Apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
Uczniowie klasy 4 zaprezentowali się przed społecznością szkoły z uroczystym apelem z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Na scenie jaśniały białe koszule i dumnie prezentowane symbole narodowe. Gratulacje dla wszystkich występujących uczniów za pięknie zaprezentowane kwestie mówione i śpiewane. Brawo za patriotyczną postawę!
Pan Leśniczy w przedszkolu
Na zaproszenie dzieci dnia 28.04 do przedszkola przybył niezwykły gość Pan Leśniczy Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa w Jarocinie. Celem spotkania było poznanie pracy leśnika i drwala. Dzieci mogły osobiście wczuc się w rolę leśnika i drwala oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o lesie. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb.
Wizyta w teatrze
27.04. przedszkolaki wybrały się do Teatri im. A.Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. "Szpak Fryderyk". Dzieci obejrzały bajkę, która tryskała humorem i dowcipem.Ogromna kurtyna i scena, którą dzieci zobaczyły wywarła na nich niesamowite wrażenie. Kiedy przedstawienie się skończyło podziękowaliśmy aktorom gromkimi brawami i zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. My przedszkolaki lubimy obcować ze sztuką. Wam też polecamy!
Czytelnictwo nie jest nam obojętne
#ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci
Wizyta w poMOCnej bibliotece szkolnej Przedszkolaków w ramach programu " Ratownicy Czytelnictwa" projektu była dziś niesamowitym wydarzeniem - Dzieci z grupy SOWY przygotowały recytację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki”. To ich pierwsze wyzwanie czytelnicze, które zrealizowali na medal. Brawo! Zapraszamy na szkolnego fb do obejrzenia filmiku z recytacji. W nagrodę za piękną recytację mali czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki projektu zaprzyjaźnionej twórczyni: kropki@kreski. Oczywiście dzieci wypożyczyły samodzielnie wybrane przez siebie książki. Obiecały, że „ pomęczą rodziców, by im dziś poczytali”, bo CZYTANIE RZĄDZI.
Wielki dzień dla Trzecioklasistów
Uczniowie klasy 3 rozpoczynają dziś trwający przez trzy dni Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.
Test pozwala rzetelnie sprawdzić wiedzę i kompetencje uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Dostarcza informacji na temat przygotowania trzecioklasistów do kolejnych wyzwań edukacyjnych w szkole podstawowej. Życzymy powodzenia!
Skąd pochodzi pomysł na święto książki?
Pomysł oddania hołdu książce i jej twórcom wywodzi się z Katalonii, gdzie w dniu św. Jerzego, patrona regionu, zgodnie z długą tradycją, obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom dając im w podarunku książki. Dzień Książki jest obchodzony w Polsce od 2007 roku - zawsze 23 kwietnia. Na pamiątkę tego wydarzenia na naszych Czytelników czekają kolorowe zakładki w poMOCnej bibliotece szkolnej.
„Czytanie ma tylko dobre strony”
23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich startuje nowa odsłona kampanii społeczno-informacyjnej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021 – 2025 pod hasłem „Czytanie ma tylko dobre strony”. Jej bohaterami są mole książkowe, które poznajemy w 4-odcinkowym miniserialu dostępnym na profilu Programu na kanale YouTube NPRCz 2.0. Pierwszy etap działań promocyjnych, obejmujący Internet, telewizję, radio oraz outdoor, potrwa do końca czerwca 2023 r.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - święto czytelnictwa. Wartość książek jest ogromna. Możemy cieszyć się z możliwości dostępu do literatury pod różną postacią. Dziś chcielibyśmy polecić Waszej uwadze zbiory Polona, które znajdziecie pod linkiem: www.polona.pl
Na stronie Legalna Kultura znajdziecie propozycje źródeł, które z poszanowaniem podchodzą do praw autorskich: www.legalnakultura.pl
Tata też czyta- nie tylko od święta
23. 04. w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - święto czytelnictwa , podczas którego wszyscy dzielą się swoją fascynacją liertury- warto prztoczyć badania nt. stanu czytelnictwa książek w Polsce przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, mężczyźni czytają mniej niż kobiety, a na pewno rzadziej czytają swoim dzieciom. Chłopcy dużo wcześniej i częściej niż dziewczynki porzucają czytanie książek, kiedy kończą 9-10 lat. Brak męskiego wzorca czytającego sprawia, że czytanie bardzo szybko przestaje być atrakcyjne dla chłopców. Czytanie jest często przedstawiane jako niemęskie, przeciwstawia mu się sport jako alternatywną formę spędzania wolnego czasu – a przecież powinniśmy chcieć rozwijać się holistycznie!
Przedszkolaki sadzą rośliny
Czyste powietrze wokół nas - ważna sprawa, o czym wiedzą nawet przedszkolacy. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o negatywnym wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz roli roślin w jego oczyszczaniu. Grupa Lisków samodzielnie posadziła sansewierie- kwiaty oczyszczające powietrze z toksyn i zanieczyszczeń.
Układ Słoneczny- praca na lekcji informatyki
Wyróżnienie dla Zuzanny Bigaj za jej pracę wykonaną na lekcji Informatyki. Zgodnie z tematem lekcji, Zuzia jak i inni uczniowie, testowała użycie narzędzi z menu pędzle programu Paint i wykonała wspaniałą ilustrację Solar System nawiązującą do 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Zuzia jest uczennicą I klasy w Zespole Szkół w Klęce. Przy okazji ciekawostka: nazwisko Mikołaja wywodzi się z majątku jego rodziny, wsi Koperniki zwanej też Kopernikami. W Kopernikach znajduje się muzeum, poświęcone pamięci Mikołaja Kopernika oraz jego ojca. W muzeum tym można zobaczyć m.in. rekonstrukcję domu, w którym mieszkał ojciec Kopernika oraz zbiory związane z życiem i działalnością słynnego astronoma.Warto również zaznaczyć, że Mikołaj Kopernik wielokrotnie odwiedzał wieś Koperniki. Sam Kopernik nazywał to miejsce swoją ojczyzną i chętnie tu powracał w celu wypoczynku i pracy nad swoimi dziełami
Światowy Dzień Ziemi- szkolny projekt proekologiczny
22. 04. świętujemy w naszej szkole Dzień Ziemi idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. W szkole podczas wspólnego spotkania każda klasa miała możliwość stać się ekspertem ( niezależnie od wieku). Co każdy z nas może zrobić z tej okazji? Każda klasa przygotowała swoją kreatywną odpowiedź na to pytanie. Była to bardzo ciekawa lekcja ekologii.
Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych
Zachwyciła Cię ostatnio jakaś książka? Zachwyć i nas! I chwyć książki z Księgarni Tuliszków!
Stwórz dzieło: wiersz, opowiadanie, utwór muzyczny, komiks, pracę plastyczną na temat Twojej ulubionej książki.
Konkurs polega na przygotowaniu i przesłaniu pracy, której tematyka związana jest z motywem przewodnim konkursu "Za-chwyceni książką", w której uczestnik wykaże się swoim talentem w trzech poniższych kategoriach do wyboru:
Akcja Żonkile
Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
"AnderSEN"- cykliczne spotkanie z KULTURKĄ
Dnia 14. 04. klasy 1 - 3 były na przedstawieniu pod tytułem "AnderSEN", które przestawił Teatr Muzyczny KULTURKA. Podczas spotkania została przedstawiona dzieciom postać Hansa Christiana Andersena - duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego ze swojej twórczości baśniopisarskiej - " Dziewczynka z zapałkami " i "Mała syrenka"- Uczniowie przekonali się, że " jedną historię druga skrywa, jak to w opowieści szkatułkowej bywa". Razem zobaczyli baśnie od kulis, w niezwykłej przygodzie jakim było życie Hansa Christiana Andersena.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Kalendarz
- maj
- 04
- Dzień Strażaka
- 04.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 05
- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
- 05.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 08
- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
- 08.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 09
- Dzień Unii Europejskiej
- 09.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 11
- Dzień bez Śmiecenia
- 11.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
Logowanie