Uczniowie młodszych klas dbają o Ziemię. Wiedzą jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i energię. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.
W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Efekty pracy, które zaprezentowaliśmy były bardzo ciekawe. Przekazana wiedza podczas prezentacji z pewności przyczyni się do promocji postawy proekologicznej. A zatem do grona ekologów dołączają również Uczniowie z klas młodszych, którzy są zawsze bardzo pomocni w przeprowadzaniu rozmaitych akcji proekologicznych.