Szkolny wyjazd grupy uczniów z Klęki do Winnej Góry na wystawę "100 lat! Wisława Szymborska" poświęconej wybranym etapom życia polskiej noblistki. Opłata za wstęp na wystawę przekazana jest na rzecz hospicjum. Zwiedziliśmy również Pałac Henryka Dąbrowskiego, w którym dostępna jest wystawa multimedialna: kioski multimedialne prezentujące historię wielkopolskiej pracy organicznej i okulary VR, za pomocą których odbyliśmy wirtualny lot nad Winną Gorą. Pani kustosz przybliżyła uczniom losy gen. Henryka Dąbrowskiego i wyjaśniła, dlaczego zawitał do Winnej Góry, w której spędził ostatnie lata swojego życia i jest pochowany w miejscowym kościele.
Wycieczka do Winnej Góry
Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
Zachęcamy całą społeczność szkolną do wziecia udziału w akcji, która ma na celu uświadomić nas, jak ogromnym problemem staje się zużyta elektronika, szczególnie składowana w nieodpowiednich miejscach często zagrażających środowisku i zdrowiu człowieka.
Co można dostarczyć na akcję?-Rodzaje_sprzetu.pdf
Warsztaty graficzne
Z okazji 740-lecia Nowego Miasta nad Wartą, Oddział dla dzieci BPG Nowe Miasto nad Wartą organizuje warsztaty graficzne dla uczniów klas 5 – 7 SP. Zachęcamy do udział.
Warsztaty kulinarne klasy 3
16 października świętujemy Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji klasa 3 postanowiła upiec chlebek hod-dogowy, który wyglądał pięknie i smakował wyśmienicie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Smacznego!
Warsztaty dla klas 1-3 o "Energi odnawialnej"
Dnia 16.10. 2023 r. klasy I-III wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Energia odnawialna". Organizatorem była Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS. Podczas warsztatów omawiano m.in takie zagadnienia jak: źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny. Odbyła się prezentacja modeli elektrowni wiatrowej i słonecznej. Uczniowie wykonywali samodzielnie eksperymenty np. przemieniali energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowymi, zasilali lampę za pomocą energii wiatrowej i słonecznej. Na koniec każdy chętny uczeń mógł podejść do sesji zdjeciowej p.: "Mały Naukowiec".
Zielona Szkoła
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Zielonej Szkoły oraz do udziału w tej edukacyjnej przygodzie.
Sukces Huberta
W dniu dzisiejszym 17. 10. reprezentacja naszej szkoły: Nikola Drzewiecka, Kornelia Stanisławiak, Hubert Graczyk, Antoni Roszyk i Stanisław Wolski wzięła udział w teście wiedzy o gminie Nowe Miasto nad Wartą z okazji 740-lecia Nowego Miasta nad Wartą. Na podium stanął nasz uczeń Hubert Graczyk, który zajął 2 miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Quiz Wiedzy o Gmina Nowe Miasto nad Wartą.
W sobotę 21 października o godzinie 17.00 Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą organizuje Quiz Wiedzy o Gmina Nowe Miasto nad Wartą.
Konkurs przybierze formę rywalizacji drużyn dlatego serdecznie zapraszamy do wystawienia swoich reprezentacji i wspólnej zabawy! Quiz odbędzie się na platformie Kahoot, a organizowany jest z okazji 740-lecia Nowego Miasta nad Wartą i w ramach projektu „Średniowieczne
miasta i siedziby rycerskie w 740-lecie lokacji Nowego Miasta nad Wartą”, który dofinansowany jest z programu "Kultura- Interwencje" z Narodowego Centrum Kultury oraz Gminy Nowe Miasto nad Wartą.
W drużynach może znajdować się od 2 do 5 uczestników. Na zgłoszenia grup czekamy do czwartku, a szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie lub na stronie internetowej biblioteki:
9. NOC BIBLOITEK - „Cyfrowa nocka w bibliotece szkolnej”- sprawozdanie
W dniu 06. 10. 2023r. została przeprowadzona w Zespole Szkół w Klęce akcja promująca bibliotekę oraz czytelnictwo z wykorzystaniem nowej technologii. O akcji uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły zostali poinformowani za pomącą źródeł informacji: plakaty w szkole, inf. na Librusie. Postanowiliśmy przeżyć wspólnie dany nam czas najlepiej jak potrafimy.
Uczestnikami naszej akcji nie byli typowi czytelnicy - tzw. „mole książkowi” - stąd ogromna radość ze wspólnego spotkania i ze wspólnej zabawy w szkolnej BIBLIOprzestrzeni. To wspaniała różnorodna grupa 15 uczennic i uczniów, którzy zaryzykowali spędzenie swojego weekendowego czasu wolnego w bibliotece szkolnej. Ogromne podziękowania należą się także Pani Magdalenie Jakubowskiej - naszej anglistce, która aktywnie włączyła się w organizację zaplanowanych działań, Paniom kucharkom Joannie Kuli i Beacie Antczak za przygotowanie przepysznych placków drożdżowych z owocami, Pani z obsługi - Lidii Wojciechowskiej, bez której byłby kompletny chaos i nieporządek po naszych zajęciach, a także Rodzicom, którzy dostarczyli i odebrali swoje pociechy z zajęć.
Do ogólnopolskiej akcji przyłączyliśmy się po raz trzeci - w pewnym sensie pełni obaw, a zarazem pozytywnej energii. Ogólnopolska akcja 9. Noc Bibliotek, którą zainicjowało Centrum Edukacji Obywatelskiej rozwijana jest pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów. Tegoroczna akcja była pod hasłem” ABSURD NIE CZYTAĆ”.
To bez względnie wielkie święto bibliotek i czytania kierujące światło na biblioteki- pokazujące wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności. To jednocześnie zachęta do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. A zatem nie mogło podczas trwania tej akcji zabraknąć naszej poMOCnej biblioteki szkolnej.
Przyłączenie się poMOCcnej biblioteki szkolnej do tej ogólnopolskiej akcji- było możliwe dzięki znalezieniu się w gronie laureatów edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A., ponieważ zakupiony w ramach tego projektu sprzęt IT- był bardzo pomocny w przeprowadzeniu ciekawych zajęć promujących czytelnictwo w naszej szkole. Narzędzia interaktywne wspierające szeroko rozumiany proces dydaktyczny wykorzystane podczas warsztatów to: monitor interaktywny SMART, przekątna obrazu 65", rozdzielczość 4k, 4 szt. Apple iPad Apple iPad 9-generacji, przekątna 10,2 oraz Laptop Dell Dell Vostro, ekran 15,6" Full HD, procesor i5,
„Cyfrowa nocka w bibliotece szkolnej” to zajęcia warsztatowe promujące czytelnictwo w połączeniu z nową technologią, która przenika naszą BIBLIOprzestrzeń. Zajęcia prowadzone pro bono publico przez nauczycielkę bibliotekarkę Izabelę Zwierzchlewską polegały na zapoznaniu z interaktywnymi programami i aplikacjami webowymi, rozwijającymi umiejętności, które pomogą dzieciom i nastolatkom (czytelnikom) zdobyć wyjątkowe umiejętności, które wpłyną na wspieranie ich umiejętności uczenie się przez całe życie poza klasą. Zajęcia te jednocześnie miały przekonać uczestników, że absurdem jest nie czytać.
Co czekało uczestników spotkania pt.” Cyfrowa nocka w bibliotece szkolnej ” w poMOCnej bibliotece szkolnej Zespole Szkół w Klęce? Zajęcia warsztatowe oparte były na ukazaniu różnego rozumienia słowa ”absurd” w odniesieniu do świata literatury oraz nowych technologii.
- Absurdalnie szybko - zabawa na czas - uczestnicy podzieleni na grupy mieli ułożyć w jak najkrótszym czasie z pojedynczych liter hasło akcji, wykonując wspólnie do tego pracę plastyczną.’
- Co to jest absurd? Poznanie znaczenia słowa. Uczestnicy szukają samodzielnie w sieci- źródeł informacji- odczytują znaczenie słowa oraz rozmawiają jak je rozumieją. Wybierają samodzielnie najbardziej efektywne techniki wyszukiwania i poddają je krytycznej ocenie. Zastanawiali się nad wiarygodnością i przydatnością.
- Świat „ Muminków”- uczestnicy odszukują w Wikipedii wiadomości na temat książek o tytule związanym z neologizmem wymyślonym przez Tove Jansson, który „miał kojarzyć się z czymś łagodnym, acz jednak nie z rozlazłym”, wyszukiwali wiadomości o głównych bohaterach oraz poznali chronologię kolejnych tytułów.
- Interaktywny quiz wiedzy na temat „ Muminków” Quiz pozwolił na wymianę wiedzy i dobrą wspólną zabawę.
- Poznanie darmowego narzędzia do tworzenia interaktywnych quizów.
- Emisją filmu „ Pamiętnik tatausia Muminka”
- Ukryte słowa w kodach QR- zabaw indywidualna i w parach.
- Czy to absurd? Potrafię ożywić własny projekt w 3D. Uczestnicy poznają aplikację, która ukazuje rozszerzoną rzeczywistość. Po zeskanowaniu obrazu- aplikacja ożywia go, każdy uczestnik poznaje możliwości bezpłatnej wersji aplikacji Quiver – 3D Coloring App.
- SPACER Z WIKI- UWAŻNOŚCIĄ- praca w stacjach zadaniowych. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z niesamowitymi zasobami WIKIPEDII. Przygotowane zadania pozwoliły na sięganie, tam gdzie wzrok nie sięga. Czy to absurd? Poznanie nieznanego świata WIKIPEDII i jej siostrzanych projektów. Oprócz wykonywania konkretnego zadania uczestnicy mogli poćwiczyć uważność. Zanim uczestnicy przystąpli do realizacji konkretnego zadania- najpierw skupili uwagę na swoim organizmie. „Uważność”, czyli praktykowanie świadomej, skupionej uwagi, wpłynęło na proces uczenia się. Spacer z WIKI- UWAŻNOŚCIĄ to pomysł na uważne zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.
- Czy sztuczna inteligencja wykona za mnie plakat? To kolejna propozycja, tym razem na poznanie możliwości sztucznej inteligencji. Uczestnicy warsztatów nauczą się generowania obrazów dzięki AI. Utworzą obraz z własnego tekstu interpretującego hasło tegorocznej akcji Noc Bibliotek. Samodzielnie wybiorą jedną z propozycji sztucznej inteligencji, która przedstawiła własną wizję plakatów przedstawiających hasło Nocy Bibliotek – czy prace ujmą swoją absurdalnością ?
- Zakładka do książki z cytatem- niezależnie od tego, czy uczestnik jest „ molem książkowym”, czy też nie nauczy się samodzielnie obsługiwać program i wygeneruje graficzny projekt zakładki do książki. Samodzielnie wykona autorski projekt stosując zdobytą wiedzę i umiejętności.
- Poczęstunek niekoniecznie absurdalny😊 pyszny placek MOCY. Poczęstunek przygotowany przez pomocne panie kucharki.
- Podcast- absurd nie czytać. Każdy uczestnik nagrał krótki tekst związany z korzyściami głośnego czytania, dzięki temu powstanie szkolny podkas, który zostanie zaprezentowany społeczności szkolnej podczas akcji pt.: ” Przerwana czytanie”
- Akcja uwalniania książek- BOOKCROSSING - rozpoczęcie akcji i zachęta do promocji przez uczestników warsztatów.
- To absurd, że nie byłeś z nami! Wystawa prac uczestników warsztatów „Cyfrowa nocka w bibliotece szkolnej” -przedstawiająca efekty pracy indywidualnej, w parach oraz grupowej.
No cóż, według uczestniczek i uczestników naszego spotkania „Cyfrowa nocka w bibliotece szkolnej” – akcja NOC BIBLIOTEK trwająca 7h - okazała się „absurdalnie krótka” dla uczestników. Akcja została podsumowana dzięki anonimowym ankietom- uczestnicy wypowiadali się pozytywnie, na temat tego przedsięwzięcia, wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu akcji, dopytywali się o kolejny termin- tym razem z opcją: ”nocowania w bibliotece”. Wystawa prac cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu, że zadania były zaprezentowane w holu szkoły każdy chętny mógł sprawdzić interesujące go zagadnienia.
Jako koordynator tego szkolnego projektu zachęcam do organizacji akcji promujących czytelnictwo – bez strachu i obaw. Nie należy zakładać, że atrakcje będą zbyt mało spektakularne dla uczestników, bo pozytywne nastawienie i dobra energia panująca w BIBLIOprzestrzeni- udziela się wszystkim, a efekty bardzo często zaskakują zarówno uczestników, jak i prowadzących zajęcia. Biblioteka szkolna, jako miejsce angażujące środowisko nauczania i uczenia się powinna łączyć świat książki ze światem nowych technologii, w którym Czytelicy czują się dobrze i bezpiecznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego Czytelnika chcemy zaproponować nowe spojrzenie na szkolną bibliotekę, która nie tylko daje dostęp do książek i lektur szkolnych, ale jest miejscem zorientowanym na Czytelników, którzy uczą się świadomie korzystać z dostępnych mediów, nowych technologii i projektów. To co warto podkreślić – bezcennym w tym projekcie było spotkanie z uczestnikami w szkolnej BIBLIOprzestrzeni, nawiązanie nowych relacji, które z pewnością zaprocentują w dalszej współpracy. Dodatkowym „efektem ubocznym” szkolnej akcji był fakt, iż niektórzy uczestnicy przyprowadzili do biblioteki swoje koleżanki i kolegów i polecili im książki, które według nich będą ciekawe, niektórzy z nich wypożyczyli „Przygody Muminków”- tym samym stali się aktywnymi POMOCNIKAMI BIBLIOTECZNYMI. No cóż sprawozdanie z akcji jest dość długie, ale absurdem byłoby go nie napisać i nie podzielić się wspólnie wypracowanymi efektami tego wspaniałego spotkania. 😊
Koordynatorka szkolna Izabela Zwierzchlewska
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej programu: Wzmocnij otoczenie.pl
oraz Partnera programu: Energetyczny kompas.pl
Zrób sobie Przerwę na czytanie z Legimi!
Dołączamy do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wlkp.
W tym roku dzięki współpracy z firmą LEGIMI bezpłatnie udostępniamy uczniom 40 tytułów książek do czytania w formie ebooków i synchrobooków. Książki są w języku polskim, angielskim i ukraińskim, dla różnych grup wiekowych, możecie być pewni - dla każdego coś dobrego!
Strona jest aktywna tylko do końca października! Czytaj to co lubisz i bądź częścią pięknego czytelniczego święta.Instrukcja obsługi strony:
1. Wejdź na stronę www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie/
2. Kliknij „dalej”.
3. Wybierz książkę, a następnie zaloguj się lub zarejestruj w Legimi.
4. Pobierz aplikację mobilną Legimi. Po zalogowaniu się wybrana książka znajdzie się na Twojej wirtualnej półce.
"Przerwa na czytanie"- IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji
Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Samorząd Uczniowski
Widokówka z Gminy Nowe Miasto nad Wartą
Zachęcamy do wzięcia udziału w gminnym konkursie plastycznym.
Październik – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W ramach obchodów święta biblioteki - poMOCna biblioteka szkolna
zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji: UWOLNIJ KSIĄŻKĘ !
UWALNIAJ! PROMUJ! INSPIRUJ!
Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!
Niech BiblioSzaleństwo trwa!!!
Zapraszamy uczennice, uczniów, nauczycielki, nauczycieli, wszystkich pracowników naszej Szkoły
oraz gości do boocrossingu.
Prace plastyczne naszych uczennic i uczniów
Dziękujemy za wykonanie prac plastycznych do konkursu pt.: „Bioodpady zielone i kuchenne są bardzo cenne”
Trzymamy kciuki za wygraną i gratulujemy Waszej aktywności.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Dnia 13. 10. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.
Wspaiałą oprawę artystyczną przygotowały dzieci z klas 1 - 3. Mali artyści zachwycili swoimi talentami. Brawo !
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na szklnym fb.
Nagroda Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W tym roku szkolnym wyróżnieni nagrodą Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali Pani Anna Gabrysiak oraz Pan Szymon Cypryan. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wycieczka przedszkolaków
Dnia 10.10.2023 wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw ,,Funmilia" w Środzie Wlkp. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii przedszkolaki korzystały z dostępnych w sali sprzętów. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023 dla rodzin
Święty Mikołaj- człowiek o niezłomnej wierze OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023 dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.
O konkursie:
1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, techniką zgodną z regulaminem, której tematem jest „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”.
2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 19 listopada 2023 r. wypełniając elektroniczny formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl
3. Jury konkursu wyłoni w każdej kategorii zwycięskie prace.
4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 5 grudnia 2023 r. (godz. 17.00) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1).
Archiwum Aktualności
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Wszystkie