Strona główna
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 13. edycja
Dziś dzień egzaminu. Rano 17 listopada odbył się apel na którym została wypowiedziana formuła: „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty”. Uczniowie zostali poinformowani o przebiegu egzaminu i pojawiła się ostatnia zakodowana informacja. Później uczniowie poszczególnych klas sprawdzali się w tabliczce mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 59 uczniów z klas III – VIII oraz 9 osób dorosłych (nauczyciele i pracownicy szkoły).
Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka to ważna uroczystość przedszkolna dla wszystkich przedszkolaków. Odbyła się ona 17 listopada 2023 r w w grupie „Jeżyki”. Mali bohaterowie tego dnia- zaprezentowali się na medal.
Bookcrossing w szkole
Przypominamy o całorocznej akcji "Wędrująca książka”- czyli bookcrossing, to forma ruchomej biblioteki, mająca na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.
Kampania "Mała książka - wielki człowiek"
Z ogromną radością informujemy, że edycja 2023/24 projektu „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęła się w poMOCnej bibliotece szkolnej w dniu 17. 11. 2023r. Nasza biblioteka kontynuuje udział w projekcie już po raz kolejny. Będziemy starać się zaszczepiać miłość do książek wśród najmłodszych czytelników również w tym roku szkolnym.
Przed finałem
Uczniowie klas1-3 skorzystali z kart pracy przygotowanych przez organizatorów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Kolejny raz przekonali się, że nauka matematyki jest przyjemna.
Owocowa tabliczka mnożenia- czemu nie?
Wspieramy hospicjum
Szkoła w Klęce od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem - HOSPICJUM IM.PIOTA KRÓLA W ŚRODZIE WLKP
Rok rocznie sprzedajemy cebulki tulipanów i żonkili a wiosna też wychodowane przez uczniów szkoły w Klece w Tajemniczym ogrodzie zmysłów kwiaty zebrane pieniądze na ten cel są naszym wsparciem dla już powstałego hospicjum w Środzie Wlkp. W ten sposób uczymy nasze społeczeństwo obywatelskiej postawy i wrażliwości na drugiego człowieka.
Wystawa fotograficzna FOTO - EKO
Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamander” po raz trzydziesty pierwszy zorganizowało w tym roku Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO - EKO. Przedmiotem konkursu było wykonanie zdjęć przedstawiających dziką przyrodę Polski. Jury w sierpniu 2023r. wyłoniło spośród wielu setek zdjęć najlepsze fotografie. Zwycięskie zdjęcia opublikowane zostały w Magazynie Przyrodniczym "Salamandra" (2/2023). Z nagrodzonych prac tradycyjnie powstała wystawa, udostępniana nieodpłatnie wielkopolskim szkołom.
Mamo, tato- nie pal!
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - 16 listopada.
Każdy dzień bez papierosa zwiększa szansę na wydłużenie naszego życia. Po dziesięciu latach - po zaprzestaniu palenia ryzyko śmierci byłych palaczy jest identyczne, jak ryzyko śmierci wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu.
CHCESZ RZUCIĆ PALENIE? NIE ZWLEKAJ, RZUĆ TERAZ !
Spotkanie z książką w przedszkolu
W czwartek 16.11. w grupie Sowy odbyło się spotkanie z książką. Pani Alicja przedstawiła dzieciom ciekawe książki i jedną z nich przeczytała. Zachęcała do odwiedzenia biblioteki w Nowym Mieście.
Ostatni dzień treningu matematycznego
I znów dzień zaczynamy od zakodowanej wiadomości. A później …. na sportowo. Na boisku szkolnym uczniowie klasy 6 zapisali kilka wyników z tabliczki mnożenia. Podczas przerwy nauczyciel podawał iloczyn, a zadaniem uczniów było znaleźć wynik i przy nim stanąć. Biegania i śmiechu było co niemiara.
Do kolejnego zadania, wyścigów w rzędach, wykorzystaliśmy Karty Grabowskiego. W jednej obręczy rozłożone były karty z działaniami, a w drugiej karty z wynikami. Zawodnik wybierał z pierwszej obręczy działanie, podbiegał do drugiej i dobierał wynik. Po zakończeniu sprawdzana była poprawność dobrania kart. W każdej drużynie byli uczniowie z różnych klas, a rywalizacja zakończyła się jednopunktową przewagą. Okazało się, że w ferworze walki nie wszyscy poprawnie dobrali pary.
Szkolne Andrzejki
Andrzejki to czas dobrej zabawy, ciekawych wróżb i często spotkań ze znajomymi. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy.
