Strona główna
Sukces sportowy naszego ucznia
16 czerwca 2023 roku o godz.18.15 odbyły się Otwarte Zawody Kata w klubie Karate Kyokushin i Samoobrony w Nowym Mieście nad Wartą. Stanisław Wolski wykonywał kata PINIAN SONO NI i zdobył w turnieju I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bądź inspiracją dla innych!
Półkolonie strażackie dla dzieci
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jest to czas wyjazdów na rodzinne wyprawy, niemniej jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na spędzenie całego lata poza miejscem zamieszkania. Zachęcamy do uczestnictwa w półkoponiach organizowanych przez OSP KLĘKA.
Wycieczka klas 1- 3
W piątek 16.06. dzieci z klas 1-3 z Zespołu Szkół w Klęce były na całodniowej wycieczce w Gnieźnie, Biskupinie i...Wenecji. Odbyły ciekawą lekcję historii związaną z początkiem państwa polskiego. Zwiedzały katedrę gnieźnieńską i poznały losy św. Wojciecha zgodnie z obrazami na Drzwiach Gnieźnieńskich. Nie obyło się też bez zdjęcia na tle pomnika pierwszego koronowanego w Gnieźnie króla Polski - Bolesława Chrobrego. Następnie udały się na uroczysty obiad w lokalu, niedaleko Biskupina. Pierwsza osada sprzed tysięcy lat przywitała je warsztatami rękodzieła. Każdy zrobił własnoręcznie paciorki i nasnuł je na sznureczek. Była to bardzo ciekawa atrakcja. Dzieci zapoznały się także z warunkami, w jakich żyli mieszkańcy tej osady, ich zwyczajami, obrzędami sposobami na przetrwanie. Na koniec wycieczki koniecznie musiały być zakupy pamiątek z tego niezwykłego miejsca. Wszyscy uśmiechnięci, zmęcze
Wycieczka przedszkolaków
16 czerwca 2023r wszystkie przedszkolaki pojechały autokarem do ośrodka edukacyjno - rekraacyjnego Deli Park niedaleko Poznania. Zabawa na dmuchanych zamkach, ogromny plac zabaw, spotkanie z prehistorycznymi zwierzętami oraz makro- owadami, a także podniebna eko-wioska i wiele innych atrakcji- to kojarzyć się może tylko z wielką radością i zadowoleniem. Tak też było. Pogoda nam dopisała i nikt nie chciał wracać do domu.
Dbamy o otoczenie szkoły
Prace gospodarcze naszych Uczniów. Każda para rąk była ważna. Jesteśmy bardzo wdzięczni i zadowoleni z efektu wolontarackiego współdziałania i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie wspólne przedsięwzięcie. Dzięki wspólnej pracy otoczenie szkoły zyska. Brawo dla Was.
Podróż do Hiszpanii i gorące Flamenco
Taniec Flamenco to jeden z najsłynniejszych hiszpańskich tańców, związany z folklorem andaluzyjskich Cyganów. Taniec ten można by określić jako kulturę lub raczej zjawisko kulturowe w Hiszpanii. Jego zapalające rytmy i gesty są popularne na całym świecie.
Uczniowie klas IV-VIII mogli dzisiaj uczestniczyć w ostatnim w tym roku szkolnym muzycznym koncercie. Kulturka górą!
Koktajl truskawkowy
Pyszny koktajl truskawkowy na zajęciach kulinarnych z techniki. Sezon truskawkowy w pełni dlatego też postanowiliśmy przygotować zdrowy i odżywczy koktajl truskawkowy. Dzieci zapoznały się z właściwościami zdrowotnymi truskawek oraz poznały etapy przygotowania koktajlu. Było pysznie, zdrowo i truskawkowo🍓🍓🍓
Wakacyjne wyzwanie czytelnicze dla małych i dużych Czytelników
poMOCna Biblioteka szkolna otrzymała egzemplarz bardzo ciekawej i wartościowej książki pt.: „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Joanny Czaplewskiej- dar od Fundacji ING Dzieciom. Jest to nasza propzycja dla wszystkich Czytelników i tych małych i tych dużych 😊 Wakacyjne wyzwanie czytelnicze - czas zacząć!
Bezpieczne wakacje!
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z Policjantem z Nowego Miasta nad Wartą, Panem Krzysztofem Wiśniewskim na temat Bezpiecznych wakacji.Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego. Przypomniano o obowiązujących zasadach ruchu drogowego oraz o rozważnym korzystaniu z kąpielisk. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje - jak podkreślał wielokrotnie Pan policjant - jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.
Matematyczne sukcesy
W VI Finale Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 13 czerwca 2023 r. w Kolniczkach, naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas IV-VI Antoni Roszyk, Oliwier Grocholski i Stanisław Wolski, w kategorii klas VII-VIII Amelia Nagła, Paulina Gęsta i Antoni Siejak. Uczestnicy konkursu otrzymali do rozwiązania 20 zadań zamkniętych i 5 otwartych; należy ocenić, że skala trudności była dość wysoka. Nasi reprezentanci wypadli dobrze, indywidualnie III miejsce zajął Antoni Siejak. Dziękujemy za przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie szkoły, życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Bądzcie inspiracją dla innych.
Przedszkolaki i alpaki
Dnia 13 .06. 2023r. nasze przedszkolaki odwiedziły przesympatyczne alpaki o zabawnych imionach Vito i Sayan. Podczas spotkania dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta marchewkami. Radzie Rodziców Przedszkola bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania z przemiłymi zwierzakami.
Mali - "wielcy" artyści
Dnia 12.06.2023r. w Zespole Szkół w Klęce odbyły się dwa ciekawe przedstawienia. Jako pierwsi zaprezentowali się drugoklasiści przestawiając "Calineczkę ", a przedszkolaki przedstawiły przestawienie "Podwórko pod chmurką."
Obydwa przedstawienia były fantastyczne i bardzo twórcze, a mali artysci pokazali swoje wielkie talenty. Brawo!.
Sukces przedszkolaków w Gminnym Konkursie Recytatorskim
Dnia 7 czerwca 20023r. odbyl się XIV Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkoli pod hasłem ,, Opowiem Ci o wiośnie"
Nasze przedszkolaki spisały się znakomicie.
Marcel, Marcelina i Iva zajęły w swoich kategoriach wiekowych I miejsca. Wiwiana zajęła II miejsce. Karolina otrzymała wyróżnienie. Nagrodę specjalną zdobyła Malwina za interpretację wiersza J. Brzechwy pt. ,, Wiosenne porządki "
Zaświadczenie o uczestnictwie w Ogólnopolskim Projekcie Emotkowe Pożeracze Smutków
Koniec roku szkolnego, to czas podsumowania akcji i projektów, w których uczestniczyliśmy.
Szyliśmy Dobro, bo chcemy razem robić coś dobrego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Bez Was szycie DOBRA nie byłoby możliwe. Jesteście wspaniali!
Czytanie na Polanie- podsumowanie
W dniu 07. 06. Uczennice i Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji promującej czytelnictwo pt. „Czytanie na Polanie”. Szkolnym koordynatorem akcji była Pani bibliotekarka, która zachęciła do stworzenia własnych stref czytelniczych i przyniesienia do szkoły książek, które nie są lekturą szkolną 😊
Czy wiecie jak długo rozkładają się śmieci?
Dnia 06. 06. 2023r. dwie klasy : druga i trzecia z opiekunami wyruszyli na wycieczkę ekologiczną. Ważnym punktem naszej wycieczki było przedsiębiorstwo: ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, które jest największą instalacją mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów w Wielkopolsce. Celem naszej wycieczki ekologiczno-dydaktycznej było pokazanie, że warto segregować odpady, bo dzięki temu otrzymują one drugie życie i nie zanieczyszczają naszego środowiska. Po części edukacyjnej był również czas na posiłek w McDonaldzie.
Wizyta w Wielkopolskim Centrum Recyklingu
W dniu 07. czerwca klasy 5 i 6 odbyły wycieczkę do Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie, które prowadzi działania informacyjno - edukacyjne w zakresie gospodarki odpadami, gospodarki obiegu zamkniętego oraz prawidłowej segregacji i recyklingu odpadów. Była to dla nas inna niż zwykle lekcja ekologii.
Zajęcia w plenerze
Zajęcia plastyczne w plenerze. Uczestnicy kółka plastycznego zainspirowani zostali otoczeniem przyrody przy szkole. Tematem prac był Ogród Zmysłów.
Dzieci kreatywnie i zaangażowaniem tworzyły swoje prace plastyczne.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie