• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Przekazanie Pocztu flagowego

            Uczniowie wyróżnieni z klas 4 - 7. Gratulujemy!

            Nagroda ufundowana przez zakład Phytopharm Klęka S.A. dla Uczniów z najwyższą średnią.

            Brawo Maja, Lena, Michał, Marcel, Stanisław, Kornelia, Oliwia, Amelia i Antonii

            Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców  tzw. „NOBEL SZKOLNY” dla Absolwenta Antoniego Siejaka

            GRATULUJEMY!

            Nagrody dla Absolwentów za osiągnięcia sportowe. 

            Brawo dla Amelii, Jakuba, Radosława i Filipa.

                                                          Nagroda dla Absolwentów za świadectwo z wyróżnieniem.

                                                                    Brawo: Antonii, Paulina, Amelia i Marta.

            Podziękowanie za pracę w SU.

            Brawo Filip, Kornelia, Eryk, Antonii, Marta, Paulina, Amelia, Maja i Oliwia.

          • Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

          • W czwartek 22. 06. 2023r. odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas pożegnań i wakacji. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Po występach wszystkie sześciolatki otrzymały dyplomy, a pozostałe przedszkolaki piękne książki i kredki. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania przedszkola. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacjiyczymy wspaniałego letniego wypoczynku, dobrej zabawy i pięknych wspomnień. Przesyłamy mnóstwo ciepłych myśli i wsparcia. Wracajcie z wakacji z naładowanymi bateriami!

            Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na fb szkoły.

          • Pożegnanie

          • W tym Roku Szkolnym kończy pracę Pani psycholog Yrena Tsarenko. Jesteśmy wdzięczni za trud włożony w pracę w naszej Szkole. Życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

          • Organizacja zakończenia roku szkolnego

          • Przypominamy, że wakacje to czas na bezpieczny wypoczynek oraz na czas rodzinnego spędzenia dni wakacyjnych. 

            Pozdrawiamy i życzymy Wszystkim udanych wakacji,

             a absolwentom Szkoły Podstawowej w Klęce dobrego startu w następny etap dorosłości.

          • Sukces Zosi w Olimpusku

          • W ogólnopolskim konkursie Olimpusek / Olimpus z j. angielskiego, sukces na miarę wybitnego osiągnięcia krajowego odniosła nasza Uczennica Zosia Andrasiewicz zajmując III miejsce i uzyskując super wynik ponad 98% (!)

            Wysokie lokaty zajęła także grupa uczniów: Maja Kownacka, Oliwier Grocholski, Filip Paszkiewicz, Mateusz Mazurek, Nikola Kaczmarek, która osiągnęła wynik statystyczny na poziomie dobrej średniej krajowej. Brawa i podziękowania należą się również dzieciom i młodzieży z klas 1-7, którzy saportowali swoim uczestnictwem nasz lokalny Dream Team i w ten sposób umożliwili naszej szkole wzięcie udziału w konkursie, a są to: Bigaj Zuzanna (również wysoki wynik), Stanisław Szczepański, Kacper Kostka, Karol Wawrzynkiewicz, Nina Krychowska, Wojciech Walęciak, Wiktor Augustyniak, Kornelia Stanisławiak, Amelia Nagła.

            Keep going!. Together were stronger!

          • Podziękowania dla Sympatyków szkoły

          • Przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Klęce wraz z Opiekunką SU Panią Mariolą Dzierla spotkali się w dniu 20. 06. z  Członkiem zarządu Phytopharm Klęka S.A. Panem Michałem Wika i podziękowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej  głównemu sponsorowi naszej Szkoły za wsparcie i pomoc w roku szkolnym 2022/ 2023.

            Dziękujemy za słodką niespodziankę dla całej społeczności uczniowskiej.

          • Podsumowanie konkursów szkolnych

          • Konkurs plastyczny Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu Wielkopolanka w folklorze - opiekun Mariola Dzierla, Olimpus Język angielski - opiekun Magdalena Jakubowska i Jacek Naumienko, Konkurs Kaligraficzny - opiekun Urszula Patelka, Justyna Szczepaniak i Anna Kordus - Gościniak oraz Konkurs Matematyczny Kangurek - opiekun Katarzyna Moś. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkusach i cieszymy się bardzo z  Waszych sukcesów. Brawo Uczennice i Uczniowie  Zespołu Szkół w Klęce! 

            Podsumowanie wyników Konkursu Kaligrafii w roku szkolnym 2022/2023.

            Odbyło się 6 kontroli i oceny zeszytów z różnych przedmiotów, zgodnie z harmonogramem. W maju został przeprowadzony ostatni etap - kaligraficzne przepisanie tekstu. W całorocznym zestawieniu znalazło się 26 uczniów z klas 1-8. Największą liczbę punktów i zarazem nagrodę wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Zuzanna Bigaj, Nina Krychowska, Inez Nagła, Zofia Andrasiewicz, Nikola Kaczmarek, Lena Marcinowska, Kornelia Stanisławiak i Marta Nawrocka. Nagrodą były pióra i przybory do pisania lub zakreślania. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni podobnymi upominkami. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

            Zachęcamy wszystkich do pięknego pisania i używania piór, może docenimy to w kolejnych edycjach konkursu. Życzymy powodzenia. Organizatorzy: Anna Kordus-Gościniak, Urszula Patelka i Justyna Szczepaniak.

          • Zajęcia czytelnicze z magiczną książką

          • PoMOCna biblioteka szkolna otrzymała w darze wraz z autografem autorki laureatki konkursu Nauczyciel Roku 2022 Iwony Pietrzak - Płachty – magiczną książkę-poetycki picturebook, który jest jednocześnie hołdem złożonym bibliotekom i pracującym w nich wyjątkowym osobom.

            Pani Izabela kolejny raz zaprosiła dzieci z oddziałów: Sowy i Liski do magicznego świata książek- było to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym z grupą małych Czytelników. Pani bibliotekarka prezentując książkę „Wypożyczalnia skrzydeł”- zachęciła dzieci oprócz wysłuchania wspaniałej opowieści do wybrania się w niesamowitą podróż do  krainy fantazji. Jedynym ograniczeniem była własna wyobraźnia. Dzieci jak zwykle ze skupieniem wysłuchały treści książki, wspaniale odpowiadały na zadawane pytania i reagowały na przedstawione w niej historie. Każde z nich otrzymało magiczne piórko, które ma przypominać o czytaniu każdego dnia.  A porównanie stron książki do skrzydeł dzięki którym Czytelnik będzie zdobywał najwyższe szczyty i przekraczał granice, o których nawet  się nie śniło- potwierdziło fakt, że czytanie daje moc.

            Dodatkowym niesamowitym momentem spotkania z Czytelnikami, było przekazanie dyplomów  oraz odznaczeń dla Super Czytelników:  Król czytelnictwa Jan i  Król czytelnictwa Wojciech, którzy  w ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek” odwiedzali systematycznie poMOCną bibliotekę szkolą - zebrali na swej Karcie Małego Czytelnika 10 naklejek-  oboje otrzymali dyplomy uznania.  Przypominamy, że każdy przedszkolak, który  wraz z Rodzicem odwiedzi bibliotekę szkolną i się do niej zapisze otrzyma Kartą Małego Czytelnika, która uprawnia do wypożyczania książek i do podróżowania w niesamowite krainy literatury i fantazji.

            Gratulujemy Super Czytelnikom i czekamy na kolejnych wyróżnionych. Tradycyjnie zapraszamy do poMOCnej biblioteki szkolnej.

          • Inspiracje i pasje zawodowe

          • W dniu 19. 06. odbyło się spotkanie online w ramach cyklu spotkań podsumowujących realizację rocznego Programu Rozwoju Liderstwa Nauczycielek Bibliotekarek i Nauczycieli Bibliotekarzy WIKITEKA. 

            Podczas spotkania poszukiwano odpowiedzi na pytanie: "Gdzie w szkole jest miejsce na Wikipedię?" Rozmowę moderowała Wioletta Matusiak, menadżerka ds. szkoleń i rozwoju Wikimedia Polska a uczestniczkami rozmowy były  Agnieszka Halicka - zanana liderka cyfryzacji bibliotek szkolnych oraz Izabela Zwierzchlewska nauczycielka bibliotekarka poMOCnej biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Klęce, uczestniczka pilotażowej edycji Wikiteki. Spotkanie to było kolejną możliwością na poszukiwanie motywacji do wykorzystywania w pracy w bibliotece narzędzi cyfrowych oraz do wymiany doświadczeń, a tym samym przykładem na to, że nauczyciele również uczą się i wzajemnie inspirują.

          • Kulinarne podsumowanie zajęć plastycznych

          • Ostatnie zajęcia kółka plastycznego. Pyszna pizza niespodzianka dla uczestników zajęć plastycznych. A co najlepsze zjedzona na piknku i to w naszym ogrodzie zmysłów. Bo pizza, to nie tylko doznania smakowe, ale i plastyczne, to  kolory, kształt i otaczający pejzaż- jednym słowem "sztuka kulinarna".

          • Msza Święta z okazji zakończenie roku szkolnego

          • Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą uczniów Zespołu Szkół w Klęce i Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą. Poczet flagowy reprezentowali Amelia Kaczmarek, Paulina Gęsta i Eryk Nawrocki. Opiekunowie Mariola Dzierla i Urszula Patelka. Przygotowanie do liturgii Pan Szymon Cypryan oraz uczennice Kornelia Stanisławiak, Lena Guszczsk i Nikola Kaczmarek. W Mszy Świętej uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz inni zebrani.