Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • Wyjazd edukacyjny do Wrocławia

            4 października uczniowie z naszej szkoły mogli wyjechać do Wrocławia do Hydropolis i Zoo. Wyjazd był zorganizowany i dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania Z nami warto z Wrześni. W czasie wyjazdu zwiedziliśmy Hydropolis, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych w dwóch grupach. Grupa pierwsza, dzieci młodsze - Znaczenie wody w przyrodzie i jej zanieczyszczeni, grupa druga, dzieci starsze - Zamknięte w skamielinie. Po zajęciach w Hydropolis udaliśmy się do Zoo, gdzie zjedliśmy obiad, a następnie z kartami pracy oglądaliśmy zwierzęta z różnych części świata. Wieczorem wróciliśmy do Klęki.

          • Lekcja przyrody w terenie

            Do nauki przyrody warto wykorzystać coś więcej niż tylko podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Przede wszystkim, warto wykorzystać samą przyrodę. Lokalizacja naszej szkoły nadaje się do tego zadania doskonale, a nasz Ogród zmysłów każdego dnia inspiruje tym, co nas otacza roślinami, zwierzętami, zjawiskami atmosferycznymi. Przyrodnicy z klasy czwartej obserwują przyrodę przy pomocy narzędzi przyrodnika. Kontakt z naturą sprawia, że uczennice i uczniowie nie będą się nudzić i lepiej zapamiętają przekazaną wiedzę. Mali przyrodnicy znakomicie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami!

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości- warsztaty

            Dnia 3.10.2023r. w szkole w Klęce zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe przez Edukatorów Mobilnego Laboratorium Przyszłości. W ramach programu Edukatorzy z pasją prowadzili zajęcia w których uczestniczyli uczniowie klasy IV – VII wraz z nauczycielami. Podczas zajęć warsztatowych rozwijano w uczniach kompetencje przyszłości oraz kluczowe umiejętności takie jak : kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Prowadzący edukatorzy pokazali, w jaki sposób można wykorzystać zakupiony sprzęt w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

          • Sprzęt z "Cyfrowej Gminy" trafił do naszej szkoły

            W dniu 22 i 25. 09. 2023 r. dyrektorzy szkół i jednostek podległych odebrali sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem zakupiony w ramach grantu pod nazwą „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU, działania 5.1 Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia dotycząca realizacji projektu grantowego „Cyfrowa Gmina” o numerze POPC.05.01.00-00-0001/21-00”. Kwota przyznanego dofinansowania to 269.520,00 zł z czego wydatkowano 261.151,20 zł.

          • Wydruk 3D

            W VI klasie na Informatyce, zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy prostą podstawkę pod smartfon. Podstawkę firmuje nazwa miejscowości naszej szkoły. Kto wie, może to początek produkcji.

          • Niesamowita lekcja przyrody dla klas 1-3

            Uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Reginą Gruchalską, nauczycielką, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, a także pasjonatką przyrody. Dzieci wysłuchały wielu fascynujących opowieści o robakach i małych owadach. To było bardzo inspirujące spotkanie. Uczestnicy tej niesamowitej lekcji przyrody byli bardzo zainteresowani, uważnie słuchali i brali chętnie udział w zadaniach, które przygotowała Pani Regina. Dziękujemy za tak ciekawe i poszerzające wiedzę spotkanie.

          • ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY

            W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym " ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY" pod  honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. Na zwycięzców czekają nagrody! Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            Dziś 29. 09. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dziś też przypada Światowy Dzień Serca . W trosce o nasze zdrowie połączmy te święta, bo głośne czytanie ma same zalety, m.in.: pogłębia wiedzę, rozwija pamięć i wyobraźnię, redukuje poziom stresu i dotlenia, zwiększa zasób słów, podnosi efektywność pracy mózgu, a także pogłębia relacje i wzmacnia więź

          • Szkolny Dzień Chłopaka

            Każda okazja do świętowania jest dobra. Wrzesień to trudny miesiąc, wszyscy po wakacjach wracają do szkół, by przez następne 10 miesięcy ciężko pracować, dlatego też dobrze jest zakończyć go w dobrych nastrojach. Mimo, że Dzień Chłopaka w tym roku jest w sobotę, postanowiliśmy uczcić go wcześniej i na sportowo. Wszyscy chłopcy z klas 1- 8 opuścili szkolne mury i wybrali się na szkolną wycieczkę do kręgielni. Wspólnie spędzony czas w męskim towarzystwie okazał się bardzo dobrym pomysłem na nawiązanie relacji i  poprawę współpracy. Starsi koledzy pomagali młodszym, a rozgrywki sportowe były oparte jedyne na zasadzie fair play. To był dobrze spędzony czas.

          • Olimpijska Liga Astronomiczna

            Mamy zaszczyt zaprosić Państwa szkołę do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej, inicjatywie organizowanej przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Jest to wydarzenie edukacyjne, które ma na celu rozwijanie zainteresowań astronomicznych uczniów oraz poszerzanie ich wiedzy w dziedzinie astronomii, fizyki i matematyki. Olimpijska Liga Astronomiczna jest skierowana do uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do szkoły ponadpodstawowej lub 8 klasy szkoły podstawowej. To doskonała okazja dla Państwa uczniów, aby pogłębić swoją pasję do nauk przyrodniczych i uczestniczyć w konkursie, który może być inspiracją do dalszej edukacji i rozwoju

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie