Podziękowanie
Świąteczny konkurs Rady Rodziców
Pracę prosimy wysłać na adres mailowy: 1honka1@wp.pl lub spkleka@go2.pl
Pamiętajcie o podpisaniu się (imię/nazwisko/klasa). Praca może być wykonana wspólnie przez klasę. Format zapisania plakatu: jpg.
Spotkanie z Rodzicami
Gminne obchody Święta Niepodległości w Nowym Mieście nad Wartą
Delegacja Zespołu Szkół w Klęce reprezentowała naszą szkołę na uroczystych obchodach tego święta. Uszestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Nowym Mieście nad Wartą oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą 🇵🇱
Opiekunowie : Mariola Dzierla, Urszula Patelka oraz dyrektor Zespołu Szkół w Klęce Róża Doerffer Jambor
Szkolny quiz niepodległościowy
Jak miał na imię koń Józefa Piłsudskiego? Co symbolizują kolory na naszej fladze? Na ile województw podzielona jest Polska? To niektóre z pytań szkolnego quizu niepodległościowego dla klas IV-VIII, który odbył się dziś w formie gry terenowej. Chętni uczniowie pobrali z biblioteki karty odpowiedzi i samodzielnie lub w parach przystąpili do rywalizacji.
Zadaniem było odszukać na terenie szkoły i boiska 24 pytań a następnie udzielić prawidłowe odpowiedzi. Gra toczyła się podczas dwóch przerw. Równo z dzwonkiem o godz. 9:35 wystartowali zainteresowani. Na korytarzach zawrzało, tym razem pozwoliliśmy uczniom na biegi, a ich entuzjazm do działania wywoływał nasz podziw. Gracze sprawdzili swoją wiedzę o Polsce, a przy okazji doskonale się bawili i współpracowali. Szacunek dla uczniów, którzy udziałem w grze pokazali swój patriotyzm. Wyniki ogłosimy w następnym tygodniu.
" Szkoła do hymnu"
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się zarówno w przedszkolu oraz w szkole. Nagranie hymnu na szkolnym fb.
Świętomarcińskie wypieki u przedszkolaków
Smakowita wizyta w bibliotece szkolnej
A dzisiaj, to Pani bibliotekarka została zaskoczona przez swoich najmłodszych Czytelników. Bibliotekę szkolną odwiedziły „małe Kuchareczki”. Dziewczynki przyniosły Pani Izabeli rogaliczki, które grupa Jeżyki przystroiła pięknie podczas zajęć.
Pani bibliotekarka wypożyczyła przedszkolakom książkę „ Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci” autorstwa Joanna Krzyżanek, życząc przyjemnego czytania.
Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.
W książce znajduje się prawie 100 opowiastek i ponad 130 bajkowo opisanych przepisów na pyszne potrawy. Jeśli chcesz wyruszyć z nami w przepyszną, bajkową podróż do krainy smaków, zapachów i kolorów, koniecznie przeczytaj tę książkę!
Kolejny etap w kodowaniu
Nie zwalniamy tempa w dziedzinie kodowania. Grupy z klasy ósmej właśnie rozpoczęły przygodę z językiem programowania Python. Od razu zaczęliśmy od klasyka, czyli kalkulator. Logowanie, podanie zmiennych a i b, wybór działania i... jest wynik!
Góra Grosza
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pt. „Góra Grosza”.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”
Wycieczka do Poznania
Wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę. W dniu dzisiejszym 09. 11. uczniowie Zespołu Szkół w Klęce uczestniczyli w wyjeździe szkolnym i odwiedzili wiele ciekawych miejsc: Dworek w Koszutach, Poznańską Palmiarnię, Rynek poznański oraz Muzeum Rogalowe w Poznaniu.
Dzieci zjadły pyszny posiłek w okolicach Starego Rynku. Wiele atrakcji, ciekawych miejsc oraz mnóstwo radości towarzyszyło uczestnikom podczas wyjazdu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb
Szkolny quiz niepodległościowy
Quiz szkolny dla chętnych Uczennic i Uczniów z okazji 11 listopada przeprowadzony zostanie 10. 11 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Na terenie szkoły oraz boiska umieścimy ponumerowane pytania (1-24). Waszym zadaniem będzie je odnaleźć i udzielić prawidłowe odpowiedzi. Można pracować indywidualnie lub w parach. Kartę odpowiedzi możecie pobrać w bibliotece szkolnej. Uzupełnioną kartę oddajcie wychowawcy lub pani z biblioteki. Quiz odbywać się będzie podczas dwóch przerw 9.35.-9.50 i 10.35-10.50. Karty przyjmujemy TYLKO do godz.10 : 50
To jedna z najważniejszych dat w kalendarzu historii Polski, warto, by Uczniowie wiedzieli skąd się wzięła ta data w naszym kalendarzu. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenie i jak najwyższych wyników.
Dobrej zabawy!
Narodowe Święto Niepodległości
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która przygotowali uczniowie klasy VI pod okiem wychowawcy pani Justyny Szczepaniak i nauczyciela muzyki pani Joanny Borkowskiej.
11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej, święto obchodzono tylko dwa razy. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych.
Po uroczystym apelu mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów wszystkich klas:
Klasa I "Gdy szedłem raz od Warty"
Klasa II "Serce w plecaku"
Klasa III "Piechota"
Klasa IV "Przybyli ułani pod okienko"
Klasa V "Brygada"
Klasa VI "Warszawskie dzieci"
Klasa VII "Partyzant"
Klasa VIII "Idą leśni"
Dziękujemy za patriotyczną postawę.
Podziękowania
Wiemy dokąd trafią nasze Gigantyczne Pożeracze Smutków.
Myszka Myszadella pojedzie pod Warszawę
Ośmiornica Oktawia zamieszka w Toruniu.
Miś MIETEK pojedzie do stolicy.
Cieszymy się bardzo, że nasze maskotki znalazły nowe domy:)
Sukces fotograficzny
Podczas dzisiejszego apelu dwóch obserwatorów jesiennych krajobrazów otrzymało dyplomy oraz drobne ekologiczne upominki. Zdjęcia Filipa i Huberta już znacie. Gratulujemy Wam wrażliwości na piękno przyrody.
Zachęcamy pozostałych do wykorzystywania smartfona jako narzędzia rozwijającego umiejętności fotograficzne.
Może zaproponujecie kolejny temat akcji fotograficznej? Czekamy na Wasze propozycje.
Eko- wynalazki
Dwóch uczniów klasy VI inspirowanych lekturą Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" podjęło wyzwanie i skonstruowało własne wynalazki. Hubert Graczyk EKOŁADOWARKĘ 3000, z kolei Stanisław Wolski MOPSY (buty myjące podłogę). Gratulujemy pomysłu! Może jakaś firma zgłosi się, by opatentować Wasze wynalazki?
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Dzieci w dzisiejszym wyjątkowym dniu przyszły do przedszkola oraz szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Bajkowe spotkanie rozpoczęło się od prezentacji bajkowych przebrań. Przy piosence z „ Akademii Pana Kleksa” pt.: „Witajcie w naszej bajce” przywitaliśmy niecodziennych gości. Naszą szkołę odwiedzili dziś : Myszka Minnie, Kubuś Puchatek oraz Kot w butach. Kolorowy korowód Bajkowych Postaci przeszedł po szkole.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród małych i dużych Czytelników. Wartościowe książki kształcą w nas odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Bajki są cudowne – i warto je czytać bez względu na wiek. Każda z nich posługuje się wartościowym przekazem, wskazując światło na końcu tunelu, pomimo zastałych trudności. W bajkach widzimy, że świat fantazji jest odbiciem tego, w którym żyjemy.
Uczniowie przebierani za ulubione postacie- prezentowali sylwetki bohaterów bajek i legend, rysowali ich portrety, opowiadali ulubione historie i oglądali filmy animowane z nimi związane. Pomocnicy Wróżki Czytadelii przeprowadzali podczas przerw mini- konkursy, podczas których uczestnicy prezentowali swoją wiedzę o bajkach, ćwicząc spostrzegawczość i refleks. Uczniowie z klasy II tak zainspirowali się szkolną akcją, że spontanicznie wymyślili krótką bajkę, którą przedstawili swojej wychowawczyni oraz pani bibliotekarce.
Podczas spotkania z Pomocnicą Wróżki Czytadelli- panią Izabelą Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Podczas zajęć wykonywali także zadania związane z ulubionymi bajkami, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, grali w interaktywne dobble, rozpoznawali postacie- wykorzystując do tego aplikacje webowe. Nowa technologia pomogła w podsumowaniu wiedzy na temat Postaci z Bajek. Czy była to nauka, czy zabawa? Z pewnością oba elementy udało się połączyć podczas spotkania z panią bibliotekarką.
Uśmiechnięte twarze naszych Uczniów wskazywały, że ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Dodatkowym sukcesem w tym dniu, był fakt, że z biblioteki szkolnej zniknęły bajki, które z pewnością przeniosą w magiczny świat swoich Czytelników.
Dziękujemy pięknie wszystkim zaangażowanym w organizację tego bajkowego dnia; „ … Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego!”
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb:)
Kreatywne podejście do historii starożytnej
W ostatnich dniach na lekcji historii w klasie 5 d gościli bogowie greccy. Niektórzy bogowie przybyli w przebraniu ze swoimi atrybutami.
Uczniowie losowali greckich bogów, sami mieli się przebrać i przygotować kilka słów na ich temat. Na koniec uczta bogów ambrozje i nektar 😊
Wycieczka do fabryki bombek w Koźminie Wlkp.
Piątek 4 listopada był dla klas 1-3 długo oczekiwanym dniem. Uczniowie mieli bowiem okazję odwiedzić fabrykę bombek LOTOS-duo w Koźminie Wielkopolskim.
Na początku wycieczki dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek na temat powstawania bombek. Następnie na własne oczy mogły zobaczyć jak wygląda produkcja tych pięknych ozdób od początku do momentu, w którym gotowe trafiają na sklepowe półki. Dla naszych uczniów było to niezwykłe doświadczenie. Dzięki wizycie w tym wyjątkowym miejscu dzieci powróciły do szkoły z pamiątkowymi bombkami, które własnoręcznie ozdabiały w fabryce.
Konkursy Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście na d Wartą
Zachęcamy do udziału w grudniowych konkursach - można sprawdzić zarówno swoje talenty plastyczne, jak i muzyczne. Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia.
Dokumenty do pobrania: karta_zgloszenia_do_festwalu_2022_(1).pdf
Archiwum Aktualności
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Wszystkie