: 30% polskiej młodzieży spróbowało nikotyny właśnie wpostaci e-papierosa.Klasa IV i VI realizowała program pt:Program profilaktyczny STOP CYBERPRZEMOCY - z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy, bezpieczeństwa wsieci dla młodzieży szkół podstawowychProgram profilaktyczny dla uczniów STOP CYBERPRZEMOCY. Wraz zrozwojem mediów elektronicznych oraz wzrostem ich popularności obserwujemy wśród dzieci imłodzieży rosnącą liczbę przypadków uznawanych za przejawy tzw. Cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem Internetu oraz telefonów komórkowych. Dzieci często podejmują działania uznawane za cyberprzemoc, nie mając świadomości ich konsekwencji. Tymczasem specyfika mediów elektronicznych sprawia, że intensywność krzywdy doznanej przez ofiary cyberprzemocy, ich poczucie zagrożenia, przekracza możliwości poradzenia sobie ztą sytuacją, nawet jeśli pozornie jest ona błaha. Ato może prowadzić już do prawdziwej tragedii.
Podaruj książkę poMOCnej bibliotece szkolnej
Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do udziału w szkolnej akcji, polegającej na nieodpłatnym przekazywaniu książek poMOCnej bibliotece szkolnej.
Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania! "Książki żyją wtedy, kiedy są czytane". Już teraz przejrzyjcie w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić?
Z góry dziękujemy za aktywne włączeniu się do akcji.
Szkolny kiermasz książek dla dzieci
Kochani rodzice i opiekunowie! Przypominamy, że już niedługo odbędzie się nasz szkolny kiermasz książek dla dzieci. To doskonała okazja, aby uzupełnić biblioteczkę Waszych pociech o nowe, ciekawe pozycje.
Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, gdzie będzie można znaleźć książki dla dzieci w różnym wieku w atrakcyjnych cenach.
Nie przegapcie tej okazji, przyjdźcie ze swoimi dziećmi i razem odkrywajcie świat literatury. Czekamy na Was i zapraszamy serdecznie! Kiermasz organizowany w związku z przystąpieniem do Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Informacja dla Rodziców o rekrutacji uzupełniającej
Przypominamy o rekrutacji uzupełniającej do Publicznego Przedszkola w Klęce i do I klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2024 / 2025
Ważne informacje: terminy i Zarządzenie nr 427/2024 Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą z dnia 15.01.2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 24/25 : Zarządzenie nr 427/2024 Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą
Dokumenty do ściągnięcia znajdują się na naszej stronie: zakładka : Dokumenty szkolne - Druki - Rekrutacja.
Tydzień Bibliotek
W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Nowe Miasto nad Wartą w poMOCnej bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia warsztatowe, które rewelacyjnie wpisują się hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek "Biblioteka - miejsce na czasie". Biblioteki cyfrowe były tematem poniedziałkowej lekcji bibliotecznej dla klasy VIII i VI. Od poznania katalogu internetowego Biblioteki Publicznej przeszliśmy do jednej z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i największej tego typu bibliotece, mowa tutaj oczywiście o POLONIE. Uczniowie dzięki niej mogli odnaleźć archwialne utwory artystów pochodzące z początku ubiegłego wieku takie jak rękopisy Jana Kochanowskiego i nuty Fryderyka Chopina. Kolejną tego typu biblioteką, w której znajdują się dawne wydania gazety „Wiadomości lokalne” jest Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa. Szukaliśmy w niej historycznych informacji o wybranych miejscowościach z naszej gminy. Z kolei w CYRYLU, gdzie można obejrzeć dziesiątki tysięcy fotografii, pocztówek i planów Poznania, prześledzić historię poznańskich zabytków i instytucji, posłuchać archiwalnych nagrań, obejrzeć spektakle teatralne, filmy i prezentacje przedmiotów przestrzennych, odnaleźliśmy fotografię nowomiejskiego mostu z 1909 roku. Na zakończenie zagraliśmy w bibliotecznego Kahoota! Dziękujemy Pani Wiktorii Stróżyk za przeprowadzenie zajęć warsztatowych.
Zachęcamy Was do sprawdzenia swojej wiedzy:
https://create.kahoot.it/share/ksiazki-i-biblioteka-nowe-miasto/b76e5226-a40d-4a79-8c02-0c0c20244d0b
Konkurs plastyczny dla klas 1-8
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Trzymamy kciuki!
Dzień Dobrych Uczynków
19 maja, to taki dzień, kiedy możemy zrobić coś miłego dla kogoś innego. Może to być pomoc w zrobieniu pracy domowej, uśmiechnięcie do kolegi czy koleżanki, czy nawet podzielenie się swoimi zabawkami.
Pamiętajcie, że nawet mały gest dobroci może sprawić, że czyiś dzień stanie się lepszy. Więc dzisiaj spróbujcie znaleźć chwilę, żeby zrobić coś dobrego dla innych i zobaczcie jakie to daje radość zarówno Wam, jak i osobie, której pomagacie. Dawajcie z siebie jak najwięcej dobrego i zobaczcie jakie to może mieć pozytywne skutki!
Inspiracje dla Was zebrała w notatce graficznej zaprzyjaźnioną autorka kropki&kreski
Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży!
17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży! Korzystając z okazji, przypominamy dwa bardzo ważne numery, pod którymi najmłodsi mogą uzyskać wsparcie i pomoc.
🔹Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
☎️ 116 111, https://116111.pl/
🔹Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak
☎️ 800 12 12 12, https://800121212.pl/
Oba telefony są bezpłatne, anonimowe, czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Do dyspozycji dzieci i młodzieży, są również chaty, poprzez które mogą porozmawiać z konsultantami.
Informację przygotowało CENTRUM INFORMACJI POMOCNEJ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Publiczne Przedszkole w Klęce
Powodzenia na egzaminach
Życzenia dla Ósmoklasistów
Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia i przekazujemy ogromne wsparcie podczas Egzaminu Ósmoklasisty! Niech siła woli, spokój i zdobyta wiedza towarzyszą Wam podczas egzaminacyjnego maratonu. Miejcie wiarę we własne możliwości, podejmujcie wyzwania z determinacją i pozytywnym podejściem. Trzymamy kciuki za każdego z Was!
Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Klęce
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie