• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 13. edycja

          • Dziś dzień egzaminu. Rano  17 listopada odbył się apel na którym została wypowiedziana formuła: „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty”. Uczniowie zostali poinformowani o przebiegu egzaminu i pojawiła się ostatnia zakodowana informacja. Później uczniowie poszczególnych klas sprawdzali się w tabliczce mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 59 uczniów z klas III – VIII oraz 9 osób dorosłych (nauczyciele i pracownicy szkoły).

            Certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA otrzymało 60 osób, w tym 51 uczniów. Po zakończeniu egzaminu na gazetce szkolnej zostało przedstawione podsumowanie dzisiejszej akcji. 

            Gratulujemy certyfikatów i dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do egzaminu. Ci, którym się nie udało będą mogli spróbować już za rok. 

          • Pasowanie na Przedszkolaka

          • Pasowanie na Przedszkolaka to ważna uroczystość przedszkolna dla wszystkich przedszkolaków. Odbyła się ona 17 listopada  2023 r w w grupie „Jeżyki”. Mali bohaterowie tego dnia- zaprezentowali się na medal.

          • Bookcrossing w szkole

          • Przypominamy o całorocznej akcji "Wędrująca książka”- czyli bookcrossing, to forma ruchomej biblioteki, mająca na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.

            W naszej szkole stolik bookcrossingowy z książkami znajduje się w holu szkoły. Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

                                              Zachęcamy Was do  aktywnego włączenia się do akcji bookcrossing'u.

          • Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

          • Z ogromną radością informujemy, że edycja 2023/24 projektu „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęła się w poMOCnej bibliotece szkolnej w dniu 17. 11. 2023r. Nasza biblioteka kontynuuje udział w projekcie już po raz kolejny. Będziemy starać się zaszczepiać miłość do książek wśród najmłodszych czytelników również w tym roku szkolnym.

            Przedszkolaki otrzymały Kartę Małego Czytelnika i Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: książka autorstwa Wojciecha Widłaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszura dla rodziców. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

            Zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej- tu na dzieci w wieku 4–6 lat czeka Wyprawka Czytelnicza oraz wiele innych książek, które swoimi opowieściami z pewnością skradną serca kolejnego pokolenia Małych Czytelników.

            Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            Lista wszystkich bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się tu- MKWCZ. PoMOCna biblioteka szkolna ma nr 690.

          • Przed finałem

          • Uczniowie klas1-3 skorzystali z kart pracy przygotowanych przez organizatorów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Kolejny raz przekonali się, że nauka matematyki jest przyjemna.

            Owocowa tabliczka mnożenia- czemu nie?

          • Wspieramy hospicjum

          • Szkoła w Klęce od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem -  HOSPICJUM IM.PIOTA KRÓLA W ŚRODZIE WLKP
            Rok rocznie sprzedajemy cebulki tulipanów i żonkili a wiosna też wychodowane przez uczniów szkoły w Klece w Tajemniczym ogrodzie zmysłów kwiaty zebrane pieniądze na ten cel są naszym wsparciem dla już powstałego hospicjum w Środzie Wlkp. W ten sposób uczymy nasze społeczeństwo obywatelskiej postawy i wrażliwości na drugiego człowieka.  

          • Wystawa fotograficzna FOTO - EKO

          • Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody  „Salamander”  po raz trzydziesty pierwszy zorganizowało  w tym roku  Ogólnopolski  Konkurs  Fotografii Przyrodniczej  FOTO - EKO. Przedmiotem konkursu było wykonanie zdjęć  przedstawiających  dziką  przyrodę  Polski. Jury w sierpniu 2023r. wyłoniło spośród wielu setek zdjęć  najlepsze fotografie. Zwycięskie zdjęcia opublikowane zostały  w Magazynie Przyrodniczym "Salamandra" (2/2023). Z nagrodzonych prac tradycyjnie powstała wystawa, udostępniana nieodpłatnie wielkopolskim szkołom.

            Główny cel Konkursu było pokazać młodym ludziom piękno złożoności, dzikości, wyjątkowości naszej przyrody i sprowokować do myślenia o konieczności jej ochrony przyrody.

            Szkoła w Klęce  w ramach współpracy z PTOP „Salamander" skorzystała z takiej możliwości i w dniach od 16. 11. 2023r. do 22.11. 2023r. można w Zespole Szkół w Klęce  obejrzeć  wystawę fotograficzną, na którą składa się 16 przepięknych zdjęć  przedstawiających dziką polską przyrodę.

            Zachęcam społeczność szkolną i mieszkańców naszej gminy do obejrzenia tych niepowtarzalnych zdjęć

            Róża Doerffer-Jambor

          • Mamo, tato- nie pal!

          • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - 16 listopada.

            Każdy dzień bez papierosa zwiększa szansę na wydłużenie naszego życia. Po dziesięciu latach - po zaprzestaniu palenia ryzyko śmierci byłych palaczy jest identyczne, jak ryzyko śmierci wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu. 

            CHCESZ RZUCIĆ PALENIE?  NIE ZWLEKAJ, RZUĆ TERAZ !

            - porozmawiaj ze specjalistą – skontaktuj się z zespołem Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym pod nr tel. 801 108 108 lub 222 118 015 od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 -21:00 oraz w sobotę w godzinach 09:00-15:00. Doradcy w Poradni pomagają w opracowaniu Indywidualnego Planu Terapii i wspierają przez cały czas trwania procesu rzucania palenia. Można zamówić konsultację i ustalić dogodny dla siebie termin w godzinach pracy Poradni.

            - bezpłatnej Poradni Antynikotynowej w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii - zapisy pod numerem telefonu 61 66 54 311 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00. Poradnia oferuje indywidualne i grupowe formy pomocy - więcej informacji na załączonej ulotce.

            - wejdź na stronę internetową http://jakrzucicpalenie.pl

            http://jakrzucicpalenie.pl/jak-szybko-rzucic-palenie-test-uzaleznienia-od-nikotyny

            - zainstaluj bezpłatną aplikację http://jakrzucicpalenie.pl/rzuc-palenie-z-aplikacja/

          • Spotkanie z książką w przedszkolu

          • W czwartek 16.11. w grupie Sowy odbyło się spotkanie z książką. Pani Alicja przedstawiła dzieciom ciekawe książki i jedną z nich przeczytała. Zachęcała do odwiedzenia biblioteki w Nowym Mieście.

          • Ostatni dzień treningu matematycznego

          • I znów dzień zaczynamy od zakodowanej wiadomości. A później …. na sportowo. Na boisku szkolnym uczniowie klasy 6 zapisali kilka wyników z tabliczki mnożenia. Podczas przerwy nauczyciel podawał iloczyn, a zadaniem uczniów było znaleźć wynik i przy nim stanąć. Biegania i śmiechu było co niemiara.

            Do kolejnego zadania, wyścigów w rzędach, wykorzystaliśmy Karty Grabowskiego. W jednej obręczy rozłożone były karty z działaniami, a w drugiej karty z wynikami.  Zawodnik wybierał z pierwszej obręczy działanie, podbiegał do drugiej i dobierał wynik. Po zakończeniu sprawdzana była poprawność dobrania kart. W każdej drużynie byli uczniowie z różnych klas, a rywalizacja zakończyła się jednopunktową przewagą. Okazało się, że w ferworze walki nie wszyscy poprawnie dobrali pary. 

            A na koniec ostatnie kodowanie z wykorzystaniem kart z portalu edukacyjnego Twinkl. Kodowanie rozwija  umiejętności matematyczne i analityczne, w tym komunikację logiczną i myślenie krytyczne, a to z kolei pozytywnie wpływa na umiejętność pisania, ale kto o tym pamięta, kiedy zabawa jest świetna, a efekty jeszcze lepsze:)

            Przed egzaminem  z " Tabliczkowej wiedzy" aktywnie przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia w zróżnicowany sposób. Życzymy Wam, by każdy w naszej szkole otrzymał w dniu jutrzejszym  CERTYFIKAT z tytułem EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.  Powodzenia!

             

          • Szkolne Andrzejki

          • Andrzejki to czas dobrej zabawy, ciekawych wróżb i często spotkań ze znajomymi. Zapraszamy Was  do wspólnej zabawy.

          • Jesienne wariacje artystyczne

          • " Jesien" ( autor nieznany)

            Jesień na paluszkach

            Spaceruje w parku

            I rozdaje wszystkim

            Swe skarby w podarku

            Wręcza nam bukiety

            Kolorowych liści

            I smutek zamienia

                                                                                      W roześmiane myśli...

            Uczestnicy kółka plastycznego zamieniają kolorowe liście w piękne dzieła. Jesienne liście z masy solnej. Poniżej relacja z I etapu naszej pracy.

          • Sukces sportowy drużyny dziewcząt

          • Mistrzostwa Rejonu w unihokeju dziewcząt - Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w unihokeju dziewcząt, w kategorii: Igrzyska Młodzeiży Szkolnej.

            Po wygranej w meczach powiatach nasza szkolna drużyna dziewcząt zakfalifikowała się do turnieju Mistrzostw Rejonu Poznańskiego, które odbyły się w Nowym Mieście nad Wartą. Mecz pierwszy nasze dziewczęta rozegrały z Kołaczkowiem  i zakończyły wynikiem 4:0, następna rozgrywka z Łubowem równiez zakończyła się wynikiem 4:0. Kolejnym wyzwaniem stał się mecz z drużyną z  Kotlina, ktory po wyniku 1:0 doprowadził nasze zawodniczki do ścisłego finału. Bardzo trudny mecz o pierwsze miejsce rozegrały z drużyną z Radzewa. Wynik 1:1 dał im gwarancję wygranej.

            SKŁĄD ZWYCIEŚKIEJ DRUŻYNY:

            Zuzanna Nawrocka - bramkarka

            Oliwia Nagła- obrońca

            Amelia Nagła-obrońca

            Nikola Banaszak - obrońca

            Aleksandra Waszak - napastnik(środkowy)

            Nikola Drzewiecka - napastnik

            Kornelia Stanislawiak - napastnik

            Katarzyna Węclewska -napastnik

            Nasz drużna dziewcząt znalazła się w ósemce najlepszych  drużyn w Wielkopolsce i przechodzi do półfinałów.

            BRAWO ! DO BOJU DZIEWCZYNY!!!

          • Lekcja fotografii w klasie 7

          • Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem plastyki Mariolą Dzierla wyruszyli na poszukiwania pięknych ujęć w obliczu przyrody otaczającej naszą szkołę. 

            Techniki wykonywania zdjęć, które uczniowie poznają, rozwijają dużą wrażliwość młodych ludzi na piękno otaczającej ich rzeczywistości. Fotografowanie przyrody, a w szczególności makrofotografia rozwija prawidłowe postawy proekologiczne. Poznanie sprzętu fotograficznego rozwija zainteresowanie techniką, ponadto wymusza obcowanie z fizyką (działem – optyka) i informatyką (obróbka cyfrowa).

          • To jest poMOCna Nikola!

          • “Czynność wykonywana regularnie w wolnym czasie dla przyjemności”. Tak słownik Oxfordu definiuje słowo “hobby”. Nie brzmi to wyjątkowo poważnie, prawda? Hobby to przecież o wiele więcej. To nie tylko zabawa i luźny sposób na zabicie czasu dla dzieci, czy leniwych dorosłych. Hobby mogą być czymś, co pcha nasze życie do przodu. Często nie doceniamy ich istotności. Ignorujemy to, jak wiele nam dają i co w nas rozwijają.

            Mamy zaszczyt przedstawić wyjątkową dziewczynkę z klasy 4. Nikola, podzieliła się swoim hobby podczas jednej z wizyt w bibliotece szkolnej. Nie można zmarnować takiej okazji - pani bibliotekarka zapytała Nikolę- czy wyrazi chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami w poMOCnej bibliotece szkolnej z innymi uczniami? Nikola chętnie nauczy Was szydełkować. Co Wy na to?

            A tak sama mówi o sobie nasza "pozytywnie zakręcona" czwartoklasistka: "Szydełkować nauczyła mnie babcia, dwa lata temu. Na początku chciałam nauczyć się robić na igliczkach lecz to mi nie wychodziło i odpuściłam. Ale spróbowałam szydełkowania z którym miałam na początku problemy, ale resztę szybko "załapałam". Lubię szydełkować ponieważ to mnie relaksuje i często próbuję nowych rzeczy, których nie wiem, że umiem".

                  Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia swoich super mocy:) Zapisy w poMOCnej bibliotece szkolnej.

          • Edu Event - nietypowa lekcja przyrody

          • Dnia 15.11. uczniowie klas 1- 8 mieli okazję brać udział w nietypowej lekcji przyrody. Były to pokazy i doświadczenia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest butan i jak bezpiecznie obchodzić się z gazami, czym są i jak działają nadprzewodniki, czym jest lewitacja jak działa zasada zachowania pędu, jak wykorzystać magnesy neodymowe oraz w jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić niektóre z demonstrowanych eksperymentów. 

          • „Czytanie daje siłę!

          • „Czytanie daje siłę! Biblioterapia w sytuacjach kryzysowych” – pod takim hasłem obchodzimy 14 listopada  Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Książka Chroni! Badania udowodniły, że dzięki książkom:- poziom stresu obniża się o ponad 60% już po pierwszych 6 minutach czytania- dzieci, które czytają, potrafią łatwiej budować relacje z innymi ludźmi- wspólne regularne czytanie pomaga przepracować traumy. O terapeutycznej i prozdrowotnej funkcji książek mówimy w poMOCnej bibliotece szkolnej często - bo dowodu na to w postaci badań jest wiele! Głośne czytanie to zdrowy rozwój! Zapraszamy Was każdego dnia do poMOCnej biblioteki szkolnej po siłę i moc ukrytą w ksiażkach!