Strona główna
Ciąg dalszy święta matematyki
Liczba Pi nadal jest z nami. W sali nr 4 - Uczniowiez kl. 6 wykonali rzeżbę tej niesamowitej liczby, a Jakub z kl. 7 podarował nam wykonaną wspólnie z tatą liczbę PI ze sklejki, która będzie ozdobą sali matematycznej.
Ciekawy sposób na zbieranie i prezentowanie wiedzy
#ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci
Uczniowie klasy 5 mieli możliwość zapoznać się z " nieograniczonymi możliwościami" lapbook'a.
Lapbook w wolnym tłumaczeniu to „książka na kolanach”. Jest to własnoręcznie wykonana książka tematyczna pełna kopert, kieszonek, skrytek wypełnionych informacjami, ilustracjami i ciekawostkami.
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020
W związku z uczestnictwem w Projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” nasi Uczniowie obejrzeli pierwszy wykład autorstwa prof. Maciej Błaszaka pt. Co zrobić, by Twój mózg działał dobrze?
Dzień Liczby PI
14 marca to Dzień Liczby PI. W naszej szkole o tym święcie pamiętamy i już od początku marca mogliśmy dowiedzieć się różnych ciekawostek na jej temat z gazetki w holu.
Dla poćwiczenia logicznego myślenia pojawiło się SUDOKU.
A dzisiaj odbył się turniej „PI-raci matematyczni”.
Uczniowie drużyn z klas 4-8 rozwiązywali różne zadania, nie tylko matematyczne, które wymagały sprytu, zdolności logicznego myślenia i umiejętności zapamiętywania liczb.
Czy można połączyć sztukę i kulinaria?
Podczas zajęć świetlicowych - uczestnicy znaleźli wspólny mianowniki pomiędzy kulinariami i sztuką. Efekty pracy skonsumowano ze smakiem.
„Autyzm. Codzienność. Różnorodność. Akceptacja”- konferencja
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Środzie Wlkp. oraz Wielkopolska Akademia Społeczno-Ekonomiczna w Środzie Wlkp. zapraszają Nauczycieli, Rodziców i Wszystkich zainteresowanych tematyką spektrum autyzmu na kwietniową Konferencję „Autyzm. Codzienność. Różnorodność. Akceptacja”, która odbędzie się 14 kwietnia 2023r.
Zajęcia kulinarne na świetlicy szkolnej
Uczestnicy zajęć świetlicowych przygotowali pizzę. Ten włoski specjał zniknął w mgnieniu oka.
Rekolekcje wielkopostne
W dniach od 13. 03. do 15. 03. w naszej Szkole odbywają sie rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Siostra Konstancja Pelińska - przełożona domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Jarocinie.
Jest to dla nas możliwść zatrzymanai się na chwilę, wyciszenia i zamyślenia. Siostra Konstancja przekonuje nas, że to również czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Dziękujemy.
Każda okazja do czytania- jest dobra
#ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci
Każde dziecko z grupy „ Sowy ” podczas wizyty w bibliotece otrzymało „planszówkę”. Czytanie rządzi!, ale kto powiedział, że muszą to być zawsze książki? Przecież gry planszowe są również okazją do ćwiczenia czytania. Spotkanie w bibliotece wpisuje się w kolejne działania projektowe programu "Ratownicy Czytelnictwa". Pani Izabela w rozmowie z małymi Czytelnikami wskazała, że każda gra posiada instrukcję z opisem zasad gry i przyznawania punktów, ale żeby zagrać w grę - należy to najpierw przeczytać. A zatem...Wszystkie ręce na pokład! Czytanie jest SUPER!
#Rozmawiaj#Reaguj”
Kampania społeczna „#Rozmawiaj#Reaguj” została przygotowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 (PKDP). Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich.
Programowanie w Baltie
Uczniowie kl. 5 podczas lekcji informatyki napracowali się i i zrobili po raz pierwszy w szkole prosty programik w Baltie. Oto efekt ich pracy. Zachęcamy do obejrzenia filmiku: Programowanie w Baltie
"Babski" wyjazd do kina
Z okazji Dnia Kobiet - Kobietki z klas 4- 8 wybrały się do kina i na pyszny deser. Wspólne spędzanie czasu to kolejna okazja do nawiązania dobrych relacji.
O Kobietach i dla Kobiet w bibliotece szkolnej
#ratownicyczytelnictwa #wszystkieręcenapokład #obszar1dzieci #obszar2nauczyciele #obszar4współpraca
Bibliotek szkolna składa wszstkim Czytelniczkom życzenia.
Oprócz wystawki książek o Kobietach i dla Kobiet przygotowano plakat pt.: Kobiety w nauce.
Z okazji Dnia Kobiet poMOCna biblioteka szkolna zaproponowała quiz pt. „Polskie Noblistki”. Wystarczyło zapoznać się z informacjami, które umieszczone były na terenie szkoły na temat Polek- laureatek Nagrody Nobla i odpowiedzieć na 12 pytań. Szkolną zabawę nie traktowaliśmy jak żadne egzaminowanie, ale jako możliwość wykazania się znajomością określonego tematu oraz jak dobrą zabawę. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat trzech niesamowitych Polek - Noblistek ćwicząc przy okazji umiejętność czytania ze zrozumieniem. Największą ilość punktów zdobyli: Nikola Drzewiecka, Nikola Banaszak i Stanisław Wolski. Gratulujemy i życzymy d
Dzień Kobiet w przedszkolu
Przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiaty i byli bardzo mili przez cały dzień.
Szkolny Dzień Kobiet
Piękne tulipany wraz z cytatami na temat kobiet oraz słodycze czekały dziś na wszystkie Kobiety z naszej Szkoły. " Wąsaci" panowie składali życzenia oraz obdarzali uśmiechem każdą z Pań.
Kolejny raz nasze Uczennice i Uczniowie udowodnili, że są kreatywni. Tym razem mieliśmy możliwość podziwiać niesamowite kwieciste nakrycia głów. Być może wśród tej grupy znajduje się przyszła projektantka lub projektant mody? Jesteśmy pod wrażeniem Waszych projektów i gratulujemy fantazyjnych pomysłów.
Gdzie ta wiosna?
Za oknami śnieg, a my na zajęciach świetlicowych przywołujemy wiosnę.
Marcowe tulipanki na Dzień Kobiet na lekcjach plastyki
Podczas zajęć plastyki Uczennice oraz Uczniowie wykonywali własnoręcznie tulipany z papieru. Taki kwiat bardzo długo zachowa swoją atrakcyjność, ozdabiając tym samym wnętrze i dodając mu odrobiny wiosny. Okazało się, że zrobienie tulipana z papieru jest dość proste, pod warunkiem stosowani się do instrukcji, Zdobycie takiej umiejętności było bardzo ekscytującym zajęciem - szczególnie przed Dniem Kobiet.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Logowanie