Strona główna
Kolorowe potwory w klasie 1
Pierwszoklasiści mieli możliwość porozmawiać o emocjach. Zajęcia odbyły się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii, który obchodzony jest 14. listopada. Przez cały tydzień, od 14 do 21 listopada Pani bibliotekarka będzie prowadzić zajęcia promujące biblioterapię. Pani Izabela przedstawiła uczestnikom zajęć własnoręcznie uszyte Kolorowe Potwory, które czekają na swoje imiona. Emocje zajmują się nami, albo wręcz zajmują naszą całą uwagę, pochłaniają energię i zagospodarowują czas. Spotkanie z książką pt. „Kolorowy Potwór” autorstwa Anny Ilenas, było dobrą okazją by o tym porozmawiać. Pani bibliotekarka zachęciła dzieci do nazywania uczuć, do określenia, czy dana emocja jest pozytywna, czy negatywna. Następnie Pani Izabela przeczytała książkę, z której mali Czytelnicy dowiedzieli się co robić, gdy wszystkie emocje się zaplączą, a my nagle poczujemy się zagubieni.
Warsztaty "Cukierki"
W poniedziałek 13. listopada odbyły się warsztaty dla uczniów kl.1 i 2 z zakresu wsparcia psychologiczno- pedagogicznego pt . "Cukierki" prowadzone przez trenerów zewnętrznych.
Kolejny dzień matematycznego treningu
Dziś kolejna zaszyfrowana wiadomośc oraz trening przy pomocy kart do kodowania. Uczennice i uczniowie sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując Bajkową tabliczkę mnożenia i aplikację Learning Apps
Jeżeli nie zdążyłeś wykonać ćwiczenie interaktywne podczas przerwy- zachęcamy do zapoznania się:
https://view.genial.ly/609c03c975a0a10dd6507b3d/presentation-bajkowa-tabliczka-mnozenia
Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w Gminnym Konkursie ,, Jak wykorzystać powtórnie to, co Was otacza”
Gratulacje dla uczniów klasy V, którzy wczoraj otrzymali wyróżnienie w kategorii ,,Przekaz ekologiczny” w Gminnym konkursie ,,Jak wykorzystać powtórnie to, co nas otacza”.
Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych w duchu zero waste. W ramach zadania konkursowego uczniowie wykorzystali powtórnie puszki aluminiowe oraz słoiki , z których powstały oryginalne organizery na przybory szkolne oraz lampiony. Cały proces twórczy został utrwalony w formie filmu.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i brawa za zaangażowanie!
Szkolne święto ziemniaka
Jesień to czas zbiorów ziemniaków oraz dyń, dlatego wybraliśmy ten czas by zdobyć w sposób kreatywny wiedzę na temat tych popularnych warzyw. 14. listopada społeczność uczniowska świętowała wspólnie Dzień Ziemniaka. Uczennice i uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy. Dzięki projektom klas od 1 do 8 dowiedzieliśmy się skąd ziemniaki i dynia wzięły się w Polsce, ile mają kalorii, jakie są ich wartości odżywcze, jakie są ich odmiany, a także jak nazywane są w różnych regionach naszego kraju oraz na świecie. Poznaliśmy także przepisy i wskazówki kulinarne. Uwieńczeniem tego dnia była wspólna degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków.
Pierwszy dzień przygotowań do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
Dziś na holu pojawiła się zaszyfrowana tabliczka mnożenia (materiały z wydawnictwa GWO). Dzięki niej uczniowie będą mogli codziennie rozszyfrować wiadomość, którą zjadą pod tabliczką. Karteczkę z odczytanym hasłem należy wrzucić do specjalnego pudełka. Na koniec tygodnia sprawdzimy, komu udało się prawidłowo odczytać wszystkie wiadomości. Miłej zabawy!
Szkolne przygotowania do ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA
Jest nam miło poinformować, że w tym roku kolejny raz przyłączamy się do akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Przez cały tydzień będziemy przygotowywać się do tego wydarzenia - wykonująć przygotowane zadania w różnej formie - od tradycyjnych kart pracy po interaktywne ćwiczenia.
Gminne obchody Święta Niepodległości w Nowym Mieście nad Wartą
W dniu 11 listopada delegacja naszej szkoły brała udział w Gminnych obchodach Święta Niepodległości w Nowym Mieście nad Wartą. Delegacja Pocztu Flagowego : Oliwia Nagła, Amelia Nagła, Krzysztof Kaczmarek i Katarzyna Węclewska z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panią Mariolą Dzierla.
Zabawa karnawałowa
W imeniu Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Klęce zapraszamy serdecznie do udziału w zabawie.
Próbny alarm przeciwpożarowy
W dniu 9. listopada rozległa się w naszej szkole trwający trzy minuty ciągły dzwonek oznaczający alarm. W prawdzie był to próbny alarm, ale o bezpieczeństwie musimy pamiętać każdego dnia.
Warto przypomnieć, że podczas ogłoszenia alarmu należy zachować spokój. Należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne, nauczyciel powinien wyprowadzić klasę z "płonącego budynku" zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i udać się do wyznaczonego miejsca. Stosowne plany ewakuacyjne są na każdym piętrze. Nikt nie może zostać w budynku szkoły, a ewakuacja powinna zostać przeprowadzona sprawnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Obchody Święta Niepodległości
8 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VI oraz szkolny chór przedstawili montaż słowno - muzyczny " Pieśń ujdzie cało...". Przybliżyli społeczności szkolnej wydarzenia i postacie historyczne, które doprowadziły do tego, że Polacy mogli odzyskać swą suwerenność utraconą 123 lata wcześniej w wyniku rozbiorów.
Poznajemy rodzinę Struniaków razem z KULTURKĄ
Dnia 7. 11. klasy 1 - 3 wzięły udział w edukacyjnym spotkaniu z KULTURKĄ.
Tego dnia KULTURKA przedstawiła nam Rodzinę Struniaków. Każdy instrument ma taką swoją muzyczną rodzinę i niby wszyscy są do siebie podobni, a jednak każdy z tych instrumentów jest wyjątkowy i różni się od pozostałych.
Woskowanie liści na kółku plastycznym
Świetnym pomysłem na jesienne dekoracje jest woskowanie liści. Cały sekret tkwi w parafianie. Z barwnego listowia powstaną kolorowe i błyszczące łańcuchy jesiennych liści. Poniżej relacja zdjęciowa z I etapu pracy z uczestnikami kółka plastycznego prowadzonego przez panią Mariolę Dzierla.
Barwy narodowe na lekcji plastyki w kl. 4
Zajęcia plastyczne w klasie 4 rozpoczęły się krótką pogadanką na temat najważniejszych symboli naszego kraju: godła, biało – czerwonej flagi oraz hymnu polskiego ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Podczas wykonywania własnoręcznie flag rozmawialiśmy o poszanowaniu naszych symboli, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.
Sukces naszego absolwenta
Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie sportowym naszego kolejnego absolwenta.
Konrad Kaczmarek podpisał umowę z Lechem. Bramkarz juniorów starszych Lecha Poznań związał się nową umową z Kolejorzem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Zachęcamy do zapoznani się z artykułem: LECH POZNAŃ aktualności
Ogólnopolski Projekt OSEhero 2023/2024
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza Szkoła wita na pokładzie OSEhero edycja 2023/2024 – projektu otwartego na wszystkich, którzy w swoich szkołach chcą aktywnie włączyć się w przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie. Przed nami kilka miesięcy wspólnej pracy- z czego się bardzo cieszymy.
Szkolne święto ziemniaka
Samorząd Uczniowski zaprasza całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania :)
"Szkoła pamięta" podziękowania za udział w akcji
W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie