• Strona główna
  • W placówce powołany został Inspektor Ochrony Danych Pan Tomasz Stochniałek. Kontakt do Inspektora: iod@tmp.pl
  • Aktualności

Aktualności

          • Szkolna " Jolka "

          • Szkolna krzyżówka przygotowana na lekcji informatyki przez klasę 6!

             Pobierzcie dokument i miłej zabawy!

            Czy wiecie, że Istnieją różne rodzaje krzyżówek. Jedną z form jest tzw.:  Jolka, gdzie zadanie jest utrudnione, bo w diagramie nie ma liczb. Jeśli więc nawet ktoś odgadnie dane hasło, musi jeszcze domyślić się, gdzie je wpisać.

          • Moda na czytanie wśród Przedszkolaków

          • Mała Czytelniczka odwiedziła dziś razem z mamą poMOCną bibliotekę szkolną. Maja z oddziału: Liski oficjalnie została zapisana do grona Czytelników. Oprócz "niespodzianki czytelniczej"-  książki pt.: "Krasnal w krzywej czapce" autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej, poradnika dla rodziców "Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” Maja wypożyczyła jeszcze 2 książki o wróżkach. Mieszkająca w szkolnej bibliotece Wróżka Czytadella już nie może się doczekać na kolejną wizytę:)

            Przypominamy, że każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

            Natomiast Przedszkolaki z oddziału: Sowy miały możliwość wypożyczenia książek z jakże fantastycznym bohaterem: Kubusiem Puchatkiem. Mali Czytelnicy poznając przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, wkraczają w bajkowy świat, bo dzięki temu można zapomnieć o codzienności i oddać się bez reszty przyjemności niesamowitych opowieści. Przygody gromadki przyjaciół są bardzo radosne, a te z pozoru smutne zawsze dobrze się kończą. Tradycyjnie życzymy Wam zaczytanego dnia:)

          • Projektujemy własne skarpetki

          • #ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci

            21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa -  data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ze względów organizacyjnych nie mogliśmy przeprowadzić zajęć związanych z tym  świętem, ale to nie znaczy,  że chcemy okazać naszej solidarności z osobami z trisomią 21.

            W związku z realizacją programu drugiej edycji projektu Ratownicy Czytelnictwa, do której przystąpiła Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Klęce odbywają się systematycznie spotkania z Czytelnikami w celu promocji czytelnictwa. Spotkanie z Czytelnikami, to doskonała okazja nie tylko na zapoznanie się z ciekawą książką, ale również na naukę empatii i zrozumienia. Szeroko rozumianej akceptacji należ uczyć się nie tylko w domu, ale i w szkole.  Zwracanie uwagi na drobne gesty ma znaczenie, jesteśmy przekonani,że może to przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

             ​Tym razem Pani Izabela przygotowała zajęcia dla Uczniów kl. 2 na podstawie książki Elizy Piotrowskiej pt.” Żółte kółka. Mam na imię  INnA”. Ta niesamowita książka  napisana z perspektywy dziecka - pobudza do refleksji i prowokuje do zadawania ważnych pytań. Najpierw Uczniowie zaprojektowali własne, niesamowite skarpetki. Zabawa w projektowanie i tworzenie, pobudza wyobraźnię i kreatywność, a przy okazji staje się okazją do stworzenia opowieści  o tym jak reagujemy na „inność”.

            Uczniowie bardzo chętnie pracowali, wykonali piękne projekty skarpet, które tylko z pozoru do siebie nie pasowały.

            Okazało się, że to tylko zależy od nas samych, jak spostrzegamy daną rzecz, czy sytuację. A z rzeczy niepasujących do siebie można stworzyć coś „ innego”- coś pięknego😊

            Uczniowie z dużym zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieści o Inie, odpowiadali na pytania, szukali rozwiązań opisanych w tekście sytuacji. Warto zaznaczyć, że podczas zajęć wykorzystano mobilną strefę ciszy, przestrzeń działająco magicznie wyciszająco...dzięki której można wyrazić swój potencjał intelektualny. Uczniowie klasy 2 poznali znaczenie pojęć: zespół Downa, materiał genetyczny, chromosom, ale także tolerancja, akceptacja, szacunek i empatia.

            Zachęcamy do wypożyczenia książki  ” Żółte kółka. Mam na imię  INnA” i poznania tych ważnych słów.

          • GIGA Laurka- konkurs ogólnopolski

          • Serdecznie zapraszamy Przedszkolaków oraz Uczniów z klas I-III  do udziału w akcji Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów.

            W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami tworząc wirtualną MEGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

             

            Szczegóły akcji na stronie: https://straznicylasow.pl/giga-laurka/

          • „Akcja Bezpieczeństwo”- konkurs ogólnopolski

          • Zapraszamy do udziału w nowym ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

            Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I - VI szkół podstawowych, którzy rywalizują w dwóch kategoriach: film oraz plakat. Każda praca musi przedstawiać przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych, postać nosorożca Rogatka oraz logo Kampanii Kolejowe ABC II.

            Co można wygrać?- Kategoria film  sprzęt multimedialny o wartości 15 000 zł oraz włączenie pracy do wideomappingu 3D, wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego.

            Kategoria plakat  sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 000 zł oraz wyeksponowanie pracy podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego. Po 3 zespoły, wyróżnione w każdej kategorii (film lub plakat) otrzymają po 5 000 zł dla swojej szkoły na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego oraz wyeksponowanie dzieł podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego.Dla wszystkich uczestników przewidziane są wyjątkowe opaski na rękę. Prace konkursowe będą przyjmowane do 5 kwietnia 2023 r. do godz. 11:59:59. Więcej informacji oraz regulamin znajduje się na stronie https://akcjabezpieczenstwo.pl/ oraz na mediach społecznościowych Kampanii Kolejowe ABC II.

          • Szkolny koncert piosenek wiosennych

          • Samorząd Uczniowski wraz z chórem szkolnym prowadzonym przez Panią Joannę Borkowską  zorganizował Szkolny koncert piosenek wiosennych. Klasy 1- 7 zaprezentowały na forum piosenki, natomiast kl. 8 przeczytała  wiersz. Wszystkie zaprezentowane utwory  związane były z tematem wiosny. Wspólna nauka i występowanie przed publicznością to doskonała okazja do nabywania wielu umiejętności, a spędzenie krótkiej chwili razem w innej niż zwykle sytuacji, to dobra okazja na pielęgnowanie dobrych relacji. Dzięki temu staramy się  w szkole tworzyć  bliskie więzi, które są  jedną z podstawowych kompetencji społecznych.

            Kl. 4 zaprezentowała " Wszystko się zmienia, gdy masz marzenia"

            Kl. 5 zaprezentowała " Wiosenny rock"

            Kl. 6 zaprezentowała " Z naszymi marzeniami"

            Kl. 7 zaprezentowała " Zakochani na wiosnę"

            KL. 8 zaprezentowała wiersz autorstwa Alicji Krzanik pt. " Artystka"

            Oprócz koncertu chętni Uczniowie wzięli udział w szkolnych zabawach pt. Dzień bez plecaka oraz Dzień na zielono. Każdy z nas mógł podziwiać kreatywne podejście do realizacji zadania.

            Dodatkowo  dla wszystkich został ogłoszony konkurs fotograficzny pt. „ Mój zastępczy plecak”-  nagrodą jest bon na nieodpytywanie :)

          • Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem Policji

          • W dniu 22. 03. Kl. 8  spotkała się z Dzielnicowym Gminy Nowe Miasto nad Wartą Krzysztofem  Wiśniewskim. Odbyto pogadankę  na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na temat zagrożeń wynikającym z demoralizacji, poruszono także problemy niszczenia mienia i cyberprzemocy. Policjant mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania wyjaśniono uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również przypomniano czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.

            Wielokrotnie w trakcie spotkania policjant zwrócił  uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Policjant zwrócił także uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale przede wszystkim jako uczestników ruchu drogowego – rowerzyści muszą znać Kodeks Drogowy dla rowerzystów i wiedzieć w co musi być wyposażony rower.

            Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Policji za wizytę w naszej  szkole.

          • Sukces naszych małych artystów

          • W dniu 22. 03.  w trakcie  spotkania całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor pogratulowała występu w XXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych wszystkim uczestnikom. Gratulujemy wspaniałego zaprezentowania się na scenie oraz dziękujemy Rodzicom za  zaangażowanie, a także jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu naszych małych artystów. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów.

            Oprócz nagród oraz dyplomu na naszych małych artystów  czekła słodka niespodzianka.

          • Kolejni Mali Czytelnicy

          • Dziś w Międzynarodowy Dzień Szczęścia zapisali się do szkolnej biblioteki nowi Czytelnicy:  Jan z oddziału Sowy i Zuzanna z oddziału Liski. Oboje wybrali dla siebie ciekawe propozycje do czytania. Zuzanna wykazała się wiedzą: jak należy postępować z książką, a Jan wybrał książki, które będzie próbował czytać samodzielnie. Oboje Mali Czytelnicy  otrzymali karty biblioteczne, które mogą również wykorzystać podczas wizyty w Bibliotece Publicznej  Gminy Nowe Miasto nad Wartą. To był szczęśliwy dzień dla Wróżki Czytadelli, która zawsze cieszy się na wizyty Małych Czytelników.

            To był również szczęśliwy dzień dla jednej z książek z naszego księgozbioru- otóż Zuzanna stała się pierwszym Czytelnikiem jednej z nowości  i obiecała, że będzie o nią dbać, jak o prawdziwy skarb.

            Przypominamy, że każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

          • Emotkowe Pożeracze Smutków

          • Do grona " pozytywnie zakręconych" zapisujemy: Anastazję z kl. 3, Paulinę z kl. 8 i Filipa z kl. 4 - każda emotka niesie pozytywny przekaz i naładowana jest ogromem DOBRA, każda jest równie ważna. Jesteśmy dumni, że  w naszej szkole szyjemy DOBRO!

          • ,,Region czysty na 6”- podsumowanie I etapu

          • I etap V edycji konkursu ,,Region czysty na 6” już za nami.

            Wspólnymi siłami udało się zebrać na terenie naszej szkoły 52, 65 kg surowców wtórnych.

            Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom !

            Przypominam, iż zbiórka trwa nadal i można dostarczać zebrane nakrętki, puszki aluminiowe i baterie. Uczniowie, którzy  zaangażują się w zbiórkę otrzymają pochwały!

            Koordynator szkolny: A. Kordus- Gościniak

          • Międzynarodowy Dzień Szczęścia

          • Międzynarodowy Dzień Szczęścia nawołuje do tego, aby doceniać codzienność i małe sukcesy. Został ustanowiony na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 28 czerwca 2012 roku, według której dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka. Nasi Ósmoklasiści właśnie dziś rozpoczęli kolejną próbę Egzaminu ósmoklasisty.  To dobra data :) Życzymy szczęścia i  powodzenia. 

          • W Dniu Szczęścia

          • Dla każdego " SZCZĘŚCIE " znaczy coś innego.  Hasło Międzynarodowego Dnia Szczęścia  w 2023 brzmi: „Bądź uważny, bądź wdzięczny, bądź miły". Każdy z nas chce być szczęśliwym, warto życzyć sobie wzajemnie SZCZĘŚCIA każdego dnia. Zachęcamy do zatrzymania się na chwilę i do zastanowienia się: czym jest dla Ciebie SZCZĘŚCIE?

            A tak widziała i opisała szczęście polska Noblistka Wisława Szymborska:

            " Wielkie to szczęście "

            Wielkie to szczęście

            nie wiedzieć dokładnie,

            na jakim świecie się żyje.

             

            Trzeba by było

            istnieć bardzo długo,

            stanowczo dłużej

            niż istnieje on.

             

            Choćby dla porównania

            poznać inne światy.

             

            unieść się ponad ciało

            które niczego tak dobrze nie umie,

            jak ograniczać

            i stwarzać trudności.

             

            Dla dobra badań,

            jasności obrazu

            i ostatecznych wniosków

            wzbić się ponad czas,

            w którym to wszystko pędzi i wiruje.

             

            Z tej perspektywy

            żegnajcie na zawsze

            szczegóły i epizody.

             

            Liczenie dni tygodnia

            musiałoby się wydawać

            czynnością bez sensu,

            wrzucenie listu do skrzynki

            wybrykiem głupiej młodości,

             

            napis “Nie deptać trawy”

            napisem szalonym.

             

                                                                     Wisława Szymborska 

                                                                     (Koniec i początek, 1993)

            Fot: W Międzynarodowym Dniu  Szczęścia - niebo nad parkiem w Klęce :)

          • Pola Nadziei

          • "...To Wy wnosicie w akcję entuzjazm i radość a wasza wrażliwość jest gwarancją tego, że pomimo całego zła, które dzieje się na świecie nie pozwolicie odebrać sobie nadziei i nie pozostaniecie obojętni na tych, którzy waszej pomocy najbardziej potrzebują. "  Źródło: Pola Nadziei

            Cieszymy się, że nasze szkolne żonkile już rosną, by wspierać akcję Pola Nadziei.

          • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

          • Dziś odbyło się w naszej szkole kolejne święto matematyczne - Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Niektórzy uczestniczyli pierwszy raz inni kolejny, ale emocje zawsze są duże. Mamy nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni ze swoich wyników. Każdy uczestnik otrzymał prezencik - trójwymiarową układankę breloczek.