Dziś pierwszy dzień jesieni
W tym roku jesień zaczęła się oficjalnie w piątek 23 września. Ten dzień wyznacza zarówno początek kalendarzowej, jak i astronomicznej jesieni. Czym różnią się od siebie te pojęcia?
Jesień kalendarzowa zaczyna się zawsze 23 września. Pierwszy dzień jesieni kalendarzowej to data umowna, która z reguły, choć nie zawsze pokrywa się z początkiem jesieni astronomicznej.
Pierwszaki uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym
21 września na zaproszenie Powiatowej Komendy Policji w Środzie Wlkp. Uczniowie klasy I wzięli udział w przedstawieniu pt. Wesoła szkoła. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Panowie Komendant i Starosta wręczyli naszym Pierwszakom znaczki odblaskowe.
Zajęcia z wykorzystaniem tabletów naukowych Einstein
W ramach programu Laboratoria Przyszłości wykonywaliśmy pomiary i analizy zmian w temperaturze, wilgotności, ciśnieniu i promieniowania UV z użyciem tabletów naukowych Einstein. Uczyliśmy się czytać wykresy i zestawienia tabelaryczne wyników w czasie rzeczywistym. Na zdjęciu klasa 5, która pozazdrościła tej umiejętności klasie 6 :). Z tego działania mamy też notatkę na Code Week.
Zakresy wymagań wojewódzkich konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2022/2023
Komunikat Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie wymagań stawianych uczestnikom wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023
W związku z Zarządzeniem nr 110.1.29.2021 z dnia 20 czerwca 2022 r. dotyczącym organizacji
10 Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023, Wielkopolski Kurator Oświaty przekazuje do publicznej wiadomości obszary wymaganej wiedzy, zakresy oczekiwanych umiejętności oraz wykazy literatury pomocnej w przygotowaniu się do udziału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.
Zebranie Rodziców
Certyfikat z Codeweek
Miło nam poinformować, że niespodziewanie za ćwiczenie w ramach zajęć informatyki ze wstępu do algorytmów, otrzymaliśmy certyfikat udziału z sukcesem w wydarzeniu codeweek.
Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka- święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma na celu przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka w stylu królewskim oraz słodka niespodzianka i życzenia od pani Dyrektor i Samorządu Uczniowskiego.
Prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego
Wrzesień to miesiąc, kiedy wybieramy Samorząd Szkolny. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zaprezentowali swoje programy podczas dzisiejszego apelu- była to prawdziwa lekcja samorządności.
Przypominamy wybory już 27. 09.- wtedy dowiemy się, który kandydat zdobył zaufanie Koleżanek i Kolegów. Trzymamy za Was kciuki i gratulujemy już dziś zwycięstwa oraz odwagi, gdyż podjęliście próbę , na którą nie każdy się odważył.
Dzień Emotikonu- czyli o emocjach podczas lekcji
Mało, kto wie, że pierwszy znaczek 🙂 ( jako piktogram) pojawił się 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Natomiast komputerowy emotikon po raz pierwszy został użyty przez profesora Scotta Fahlamana 19 września 1982 o godzinie 11 : 44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.Znaczenie słowa: Emotikon. Sam emotikon skraca czas pisania wiadomości, skraca też dystans pomiędzy rozmówcami, ale pamiętajcie, że nie w każdej rozmowie wypada go używać.
Obserwacja przyrody podczas akcji Sprzątania Świata
Klasa IV podczas sprzątania świata oprócz zbierania śmieci miała okazję zaobserwować: dużego chrząszcza. Jak nazywa się ten owad?
Kłopotek czarny (Spondylis buprestoides), osiąga długość od 12 do 25 mm. Ciężko więc o nim powiedzieć że jest olbrzymem, ale na wielu osobach, owad takiego kalibru może może robić wrażenie. Jego ciało jest krępe, walcowate o matowym, czarnym ubarwieniu. Na głowie znajdują się dość krótkie jak na kózkowate czułki, para czarnych oczu złożonych a także aparat gębowy typu gryzącego. Na szczególną uwagę w jego budowie zasługują dość pokaźne żuwaczki. Nieprawidłowo schwytany chrząszcz jest w stanie dość boleśnie nimi uszczypnąć. Występowanie. Kłopotek zamieszkuje Europę, Azję Mniejszą, Syberię, Chiny oraz Japonię. Można go spotkać przede wszystkim w borach sosnowych, w mniejszym stopniu zaś świerkowych. Niejednokrotnie pojawia się także w tartakach. W Polsce jest g
O śmieciach na zajęciach matematyki i plastyki
Czy wiecie, że co roku każdy z nas produkuje 332 kg śmieci? Spora część z nich niestety ląduje w lasach, jeziorach lub po prostu na ulicach…
Kolejna edycja akcji Sprzątanie świata to dobra okazja, by uświadomić nam palący problem stale rosnących gór śmieci.
Uczniowie klasy V na lekcji matematyki rozwiązywali zadania, które miały uzmysłowić potrzebę zredukowania ilości odpadów oraz konieczność ich segregacji i odzysku. * Karty pracy: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Jak sprzątaliśmy świat?
Podczas sprzątania najbliższej okolicy Uczniowie klasy 1 zauważyli, że idzie jesień. Przy okazji przyłączenia się do akcji była okazja do wycieczki na ogródki działkowe. Pierwszaki sprzątając - obserwowali przyrodę, szukali jesiennych owoców i warzyw. Miłym akcentem była wizyta na działce u cioci Alana, która poczęstowała wszystkich pysznymi jabłkami.
EKO Wiki Paczka
Miło na m poinformować, że udało się do biblioteki szkolnej wypożyczyć pakiet tzw. EKO Wiki Paczki.
Wikimedia Polska wspólnie z firmą Interseroh zrealizowała innowacyjny projekt edukacyjny - dzięki, któremu w naszej szkolnej bibliotece będzie można zdobywać lub pogłębiać wiedzę z ekologii.
EKO Wiki Paczka – bo o niej mowa – to narzędzie edukacyjne stworzone w ramach programu #Wikiszkoła To materiały z zakresu edukacji ekologicznej do wykorzystania podczas spotkań z Uczennicami i Uczniami – wszystko po to, by przybliżyć naszym Uczniom temat ekologii oraz wyzwań z tym związanych.
Lekcja z kropką:)
W klasie szóstej odbyła się lekcja języka polskiego nawiązująca swą tematyką do dzisiejszego święta - Międzynarodowego Dnia Kropki. Uczniowie samodzielnie wykonywali wykresy zdań pojedynczych, na których kropkami odpowiedniego koloru zaznaczali części zdania.
Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu
Dzień Kropki w klasie pierwszej
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki tworzyliśmy korony naszych talentów i zainteresowań. Rozmawialiśmy o odwadze w ich realizowaniu i odkrywaniu.
Dzień Kropki 2022. Jaka jest historia tego nietypowego święta?
To niesamowite- książka może być inspiracją do powstania ogólnoświatowego święta!
Jak to jest możliwe? W 2003 roku została wydana książka dla dzieci pod tytułem "The Dot" ("Kropka"), której autorem jest Peter H. Reynolds ( kanadyjski twórca książek i ilustrator - w Polsce znany m.in. z ilustracji do popularnej serii, którą również posiadamy w szkolnej bibliotece o Hani Humorek.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło dzisiaj w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Niektórzy stworzyli sami lub z pomocą rodziców strój ozdobiony kropkami.
Niech żyje kreatywność!
15. 09. Międzynarodowy Dzień Kropki
Program edukacyjny ,,Laboratoria przyszłości”
Zespół Szkół w Klęce skorzystał z inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech dla szkół podstawowych. W ramach programu Szkoła Podstawowa w Klęce otrzymała wsparcie w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie technologii i inżynierii.
Projekty i Programy
- brak danych
Godziny dzwonków
Poniedziałek 05.05.2025Kalendarz
- maj
- 05
- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
- 05.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 08
- Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
- 08.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 09
- Dzień Unii Europejskiej
- 09.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 11
- Dzień bez Śmiecenia
- 11.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty z matematyki, Międzynarodowy Dzień Rodzin
- 14.05.
- Inne wydarzenie
Logowanie