Z okazji Barbórki 29 listopada w przedszkolu odbyło się spotkanie z panią górnik, Mileną Grzebyszak. Po przywitaniu z przedszkolakami górniczym Szczęść Boże, pani Mileną opowiedziała dzieciom o swoim galowym mundurze, wytłumaczyła jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi.
Dzieci mogły również zobaczyć różne skamieliny oraz wysłuchać legendy o św. Barbarze. Nasz gość przyniósł również dla każdego dziecka górniczą czapkę czyli "czako".
Na koniec, dziękując za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły na ręce gościa, dla całej społeczności górniczej, symboliczną kartkę z życzeniami i drobny upominek.