Strona główna

      • ,,Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" (Seneka)
          • „Czytanie ma tylko dobre strony”

            23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich startuje nowa odsłona kampanii społeczno-informacyjnej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021 – 2025 pod hasłem „Czytanie ma tylko dobre strony”. Jej bohaterami są mole książkowe, które poznajemy w 4-odcinkowym miniserialu dostępnym na profilu Programu na kanale YouTube NPRCz 2.0. Pierwszy etap działań promocyjnych, obejmujący Internet, telewizję, radio oraz outdoor, potrwa do końca czerwca 2023 r.

          • Tata też czyta- nie tylko od święta

            23. 04. w Światowy Dzień Książki i  Praw Autorskich - święto czytelnictwa , podczas którego wszyscy dzielą się swoją fascynacją liertury- warto prztoczyć badania nt. stanu czytelnictwa książek w Polsce przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, mężczyźni czytają mniej niż kobiety, a na pewno rzadziej czytają swoim dzieciom. Chłopcy dużo wcześniej i częściej niż dziewczynki porzucają czytanie książek, kiedy kończą 9-10 lat. Brak męskiego wzorca czytającego sprawia, że czytanie bardzo szybko przestaje być atrakcyjne dla chłopców. Czytanie jest często przedstawiane jako niemęskie, przeciwstawia mu się sport jako alternatywną formę spędzania wolnego czasu – a przecież powinniśmy chcieć rozwijać się holistycznie!

          • Przedszkolaki sadzą rośliny

            Czyste powietrze wokół nas - ważna sprawa, o czym wiedzą nawet przedszkolacy. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o negatywnym wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz roli roślin w jego oczyszczaniu. Grupa Lisków samodzielnie posadziła sansewierie- kwiaty oczyszczające powietrze z toksyn i zanieczyszczeń.

          • Układ Słoneczny- praca na lekcji informatyki

            Wyróżnienie dla Zuzanny Bigaj za jej pracę wykonaną na lekcji Informatyki. Zgodnie z tematem lekcji, Zuzia jak i inni uczniowie, testowała użycie narzędzi z menu pędzle programu Paint i wykonała wspaniałą ilustrację Solar System nawiązującą do 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Zuzia jest uczennicą I klasy w Zespole Szkół w Klęce. Przy okazji ciekawostka: nazwisko Mikołaja wywodzi się z majątku jego rodziny, wsi Koperniki zwanej też Kopernikami. W Kopernikach znajduje się muzeum, poświęcone pamięci Mikołaja Kopernika oraz jego ojca. W muzeum tym można zobaczyć m.in. rekonstrukcję domu, w którym mieszkał ojciec Kopernika oraz zbiory związane z życiem i działalnością słynnego astronoma.Warto również zaznaczyć, że Mikołaj Kopernik wielokrotnie odwiedzał wieś Koperniki. Sam Kopernik nazywał to miejsce swoją ojczyzną i chętnie tu powracał w celu wypoczynku i pracy nad swoimi dziełami

          • Mali naukowcy

            Uczniowie klasy 2 oprócz przygotowania plakatu na szkolne obchode Dnia Ziemi brali udział w eksperymencie pt. Chmura deszczowa. Eksperyment ten nie wymaga wielu przygotowań, a frajda i obserwacja spadających strug deszczu zachwyca na każdym etapie tworzenia.

          • Akcja Żonkile

            Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

            19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

          • Moda na ekologię

            Zachęcamy do wzięcia udzaiłu w konkursie pt.: „Moda na ekologię”- na najlepszy strój o tematyce nawiązującej do zasobów wodnych, wykonany z materiałów biodegradowalnych. Konkurs organizowany jest w ramach wydarzenia „Festiwalu Krajobrazu”, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

          • "AnderSEN"- cykliczne spotkanie z KULTURKĄ

            Dnia 14. 04. klasy 1 - 3 były na przedstawieniu pod tytułem "AnderSEN", które przestawił Teatr Muzyczny KULTURKA. Podczas spotkania została przedstawiona dzieciom postać Hansa Christiana Andersena - duńskiego pisarza i poety, najbardziej znanego ze swojej twórczości baśniopisarskiej - " Dziewczynka z zapałkami " i "Mała syrenka"- Uczniowie przekonali się, że " jedną historię druga skrywa, jak to w opowieści szkatułkowej bywa". Razem zobaczyli baśnie od kulis, w niezwykłej przygodzie jakim było życie Hansa Christiana Andersena.

          • Ćwiczenie uwagi podczas zajęć świetlicowych

            Podczas piątkowych zajęć świetlicowych grupa Uczniów wykonywała prace plastyczne, które upiększą szkołę podczas Szkolnego święta niezapominajki. Zabawa plastyczna polegająca na wyklejaniu kulkami z bibuły to bardzo lubiana przez dzieci zabawa sensoryczna. Pobudza wyobraźnię i ćwiczy sprawność ręki- tak mówią fachowcy😊, natomiast nasi Uczniowie zwrócili uwagę na inny aspekt tych zajęć- mianowicie na: współpracę. Uczestnicy zajęć pracowali z dużym zaangażowaniem pomagając sobie wzajemnie. Od momentu planowania, jaka ilość bibuły będzie potrzebna do wykonania pracy plastycznej, aż do przyklejenia ostatniego elementu panowało skupienie i pełna koncentracja. Brawo dla wszystkich uczestników zajęć, którzy wzorowo wykonali swoją pracę, ćwicząc przy okazji umiejętność skupienia i utrzymywania uwagi na ściśle określonym zadaniu.

          • Kolejne wyzwanie czytelnicze

            #ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci

            Kolejna wizyta w poMOCnej bibliotece szkolnej Przedszkolaków w ramach programu " Ratownicy Czytelnictwa" obfitowała w niespodzianki i tym razem w poważne wyzwanie czytelnicze:)

            Dla małych Czytelników były przygotowane baśnie - pamiętamy, że 2. 04. obchodziliśmy Dzień Książki dla Dzieci wyznaczony w datę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena ( jednego z najznakomitszych baśniopisarzy). Dla małych Czytelników zostały przygotowane baśnie - utwory literackie właśnie tego twórcy oraz braci Grimm. Baśnie pozostają nieśmiertelne, bo są niezwykle popularne i ponadczasowe. W bibliotece wybrano dla dzieci prawdziwe klasyki, które łączą pokolenia – czasami w bardzo nieoczywisty sposób. Tym, co najważniejsze w czytaniu– oczywiście oprócz samego delektowania się lekturą – jest popularyzacja i rozpowszechnianie ksią

          • Przesyłka pełna DOBRA

            Dziś została spakowana specjalna przesyłka naszych 55 Emotek wraz z 55 zakładkami, którą przekazujemy do Fundacji, mającej od 2007 roku status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja „ Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie otrzyma od nas nasze DOBRO. Celem działania Fundacji jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Uczestnicy, którzy przyłączyli się do  Ogólnopolskiego Projektu „Emotkowe Pożeracze Smutków” wspólnie postanowili rozszerzyć projekt o jeszcze jeden element i do każdej uszytej emotki dołączona została zakładka z cytatem. Zakładki to efekt pracy Uczennic i Uczniów, którzy wyszukiwali cytatów związanych z życzliwością. Projekt ten nosił tytuł: „ Ten cytat jest dla Ciebie”.

    • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku

      • Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku
    • Projekty i Programy

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Logowanie