• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • 8 września - Światowy Dzień Umiejętności Czytania

          • W Światowym Dniu Umiejętności Czytania przypominamy słowa naszej Noblistki Wisławy Szymborskiej "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Życzymy Wam ZACZYTANEGO DNIA! 

            Ilustracja: Lisa Aisato

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

          • Każde Dziecko jest Superbohaterem! Będziemy wspólnie starać się, by w nowym roku szkolnym, Supernauczyciele i Superuczniowie odkrywali to, co jest w Nich najlepsze.

            Życzymy dobrego, pełnego uważności i empatii ROKU SZKOLNEGO 2023/2024!

            Pani Dyrektor bardzo serdecznie powitała wszystkich Uczniów, Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Pracowników szkoły, życząć wytrwałości i sukcesów w nadchodzącycm roku szkolnym. Szczególne życzenia usłyczeli Pierwszoklasiści, którzy zaczynają niezwykłą przygodę w Naszej Szkole.

            Dziękujemy Nikoli Drzewieckiej, Oliwierowi Grocholskemu i Stanisławowi  Wolskiemu za udział w części artystycznej, a także Przewodniczącej SU Kornelii Stanisławiak i  Amelii Nagłej, Oliwii Nagłej oraz Krzysztofowi Kaczmarkowi za oprawę uroczystości.

          • Msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego 2023/24

          • Msza Święta w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą. Poświęcenie plecaków uczniom klasy I Udział dzieci, rodziców dyrektorów szkół w Nowym Mieście i Zespołu Szkół w Klęce. Delegacja Pocztu Flagowego Zespołu Szkół w Klęce: Opiekun SU Pani Mariola Dzierla oraz Amelia, Oliwia i Krzysztof.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Autobus rano wg rozkładu obowiązującego w zeszłym roku szkolnym. Powrót ok. godz. 9:00.

            Uwaga rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola!

            W dniu 4 września nie będzie odwozu po zajęciach.

          • Giganci Programowania bezpłatne zajęcia dla ucziów z klas 4-8

          • Giganci Programowania Jarocin ruszyły zapisy na ogólnopolskie bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci  młodzieży " Koduj z Gigantami", a motywem przewodnim będzie w kr(AI)nie przyszłości. ​​​​​​​​​​​​​​

            To już 13. ogólnopolska edycja, która odbywa się w 100 największych miastach i online w całej Polsce, a zajęcia są całkowicie darmowe! 

            Przygotowaliśmy zajęcia specjalnie dla klas 4-8 (szkoła podstawowa) oraz dla szkół ponadpodstawowych.

            Akcję honorowym patronatem objęło: MEN, Microsoft, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK oraz prawie 100 prezydentów miast w całej Polsce. 

            Lokalnie patronatem zajęcia zostały objęte przez: Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego, Jarociński Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Gazeta Jarocińska oraz investIT Systems Sp. z o.o.

            Na warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 19 roku życia. Warsztaty odbywać się będą w dniach 9 i 10 września 2023 w Kamienicy Kultury w Jarocinie. 

            Zapisy są już dostępne na naszej stronie - www.kodujzgigantami.pl

            ZAPISY OBOWIĄZKOWE ! 

            LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

            Semestralne kursy programowania startują 26 września, przy zapisie do końca sierpnia obowiązuje bonus - darmowy miesiąc zajęć gratis. Grafik i ceny zajęć znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej  www.giganciprogramowaniajarocin.pl

          • Omdlenia- sposoby na zmniejszenie ryzyka

          • Zachęcamy do zapoznania się z ulotką przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Pamiętajmy- należy i warto dbać o zdrowie własne oraz innych, dlatego tak ważna jest edukacja.

            ULOTKA: ulotkaomdlenia.pdf

          • Wykład laureata Nagrody Nobla

          • W imieniu Zarządu Powiatu Średzkiego mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli fizyki na wykład prof. Klausa von Klitzinga - fizyka, laureata nagrody Nobla, urodzonego w Środzie Wielkopolskiej.

          • Podtrzymanie tradycji Gminnej wymiany młodzieży

          • Dzięki uzyskaniu dotacji z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz wsparciu finansowemu partnerskich gmin Vestenbergsgreuth i Nowe Miasto nad Wartą mogło dojść w te wakacje do organizacji Gminnej wymiany młodzieży. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż ze względu na wcześniejszą sytuację związaną z COVID 19 wspólne spotkania zostały zawieszone. Tym bardziej jest to dla nas ogromny sukces, że dzięki naszym wspólnym inicjatywom udało się zorganizować wymianę młodzieży, która kształtuje postawy tolerancji, empatii i współpracy.

            Spędzanie czasu wolnego rówieśników z gmin partnerskich stwarza wiele okazji do rozmów, refleksji i współpracy w grupie, a także łączy przy tym pokolenia – co jest głównym celem tego projektu. Wspólne aktywności, zajęcia, praca w grupie oraz wycieczki to doskonały sposób na poznanie podobieństw i różnic kulturowych, a także na nawiązanie nowych przyjaźni i naukę języka. Dlaczego organizacja wymiany młodzieżowej jest tak ważna? Od wielu lat w naszej gminie dążymy do tego, aby młodzież z Polski i Niemiec mogła spotykać się regularnie, poznawać i budować trwałe relacje oparte na zaufaniu i przyjaźni. Dzięki temu burzymy utarte stereotypy i przekraczamy granice kulturowe i historyczne, pokazujemy, że jesteśmy jedną rodziną, która potrafi współpracować i budować przyszłość wspólnie. W tym roku opiekunami uczestników Gminnej wymiany młodzieży są nauczyciele Zespołu Szkół w Klecę - Lidia Chwiołka- Baczyńska, Szymon Cypryan oraz Magdalena Jakubowska.

            Kolejne dni Gminnej wymiany polsko - niemieckiej upływają pod hasłem lepszego poznawania się i dobrej zabawy. Aktywny udział uczestników wymiany gminnej w kreatywnych warsztatach, wspólnych wycieczkach oraz zabawach sportowych oparte są na szeroko rozumianej współpracy. Praca w mieszanych grupach pomaga w nawiązywaniu relacji i przełamywaniu wielu barier.

            Wymiana była bardzo udana, odbyła się w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy wymienili się adresami do korespondencji. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do przygotowania i przeprowadzenia tego projektu, w szczególności Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz władzom partnerskich gmin. Należy podkreślić, że Gminna wymiana młodzieży polsko - niemieckiej przyczynia się do zbliżenia polsko- niemieckiego i wspiera integrację europejską, co w obecnych czasach ma bezcenną wartość.

          • Grant z programu „ Wzmocnij Swoje Otoczenie”

          • Mamy przyjemność poinformować, że Zespół Szkół w Klęce znalazł się w gronie laureatów tegorocznej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.  Organizatorem Programu, którego ogólnym celem jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S. A.

            Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać grant w wysokości 19 970 zł na realizację projektu pt. „PoMOCna biblioteka szkolna uwalnia moc umiejętności cyfrowych”. 

            Projekt ten zakłada zakup narzędzi interaktywnych dla biblioteki szkolnej oraz przeprowadzenie 3 zajęć warsztatowych dla uczniów, nauczycieli oraz seniorów z Gminy Nowe Miasto nad Wartą z wykorzystaniem nowej technologii. Warsztaty odbędą się w poMOCnej bibliotece szkolnej Zespołu szkół w Klęce oraz w przylegającym do szkoły Ogrodzie zmysłów.

            Dzięki przyznanym funduszom z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”-  biblioteka szkolna stanie się dobrze wyposażonym w narzędzia interaktywne centrum multimedialnym.  Projekt jest odpowiedzą na ważny problem pozwalający wyeliminować nierówności społeczne związane z rozwijaniem umiejętności cyfrowych, które w obecnych czasach są koniecznością, a nie kaprysem.  Uczestnicy projektu z pewnością  oprócz nauki praktycznego pozyskiwania wiedzy technicznej i informatycznej  wzbogacą się o kompetencje czytelnicze. Warsztaty będą przeprowadzone pro bono przez koordynatorkę i pomysłodawczynię projektu „PoMOCna biblioteka szkolna uwalnia moc umiejętności cyfrowych” - nauczycielkę bibliotekarkę  Izabelę Zwierzchlewską.

            Zachęcamy do odwiedzenia strony imternetowej programu:Wzmocnij otoczenie.pl

            oraz Partnera programu: Energetyczny kompas.pl

          • Wyróżnienie dla biblioteki szkolnej

          • Jest na niezmiernie miło poinformować, że poMOCna biblioteka szkolna została wyróżniona certyfikatem Ogólnopolskiego Programu „Ratownicy czytelnictwa # Wszystkie Ręce Na Pokład. Inicjatywę tę tworzy zespół koordynujący z wielu organizacji z całego kraju, działający pod skrzydłami Fundacji Powszechnego Czytania. 

            Nasza szkoła rzuciła czytelnictwu koło ratunkowe! Bo przecież czytanie te jedna z najważniejszych umiejętności dla rozwoju młodych ludzi – to nie tylko jeden z filarów edukacji, ale też osobistego rozwoju będącego drogą do szczęścia, czyli do stania się tym, kim chcemy się stać.

          • Sukces Zofii

          • Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Głos Wielkopolski na temat osiągnięcia naszej Uczennicy Zofii Andrasiewicz z kl. 3. Brawo - jesteśmy dumni z Twojego sukcesu! Bądź inspiracją dla innych!