Kolejny etap szkolnego konkursu fotograficznego
Dziękujemy za przesłanie zdjęć do pierwszego etapu naszego konkursu. Czekamy na Wasze prace - tym razem tematem głównym jest dynia.
Jesienne wariacje artystyczne
" Jesien" ( autor nieznany)
Jesień na paluszkach
Spaceruje w parku
I rozdaje wszystkim
Swe skarby w podarku
Wręcza nam bukiety
Kolorowych liści
I smutek zamienia
W roześmiane myśli...
Uczestnicy kółka plastycznego zamieniają kolorowe liście w piękne dzieła. Jesienne liście z masy solnej. Poniżej relacja z I etapu naszej pracy.
Sukces sportowy drużyny dziewcząt
Mistrzostwa Rejonu w unihokeju dziewcząt - Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w unihokeju dziewcząt, w kategorii: Igrzyska Młodzeiży Szkolnej.
Po wygranej w meczach powiatach nasza szkolna drużyna dziewcząt zakfalifikowała się do turnieju Mistrzostw Rejonu Poznańskiego, które odbyły się w Nowym Mieście nad Wartą. Mecz pierwszy nasze dziewczęta rozegrały z Kołaczkowiem i zakończyły wynikiem 4:0, następna rozgrywka z Łubowem równiez zakończyła się wynikiem 4:0. Kolejnym wyzwaniem stał się mecz z drużyną z Kotlina, ktory po wyniku 1:0 doprowadził nasze zawodniczki do ścisłego finału. Bardzo trudny mecz o pierwsze miejsce rozegrały z drużyną z Radzewa. Wynik 1:1 dał im gwarancję wygranej.
Lekcja fotografii w klasie 7
Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem plastyki Mariolą Dzierla wyruszyli na poszukiwania pięknych ujęć w obliczu przyrody otaczającej naszą szkołę.
Techniki wykonywania zdjęć, które uczniowie poznają, rozwijają dużą wrażliwość młodych ludzi na piękno otaczającej ich rzeczywistości. Fotografowanie przyrody, a w szczególności makrofotografia rozwija prawidłowe postawy proekologiczne. Poznanie sprzętu fotograficznego rozwija zainteresowanie techniką, ponadto wymusza obcowanie z fizyką (działem – optyka) i informatyką (obróbka cyfrowa).
To jest poMOCna Nikola!
“Czynność wykonywana regularnie w wolnym czasie dla przyjemności”. Tak słownik Oxfordu definiuje słowo “hobby”. Nie brzmi to wyjątkowo poważnie, prawda? Hobby to przecież o wiele więcej. To nie tylko zabawa i luźny sposób na zabicie czasu dla dzieci, czy leniwych dorosłych. Hobby mogą być czymś, co pcha nasze życie do przodu. Często nie doceniamy ich istotności. Ignorujemy to, jak wiele nam dają i co w nas rozwijają.
Edu Event - nietypowa lekcja przyrody
Dnia 15.11. uczniowie klas 1- 8 mieli okazję brać udział w nietypowej lekcji przyrody. Były to pokazy i doświadczenia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest butan i jak bezpiecznie obchodzić się z gazami, czym są i jak działają nadprzewodniki, czym jest lewitacja jak działa zasada zachowania pędu, jak wykorzystać magnesy neodymowe oraz w jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić niektóre z demonstrowanych eksperymentów.
Trzeci dzień matematycznego treningu
Dziś już trzecia zaszyfrowana wiadomość i trening multimedialny.
Sprzęty It będące na wyposażeniu szkolnej biblioteki: 5 laptopów Lenovo z programu "Cyfrowa Gmina" oraz monitor interaktywny SMART z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” były wykorzystane podczas matematycznych interaktywnych zabaw.
„Czytanie daje siłę!
„Czytanie daje siłę! Biblioterapia w sytuacjach kryzysowych” – pod takim hasłem obchodzimy 14 listopada Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Książka Chroni! Badania udowodniły, że dzięki książkom:- poziom stresu obniża się o ponad 60% już po pierwszych 6 minutach czytania- dzieci, które czytają, potrafią łatwiej budować relacje z innymi ludźmi- wspólne regularne czytanie pomaga przepracować traumy. O terapeutycznej i prozdrowotnej funkcji książek mówimy w poMOCnej bibliotece szkolnej często - bo dowodu na to w postaci badań jest wiele! Głośne czytanie to zdrowy rozwój! Zapraszamy Was każdego dnia do poMOCnej biblioteki szkolnej po siłę i moc ukrytą w ksiażkach!
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie